«СЛОВОМ, МЫ ВСЕ БОЛЬНЫ ГАНДБОЛОМ».

Це слова з пісні одного відомого рок-гурту. Хоча музична композиція не зовсім про гандбол, рядки мимоволі спливають у пам’яті, коли починаєш розмову з місцевими ентузіастами «ручної гри у м’яч».

Наразі триває відродження цього виду спорту: у вересні минулого року було відкрито оновлений майданчик, розпочалась робота дитячих секцій. Ініціаторами змін стали ветерани гандболу Нової Каховки. Підтримало їх і міське керівництво.

Традиції цього виду спорту у нашому місті, без перебільшень, славетні: протягом кількох десятиліть новокаховчани ставали першими гандболістами планети. Уповноважений міського голови зі спортивної роботи Віталій Задирко згадує про спортивні успіхи новокаховської школи. У 1960-80-х роках гандбол був надзвичайно популярним у нашому місті. За ці часи вдалося виховати чимало майстрів спорту, які зараз тренують спортсменів у багатьох містах України, а також за її межами. Завдяки мудрому наставництву на вершину спортивного Олімпу вдалося піднятися новокаховчанам – Олімпійському чемпіону Сергію Бебешку та чемпіону світу Андрію Щєпкіну.

Сьогодні ж спортивний вектор розвитку змістився в іншому напрямку. «У нас сильні школи футболу, волейболу, тенісу, куди в першу чергу йдуть діти. Стосовно гандболу, деякі школярі навіть не знають, що це за вид спорту. Сподіваюсь, що незабаром почне працювати гандбольна секція при новокаховській ДЮСШ. Зараз робота здебільшого тримається завдяки спонсорській допомозі нашого земляка Дмитра Прилуцького», – коментує Віталій Борисович. Він закликає батьків приводити дітей на гандбол. Секція працює тричі на тиждень: у понеділок, середу і п’ятницю (безкоштовно). Тренування – з 1600 до 1830 під наставництвом молодого, але вправного тренера Вадима Віталійовича Корнійчука.

Вадим Корнійчук – мелітополець. Він закінчує навчання і паралельно прищеплює любов до гандболу дітлахам Нової Каховки. Живе на базі Новокаховського професійного електротехнічного ліцею (директор – О. Карпенкова). Каже – зустріли гарно. На життя не скаржиться. Спостерігаючи за підопічними, розповідає про власний досвід: «Батько привів до секції, коли мені було сім. І займався я аж до випуску. У Мелітополі сильна гандбольна школа. Ми показували гарні результати, гідно змагалися. Були на юнацькому чемпіонаті світу у Швеції, поїздили по Європі, зі змагань у Росії, Молдові привозили тільки перші і другі місця». Команда мелітопольців подавала великі надії, планувалося навіть підкорювати Вищу лігу. Але Віталій вирішив стати тренером. У молодика чітке розуміння своєї справи: «Тренування розпочинається зі спілкування. Я дізнаюсь, який у дітей настрій, в якому вони стані. Далі – декілька розминок, робота на координацію і відчуття м’яча. Важливо, щоб у цьому віці діти навчилися відчувати себе у просторі. Потім – вправи на кидки, або сама гра».

Старанно, з великою наснагою майбутні чемпіони відпрацьовують гандбольні навички. До них приєднується тренер, сипле порадами. А розпочиналося все у Таврійську, у відремонтованому спортзалі ЗОШ №7, де торік у жовтні до занять приступила перша група 8-10-річних хлопців і дівчат. Саме тут свої перші кроки робив і легенда гандболу Сергій Бебешко.

З квітня  дітлахи займаються на свіжому повітрі, на відновленому гандбольному майданчику стадіону «Енергія». Утім, одразу помітно – з піщаного ґрунту повністю стерлося маркування. Віталій Борисович коментує: «Зараз виникла проблема з машиною для розмітки. Нам сказали – зламалася».

А перспективи у малечі непогані. За запевненням Віталія Задирка, існує домовленість з тренером відомої гандбольної команди «Дніпряночка»: талановиті дівчата можуть продовжити свій професійний ріст у херсонській спортивній школі. Напередодні херсонки в черговий раз стали бронзовими призерами чемпіонату України. Залишається сподіватися, що юні гандболісти не тільки зрівняються, а й перевершать досягнення своїх кумирів-земляків.

PS. Закохані у свою справу професіонали наголошують: якщо хтось зацікавився ідеєю відродження гандболу у Новій Каховці – приводьте дітей на гандбол, залучайте їх до спорту! Будуть раді меценатству, спонсорству, та й взагалі будь-якій посильній допомозі. Контактний номер: 050-494-40-95, Віталій Задирко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.