Віват, музика! – конкурс академічного мистецтва у Новій Каховці.

Міжнародний Конкурс Академічного Мистецтва Юних «VIVAT, МUSICA!» проходить у Новій Каховці вже 19 рік поспіль!

28 травня відбулося урочисте відкриття конкурсу. Відкрив урочистості зведений хор «Юні голоси» Новокаховської школи мистецтв (художній керівник Олена Черняєва).

Від керівництва міста учасників конкурсу привітав перший заступник міського голови Леонід Чурсинов: «Вітаю вас від імені міського голови, членів виконкому. Цей унікальний Міжнародний конкурс дарує насолоду шанувальникам класичного мистецтва, розкриває юні таланти, як багато і в нашому місті, і в усій Україні та за її межами. Цей тиждень у Новій Каховці пройде під егідою класичної музики. Запрошуємо мешканців та гостей міста стати глядачами цього конкурсного дійства, яке триватиме в Новій Каховці з 28 травня по 1 червня. Згоден зі словами Любові Володимирівни Працюк: дійсно, у дітей, які займаються класичною музикою, по-іншому горять очі!» Леонід Чурсинов побажав учасникам перемог на творчому шляху, бути успішними і наполегливими. І вручив квіти ініціатору проведення конкурсу Любові Володимирівні Працюк».

Протягом 19 років існування конкурсу 1175 учасників стали призерами. В цьогорічному конкурсі беруть участь 102 юних музиканта і вокаліста. Діти можуть в повній мірі розкрити свій талант, а шановне журі професійно оцінить старання кожного.

На урочистому відкритті конкурсу свої вітання і побажання  учасникам висловила Любов Володимирівна Працюк: «Конкурс дуже виріс за 19 років – не стільки кількісно, скільки якісно. В конкурсі беруть участь талановиті діти Київської та Харківської десятирічки, Харківських інститутів та університетів, юні таланти Одеської десятирічки, університету Бориса Грінченка з Києва. На конкурс звернуло увагу Міністерство культури в особі міністра Євгена Нищука».

Привітання від міністра культури Євгена Нищука зачитала директор Дитячої школи мистецтв, президент конкурсу Галина Ходос. Леонід Чурсинов нагадав – більше місяця тому міністр культури відвідав Нову Каховку і оглянув міський Палац культури і дізнався, що саме тут кожного року проводиться Міжнародний конкурс класичної музики. Євген Нищук порадів такій події, і в подальшому особливу увагу приділяє проведенню цього престижного конкурсу Міжнародного рівня. Провідними митцями України і зарубіжжя конкурс вважається незалежним і високопрофесійним.

Конкурс класичної музики відбувається кожного року в Новій Каховці саме навесні – в квітучу, чарівну пору року. І глядачі та учасники отримують велику насолоду від класичної музики всі п’ять днів проведення конкурсу. Про це говорила, вітаючи учасників та глядачів начальник міського відділу культури Наталія Зарудна. «Бажаю успіхів нашим конкурсантам. Нехай не хвилюються, бо всі вони – вже переможці!», – зазначила вона.

Свої щирі вітання учасникам конкурсу класичної музики висловили  музикознавець, доктор філософії мистецтва Валентина Володимирівна Кузик, а також голова журі, композитор, музикознавець, Заслужений діяч мистецтв України Богдана Фільц і протоієрей Миколай. Приємно вразили глядачів виступи юних новокаховських талантів, а також священника Свято-Андріївського собору Михайла Гнатюка, який чудово виконав одну з оперних партій та відому українську пісню «Рідна мати моя».

Урочистий початок конкурсу відбувся. Попереду – виступи конкурсантів. Приходьте, послухайте, насолодіться класичною музикою! Конкурс триватиме з 28 травня по 1 червня і проходитиме у міському Палаці культури.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.