МІСЦЕВОМУ ВИРОБНИКУ – ЄВРОПЕЙСЬКЕ ВИЗНАННЯ

Делегація з Нової Каховки відвідала масштабну виставку, яка проходила 29-31 травня у польській Варшаві. Підприємці, громадські діячі та суспільні активісти на чолі з головою АРР ТОТГ Павлом Ярмієм представили комплекс туристичних атракцій Херсонщини. Серед них і провідний проект агенції «Соляна Дорога».

Хоча головною метою «China Homelife і China Machinex» була презентація продукції китайських виробників, виставка стала гарним майданчиком для пошуку потенційних інвесторів і нових партнерів для новокаховчан.

«Це був міжнародний інвестиційний форум європейського співтовариства і перший серйозний вихід на міжнародну арену з нашою виставкою «Інноваційна Таврія». З України там були тільки делегація з Нової Каховки і Івано-Франківська. Здебільшого, підходили саме до нас. Звісно, ми орієнтувалися на європейців. Поляки, болгари, угорці, чехи, українці, росіяни, прибалти – розповіли про Херсонщину практично усій Європі. Також мені випала нагода зустрітися з головою Торгово-промислової палати Варшави Мареком Трачиком, якого я запросив на наш Таврійський ярмарок», – розповідає керівник АРР ТОТГ Павло Ярмій.

В рамках масштабного з’їзду Міжнародна європейська асоціація торгово-промислових палат Європи визначала кращі інноваційні проекти. Одним із таких стала технологія новокаховського підприємства «Науково-виробничий впроваджувальний центр Академії інженерних наук України» (НПВЦ АІНУ) по виробництву кормів для тварин як кращий представлений досвід у СНД. По приїзду пан Павло особисто передав переможну статуетку директору центру, кандидату сільськогосподарських наук Миколі Солянику. Особисто привітав лауреата і заступник міського голови Володимир Сироватка.

«Розпочинали ми у 2002 році. Розробили перші кормоагрегати, показали їх інституту свинарства у Києві. Вже тоді нам сказали – це майбутнє. Ферментованими кормами (ред. – суміші готуються із зернових культур у водному середовищі, що дозволяє не застосовувати стимулятори росту) тоді ніхто не займався. Наприклад, щоб викормити свиню до 100 кг, необхідно 500-600 кг зерносуміші, а ферментованого корму – біля 300 кг, – ділиться досвідом Микола Борисович і констатує – Зараз у нас 19 модифікацій агрегату в залежності від кількості поголів’я (від 10 до 1 500 голів). Ми випередили свій час. Ще тоді люди почали відмовлятись від великих господарчих структур. Зараз – біля 70% фермерів працюють у маленьких господарствах».

Розроблені НПВЦ АІНУ кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» не мають світових аналогів. Технологія дозволила підвищити продуктивну якість тварин і забезпечила високі економічні показники. «Кормоагрегати є енергоекономічними, а технологія прибутковою», – відзначає заступник голови міської Науково-Технічної Ради Анатолій Подофа. Дійсно, економічний ефект від їхнього впровадження в Україні склав понад 1,6 млрд. гривень, забезпечивши зниження собівартості до 40%, при рентабельності 250-300 %. Недарма таку інновацію нещодавно було представлено на здобуття Державної премії в аграрному секторі.

                                                                                                                                                                 Ігор Бурлаченко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.