ЮВІЛЕЙ – ЯК СТАРТ ДО НОВИХ ВЕРШИН.

З великим розмахом відсвяткував своє 20-річчя Новокаховський гуманітарний інститут ВМУРоЛ «Україна». Урочистості відбулися 17 травня у міському Палаці культури.

Відзначити круглу дату з’їхалося керівництво, освітяни, інтелектуальна еліта з усієї області.

За два десятки років свого життя інститут став невід’ємною частиною нашого міста, постійно генеруючи прогресивні ідеї на чолі з кандидатом філософських наук, Заслуженим працівником освіти, ректором Георгієм Севрюковим. За ці роки «Україна» не лише набула статусу авторитетного вищого закладу, а й стала улюбленим серед молоді. Сьогодні інститут пропонує широкий спектр спеціальностей, готуючи висококваліфікованих спеціалістів банківської, юридичної, інженерної і туристичної справи.

Перші кроки були такими: 20 років тому інститут орендував у 16-му училищі одну навчальну аудиторію для занять студентів і один кабінет, де працював маленький колектив на чолі з ректором – Георгієм Севрюковим. На друкарській машинці набирали свою першу ліцензійну справу для підготовки юристів. Потім почали збирати свою власну юридичну бібліотеку, і вже через два роки вона налічувала 10 000 екземплярів і була визнаною кращою в області. З’явився перший комп’ютерний клас, збільшився аудиторний фонд. На підготовчих курсах було сформовано три потоки слухачів. 2007 рік став важливим в історії інституту – інститут побудував 7-ми поверховий навчальний комплекс з розвиненою інфраструктурою.

В день ювілею до Нової Каховки на адресу гуманітарного інституту «Україна» надійшли десятки листів і привітань від колег, друзів  і партнерів. Особливо приємним стало відеозвернення від президента університету – професора, колишнього міністра освіти незалежної України з 1992 по 1994 роки, ініціатора створення Академії педагогічних наук України Петра Таланчука.

Вітали ювілярів ректори херсонських вишів, перші особи інших філій університету, освітяни Нової Каховки, керівництво міста в особі міського голови Володимира Коваленка і депутата Віталія Перетятька, директор Херсонського обласного центру зайнятості Євген Єрашов, директор Благодійного фонду Ігоря Колихаєва Геннадій Лагута, архімандрит Іларіон.

Комп’ютерна техніка, наукові монографії, сертифікати на поїздку, предмети інтер’єру, нескінченні оберемки квітів – що тільки не дарували на святі! Але найбільш цінною стала щира вдячність інституту за примноження інтелектуального потенціалу. З цієї нагоди згадали і нагородили грамотами випускників закладу, багато з яких стали гордістю свої громад. Серед них – голова каховської РДА Валерій Салтиков, начальник юрвідділу міського виконкому Тетяна Шведова, в.о. начальника новокаховського Бюро безоплатної правової допомоги Іван Гладишенко. Цього дня також свій день народження святкувала ще одна випускниця, а нині – декан факультету управління та адміністрування, соціально-правових та інформаційних технологій Марія Пшенична.

За 20 років із дверей аlma-mater вийшли дванадцять з половиною тисяч випускників. 18 випускників працюють у Міністерствах юстиції та фінансів, 40 випускників-юристів – це судді, нотаріуси, адвокати, більше 30 – керівники банківських установ.

Є серед них і відомі спортсмени: багаторазовий чемпіон України, Європи та світу з легкої атлетики, Заслужений тренер України Владислав Піскунов, багаторазова чемпіонка України та фіналістка чемпіонатів Європи та світу з легкої атлетики, учасниця 3-х Олімпійських Ігор  Ірина Новожилова, майстер спорту Міжнародного класу з великого тенісу, переможець Всесвітньої студентської універсіади, багатьох міжнародних змагань – Сергій Яречко, а також ті, хто вирішив працювати на освітній та науковій ниві: доктор наук, академік Іншин Микола; наші земляки, новокаховчани: доктор наук, професор, автор трьох монографій – Денис Севрюков та доктор наук  Ірина Ксьонджик-Коваленко, доктори наук Людмила Борщ та Людмила Грановська. Ювілярів зі святом вітали і творчі колективи міста та окремі виконавці.

Новокаховський гуманітарний інститут ВМУРоЛ «Україна» два десятиліття знаходиться в авангарді всіх освітніх процесів таврійського краю. ВНЗ обрали для проведення 10-ї ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції «Духовність у становленні та розвитку особистості».  Починаючи з наступного року, студентів вищого навчального закладу будуть навчати провідні світові ІТ-фахівці.

                                            На святі побував Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.