ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ВЛІТКУ.

За статистикою, літні місяці – найбільш “врожайні” на дитячі травми.

Як подбати про безпеку маляти, не позбавляючи його радощів?

Техніка безпеки дітей на вулиці повинна бути на вищому рівні, і це мають пам’ятати всі батьки.

Вирушаєте на атракціони? Не намагайтеся вивести малюка “у світ” в ошатному одязі. Величезні банти, паски, зав’язки та інші прикраси в будь-який момент можуть розв’язатися і зачепитися за що-небудь на ходу. Уявляєте, як це небезпечно? У спекотні дні не забувайте про капелюхи і панамки.

Солодка газована вода не втамовує спрагу, а посилює її, краще пити звичайну воду. Її можна трохи підкислити лимонним соком – і смачно, і від зневоднення захистить – адже краще всього в організмі затримується саме підкислена вода.

Влітку третина дошкільнят стають учасниками ДТП у власних дворах і біля входів у парки. Особливу небезпеку становить низка припаркованих біля тротуарів машин.

З-під машини малюка, зріс якого до 100 см,  майже неможливо помітити, коли він стоїть близько до нерухомого автомобіля або позаду нього. Кращий вихід – брати малюка за руку відразу після виходу з під’їзду.

Взяли «перекус» з собою. Фахівці попереджають: готова їжа може зберігатися у розпеченій машині приблизно стільки часу, скільки тане морозиво, тобто хвилин 5-10. Те, що пролежало довше – вже не їжа, а розсадник хвороботворних бактерій. До речі, купуючи морозиво, перевірте термін придатності.

Лазіння по деревах забороняти марно. Вихід – дозволити лазити під наглядом і виділити для цього пару найбезпечніших дерев на дитячому майданчику – з міцними низькими гілками.

Маленькі штучні ставки нешкідливі лише на перший погляд. Як правило, глибоко стає вже біля берега. Малюк хоче сам погодувати качечок? Надіньте йому нарукавники і не відходьте ні на крок.

У спеку металеве покриття гірки розжарюється, як сковорідка – заробити опік ніг простіше простого. Перевірте одяг та взуття дитини.

Ви опинилися у натовпі? Не дозволяйте дитині триматися за ваш одяг – так найлегше загубитися. Намагайтеся вести дитину попереду себе. Нехай у вбранні буде одна яскрава пляма – панамка, кофтинка, іграшка.

У літніх сутінках ролерам і велосипедистам важко помітити крихітку. До велосипеду або до одягу малюка прикріпіть флікер (світловідбивач) – він дозволяє побачити дитину в сутінках з досить великої відстані. Флікери бувають у вигляді значків, брелоків. Чужі велосипеди і самокати, що не підходять за розміром, – джерело підвищеної небезпеки.

Діти полюбляють спортивні ігри. Відмінно! Проте, слід пам’ятати, що:

– після кожних 15 хвилин біганини треба оголошувати перерву;
– одяг має бути світлим і гігроскопічним, щоб піт легко випаровувався;
– перед грою і в перервах можна пропонувати дитині пити.

Найбільш чудовий відпочинок улітку – відпочинок на воді.

Окрім того, вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих. Ніколи не залишайте дітей без нагляду біля водоймищ!

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звертається до батьків і нагадує про необхідність стежити за своїми дітьми та виконувати вищезазначені правила безпеки. Бережіть себе та своїх близьких!

Начальник управління з питань НС та ЦЗН міської ради О.І. Бараніченко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.