ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ НОВОЇ КАХОВКИ – СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ 2019 РОКУ.

ДЕТАЛЬНО – ПРО ВАЖЛИВЕ.  ПРОМИСЛОВІСТЬ: Є БОРГИ ПО ЗАРПЛАТІ.

«Ситуації, які відбуваються в Україні, відчутно впливають і на наше місто», – акцентував перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, представляючи членам виконкому на черговому засіданні 28 травня хід реалізації програми соціально-економічного та культурного розвитку за 1 квартал 2019 року.

Майже втримали рівень реалізації продукції промислові підприємства – товарів та послуг реалізовано на 498 млн. грн.., що на 1% більше аналогічного періоду минулого року. Збільшили реалізацію Новокаховський м’ясокомбінат, Дім марочних коньяків «Таврія», ТОВ «Олеся», ТОВ «Енерджі Продакт».

«Водночас, нас турбує ситуація з ТОВ «Південмлин». Це пов’язано зі зменшенням виробництва електроенергії на Каховській ГЕС через недостатній об’єм води у водосховищі. Проблемними також залишаються «Укргідромех» і соєвий завод. Зараз там відбувається перереєстрація, збільшується заборгованість по заробітній платі. Всього по місту заборгованість по виплаті зарплати сягає 7,7  млн грн.

АГРАРІЇ ДБАЮТЬ ПРО ВРОЖАЙ ОЗИМИХ

 Щодо сільського господарства, підприємства виконують необхідний обсяг робіт по вирощуванню і збору урожаю. Обстеження посівів озимих культур показало, що вони знаходяться в доброму стані. Проведено весняне підживлення, підготовлена техніка», – повідомив Леонід Чурсинов.

ЩО ВПЛИВАЄ НА ПОКАЗНИКИ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ?          

Обсяг будівельних робіт за 1 квартал склав 24 млн. грн. Цей показник є другим найкращим за останні 5 років. Введено в експлуатацію 35 об’єктів містобудування загальною площею 4,5 тис.м2. Виконано будівельно-монтажні та проектні роботи на об’єктах міської комунальної власності за рахунок коштів міського бюджету на понад 2 млн. грн.

Генеральний директор ПрАТ «Фірма «Херсоноблагробуд» Анатолій Подофа звернув увагу: хоча підприємство «Котедж» призупинило роботу, але саме товариство продовжує здійснювати  проектні та ремонтні роботи. «Основна причина призупинки діяльності – нехватка робітничих кадрів, – зізнався Анатолій Подофа. – Молоді спеціалісти, яких ми брали на роботу, витримують рік – і, отримавши досвід роботи, звільняються та … їдуть працювати за кордон. Негативно впливає на роботу і висока вартість будівельних матеріалів та механізмів». Анатолій Подофа запропонував у п.6.3 проекту рішення, де мова йде про визначення «проблемних питань промислової та транспортної галузей, що впливають на зниження показників їх господарської діяльності, вирішення яких потребує допомоги центральних органів виконавчої влади», додати ще й будівельну галузь Нової Каховки.  Члени виконкому підтримали цю пропозицію.

ІМПОРТ ПЕРЕВИЩУЄ ЕКСПОРТ

«Січень-березень 2019 року показав, що у Новій Каховці зменшується експорт і збільшується імпорт. Ми вийшли на від’ємний показник: коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,67 (минулого року – 1,28). Це пояснюється значним збільшенням кількості ввезеного до міста електротехнічного обладнання»,- повідомив Леонід Чурсинов.

ОБСЯГИ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ЗМЕНШИЛИСЬ

 «Непроста ситуація і в транспортній галузі: йде зменшення обсягів пасажиро- і вантажообороту. Зменшення незначні – але вони є. Питання – наскільки ми враховували ті можливості і фактичні дії, які здійснювали наші перевізники. Але статистичні дані свідчать про зменшення обсягу перевезень. Така ж ситуація з пасажироперевезеннями. Основна причина – вихід з ринку компанії «Югтранс», – акцентував увагу  доповідач.

ПІДПРИЄМНИЦТВО МІСТА РОЗВИВАЄТЬСЯ

Станом на 01 квітня 2019 року в Новій Каховці зареєстровано 1 347 юридичних осіб – суб’єктів малого підприємництва та 3 812 фізичних осіб-підприємців. Леонід Чурсинов повідомив: «Нова Каховка розвивається в цьому напрямку. За перший квартал 2019 рік надходження до бюджетів всіх рівнів від малого та середнього  бізнесу склали 104,4 млн. грн.., що на 59% більше, ніж за відповідний період 2018 року. До місцевого бюджету від малого підприємництва надійшло 66,9 млн грн. Це більше, ніж в 2 рази, якщо порівнювати з минулим роком. Спостерігається процес розвитку – і це для міста дуже добре».

ВІДВІДУВАЧІ  ОЦІНИЛИ ЯКІСНУ РОБОТУ  ЦНАПу

Звітуючи про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку за перший квартал 2019 року, Леонід Чурсинов відзначив ефективність роботи новокаховського Центру надання адміністративних послуг. У новокаховському ЦНАПі надаються 114 видів адміністративних послуг. Завдяки Центру  кількість звернень і якість наданих послуг зросла. Протягом перших трьох місяців поточного року надано 2 тис. 369 послуг, тоді як в минулому році за цей період – 1 тис. 293 послуги.

ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ОСББ ПРИСКОРЮЄТЬСЯ

«Станом на 1 квітня 2019 року у Новій Каховці створено 178 ОСББ в 249 багатоквартирних будинках. Цей процес триває, кількість об’єднань збільшується. Ми маємо намір до максимуму довести цей показник. Цього року ми створили револьверний фонд. Вже виділили 500 тис грн. Ця структура працює для фінансової допомоги співвласникам. Рівень сплати населенням комунальних послуг склав лише  85,4%, що менше майже на 10% у порівнянні з минулим роком. Це велика проблема, бо прямо позначається на фінансовому стані комунальних підприємств і надавачів таких послуг», – повідомив Леонід Чурсинов.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ КОЖНОГО МЕШКАНЦЯ

Постійна увага у Новій Каховці приділяється матеріальній підтримці та соціальній захищеності найбільш вразливих категорій населення: багатодітні сім’ї, пенсіонери, люди з інвалідністю. Їм вчасно виплачувалася матеріальна допомога, пільги і субсидії. Протягом січня-березня була призначена допомога 2 726 новокаховчанам. Триває реформування в галузі освіти і медицини. Готується освітня мережа, покращується матеріальний стан закладів, приділяється увага забезпеченню перевезення і харчування.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.