ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО/ООС – ВСІ ГРАНІ МИРНОГО ЖИТТЯ.

У п’ятницю, 31 травня, відбувся круглий стіл з питань соціального захисту за участі учасників АТО/ООС та осіб, що брали участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони України.

Головуючою на зустрічі була начальник міського УПСЗН Олена Стоянчук. Серед гостей – голова ГО «Учасники АТО «Біла стріла» Дмитро Марков, директор міського Центру зайнятості Надія Котляр, начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко.

На засіданні підіймались питання організації оздоровлення та відпочинку, деталізувалися освітні та профорієнтаційні аспекти, обговорювали майбутню монетизацію пільг.

ОЗДОРОВЛЕННЯ

Цікавим для учасників АТО питанням стала можливість оздоровлення, санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації. Послуги з оздоровлення насамперед надаються тим пільговикам, хто ще їх не отримував, також перевага надається сім’ям з дітьми. Учасники бойових дій забезпечуються безоплатним санаторно-курортним лікуванням. Кожен має право вільного вибору пансіонату, який відповідає встановленим вимогам.

Для того, щоб стати на облік – слід звернутися до управління праці з заявою і пакетом документів: медична довідка з лікувальної установи за формою 0-70, копія посвідчення УБД, копія паспорту і ідентифікаційного коду, копія військового квитка (де вказано, що ви на обліку у військкоматі). У 2018 році на обліку у місті перебувало 16 осіб, з них 7 відмовилися від лікування. П’ятеро скористалися своїм правом і отримали путівки.

Наразі на обліку 10 осіб, але згідно планового розподілу було виділено кошти лише на 4 путівки. Якщо бажаючих буде більше – можливість забезпечення додатковою путівкою присутня.

Дітям учасників АТО/ООС раз на рік надається можливість безкоштовного оздоровлення або відпочинку. Щодо відпочинку дітей – слід звертатися до міського відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту.

НАВЧАННЯ

Окремо на зустрічі наголосили про освітні пільги для учасників АТО/ООС та їхніх дітей (до 23 років за умови денної форми навчання у вищих навчальних закладах). Начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко розповіла: це повна або часткова оплата навчання коштом державного або місцевого бюджету, довгострокові пільгові кредити для здобуття освіти, соціальна стипендія, безоплатне забезпечення підручниками, безоплатне проживання у гуртожитках тощо.

Для отримання соціальної стипендії необхідно звернутися з заявою до керівника учбового закладу з такими документами: заява, копії паспорту, свідоцтва про народження, ідентифікаційного коду, студентського квитка, посвідчення учасника бойових дій або довідки про перебування на обліку в єдиному пільговому реєстрі. Її розмір в закладах професійної освіти – 890 грн.

ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ ТА АДАПТАЦІЯ

Як повідомила директор новокаховського Центру зайнятості Надія Котляр, з початку року до закладу звернулось 24 учасника АТО/ООС. Чотирьох з них було працевлаштовано, 11 – перебувають у статусі безробітного. Середній розмір допомоги по безробіттю учасника АТО складає 6 тис грн.

Діє програма по підтримці підприємницьких ініціатив, працює центр професійно-технічної освіти за кошти Центру (навчають на тракториста, машиніста, інженера, автослюсаря, водія тощо). База вакансій закладу – близько 200 пропозицій.

Серед нововведень – обов’язкова профорієнтація у міському Центрі зайнятості перед отриманням направлення до автошколи.

ЖИТЛО І МОНЕТИЗАЦІЯ

Учасники бойових дій, які потребують поліпшення житлових умов, мають першочергове право на забезпечення житловою площею. Для цього потрібно стати на квартирний облік (при умові реєстрації в Новій Каховці чи Дніпрянах, житлова площа має становити не більше 7 кв м на особу). Законодавством також передбачена компенсація на придбання житла учасникам бойових дій з числа ВПО та інвалідів війни 3 групи-учасників АТО/ООС. Але для цього вони мають перебувати у цьому статусі та проживати на території міста не менше року. У Новій Каховці таких троє. Очікують на житло 17 учасників бойових дій.

З 1 жовтня цього року розпочинається монетизація пільг. Учасникам АТО/ООС попередньо необхідно пройти персоніфікацію або уточнення даних аби уникнути помилок. Для цього слід звернутися до міського УПСЗН.  Потім – укласти договір про відкриття рахунку в Ощадбанку, через який буде відбуватися нарахування. Наступний крок – з заявою і реквізитами рахунку знову відвідати УПСЗН. Механізм нарахування: готівковий і безготівковий.

За більш детальною інформацією можна звернутися до Новокаховського управління праці та соціального захисту населення.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.