«Закоханий в Україну»

13 червня у міському Палаці культури відбулась важлива подія: урочисте відкриття двох виставок художніх робіт Григорія Довженка «Закоханий в Україну» та фотовиставки «Життєвий та творчий шлях Григорія Довженко», присвяченої 120-и річчю митця.

Довженко Григорій Овксентійович народився 22 квітня 1899 року в м. Баштанці Миколаївської області. Нині там розташований музей його імені. Заслужений художник УРСР з 1979 року, член Спілки художників України, художник і скульптор-монументаліст – це лише ті його досягнення, які зафіксовано ручкою на папері.

Для нашого міста його цінність і душа збереглася у створених ним, разом із сином Тарасом, орнаментальних панно на будинках старої частини міста. Нині вони відомі під назвою «Кам’яні вишиванки». На своїй же малій батьківщині, у Баштанці, його знають як художника, графіка, автора картин та малюнків у різних видах образотворчого мистецтва.

Під час святкувань 120-ї річниці з дня народження Григорія Довженка наприкінці квітня, Баштанська ОТГ та Новокаховська міська рада дійшли згоди щодо спільного просування творчої спадщини Григорія Довженка. Відтак народилася ідея обміну експонатами з колекцій музеїв, які б дали змогу ширше познайомитися з творчістю автора.

На мистецький калейдоскоп, крім родичів Григорія Довженка: онук Олени та Валентини Довженко та правнучки Оксани, завітали почесні гості: міський голова Володимир Коваленко, заступник міського голови Володимир Сироватка, начальник відділу культури і туризму Наталя Зарудна,  депутати Новокаховської міської ради Сергій Хоменко та Олександр Афанасьєв, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради Лариса Житченко, делегація молоді із міста-побратима Дрогобича, усі бажаючі.

«Талановита людина, яка створила більше 50-и років тому у нашому степовому краї справу, річ, форму, яка демонструє до сьогоднішнього дня величезну любов людини до Херсонщини, до землі, по якій він ходив, до землі, де народився весь його великий рід. Сьогодні сюди прийшли ті люди, які, як я сподіваюсь, віддають перевагу загальному, а не власному, і тому маю надію, що нас об’єднає любов до того, що зробив для нашого міста Григорій Овксентійович, любов до Нової Каховки. А представникам Баштанки велика вдячність. За знамениту людину, за знаменитого діда, за знаменитого земляка помолимося господу Богу і будемо як він – рухатися вперед зі світлими думками і реальними досягненнями», – промовив міський голова і привітав сімейство Довженків квітами та подарунками.

Валентина Довженко, старша онука, поділилася із присутніми глибокими знаннями творчого і життєвого шляху Григорія Довженка, висловила слова подяки і шани усім новокаховчанам, міській владі, зусиллями яких збережено монументальну творчість відомого художника, а також розкрила цікаві плани: «Сьогодні витає думка створити єдиний музей родини Довженків, бо вклад сімейства в українську культуру дуже великий, і ми не проти, якщо такий музей може бути на базі Нової Каховки».

Для гостей заходу виступили вихованці дитячої музичної школи, а потому виставку оголосили офіційно відкритою і запросили усіх доторкнутися до мистецтва і поспілкуватися у приємній та дружній атмосфері.

Нагадаємо, що виставка триватиме до 20 червня, а записатися на екскурсійні тури по ній можна в музеї історії міста.

 

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.