КООПЕРАТИВ «ЛІСОВИЙ КРАЙ»: НА ЧЕРЗІ – КОМУНІКАЦІЇ.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них. Це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Щоб детально роз’яснити учасникам бойових дій порядок отримання ділянок та можливості для їх подальшої забудови, керівництво міста вже не вперше проводить зустрічі за участю спеціалістів відповідних відділів. 23 травня заступник міського голови Віктор Замковий провів нараду за участю керівників ГО учасників АТО «Біла стріла» (Дмитро Марков), КП «Муніципальна охорона» (Михайло Нечеса), кооперативу «Лісовий край» (Вадим Ковальов), на якій були присутні представники міської влади, спеціалісти виконкому із земельних питань.

В Новій Каховці вже оформлено 134 земельні ділянки, і ще 246 дозволів надано. Залишилося 12 вільних ділянок. Створено юридичну особу – кооператив «Лісовий край». Наступні питання, які турбують власників ділянок – прокладання комунікацій і початок будівництва.

«Враховуючи високу вартість газу, плануємо проектувати тільки електропостачання – і для опалення, і для побутових потреб», – повідомив Віктор Замковий.

Це питання детально озвучив заступник міського голови Олег Тарабака: «Міська влада не може бути забудовником, тому створено кооператив «Лісовий край», який очолив Вадим Ковальов. На 300 тис. грн. з міського бюджету зроблено перший етап проекту – вертикальне планування. Місто  готове взяти на себе і розробку  проекту електромереж. Після цього згідно Кодексу розподілу електросистем, «електрифікація території, що підлягає комплексній забудові, може бути здійснена за рахунок складової тарифу на розподіл електричної енергії шляхом включення до інвестиційної програми оператора системи розподілу. Є рішення виконкому про те, що ці земельні ділянки майбутніх замовників розташовані на території, яка підлягає комплексній забудові. Вже розроблено детальний план. Від кооперативу потрібна згода на замовлення електрифікації території. Таке рішення потрібно прийняти якомога швидше на загальних зборах кооперативу, бо інакше ці роботи будуть перенесені на наступний рік. А далі Закон передбачає розробку на замовлення органу місцевого самоврядування проектної документації на виконання відповідних робіт з електрифікації території, що підлягає комплексній забудові. Такий проект може коштувати близько 335 тис. грн.. Місцева влада готова взяти на себе ці затрати. Після подачі проекту роботи будуть виконуватись за кошти держави».

Віктор Замковий наполягає – це єдиний варіант для кооперативу, який вже має визначитися з кількістю забудовників, а відповідно – з потужностями електромережі на зазначену ділянку.

Ситуація вимагає діяти швидко. Тим часом, земельний відділ нагадує, що 42 претендента на земельну ділянку, які отримали дозвіл, досі свої ділянки не оформили. До багатьох з них не можуть додзвонитися. Закон передбачає, що таке зволікання в оформленні протягом півроку призведе до скасування рішення міської ради про виділення таких ділянок. Тому в земельному відділі просять учасників АТО (ООС), які отримали дозвіл на ділянки, оформити їх належним чином. Робити це не обов’язково самому заявнику – до відділу може прийти хтось з рідних.

Для більш ефективного вирішення всіх питань, пов’язаних із оформленням, забудовою ділянок – учасників АТО (ООС) запрошують вступати до кооперативу «Лісовий край». За довідками звертайтесь до керівника ГО «Біла стріла» Дмитра Маркова (тел.. 050-86-036-79), голови кооперативу Вадима Ковальова (тел.. 095-603-96-32). Офіс ГО «Біла стріла» знаходиться за адресою – Нова Каховка, вул. Букіна, 58.

У разі виникнення додаткових питань, ви можете звернутись на гарячу лінію Держгеокадастру 0-800-300-808.

                                                                               Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.