НА ЯКІ МЕДИЧНІ ГАРАНТІЇ РОЗРАХОВУВАТИ УКРАЇНЦЯМ?

31 травня в Одесі для Вінницької, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей відбулася міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року. Нараду організували Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку(USAID) та Міністерства Міжнародного розвитку Великобританії (UKaid).

Від Нової Каховки в нараді взяли участь заступник міського голови Олег  Тарабака та головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» Ігор Гайдаманчук.

В ході зустрічі розглядалися питання трансформації системи охорони здоров’я та впровадження Програми медичних гарантій з 2020 року.

Відповідно до положень Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», з 2020 року в Україні передбачається запровадження програми медичних гарантій. У межах програми буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів. Заплановано, що програма медичних гарантій буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 даного Закону за відповідними напрямами, у тому числі дітям до 16 років. З її впровадженням зміниться механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувається утримання закладів охорони здоров’я вторинного і третинного рівнів, у межах програми медичних гарантій буде оплачуватись медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною Службою Здоров’я України, базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».

В рамках наради відбувся семінар з питань підготовки закладів охорони здоров’я до впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року, де було проаналізовано мережу закладів охорони здоров’я госпітальних округів  та проведено експертну дискусію.

 Заступник міського голови О.А.Тарабака

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.