ШАНОВНІ ВИБОРЦІ!

З 24 травня 2019 року розпочався виборчий процес. Як зробити свій вибір – Вам розкажуть кандидати та агітатори. Що робити з бюлетенями – навчать члени виборчої комісії. Відділ ведення Державного реєстру виборців повідомляє про пов’язані з виборами питання, які  Ви можете вирішити саме тут.

Робота, яка проводиться безпосередньо з виборцями, поділяється на три етапи:

Перший етап: перевірка даних Державного реєстру виборців і виправлення помилок та неточностей шляхом звернення до відділу ведення Державного реєстру виборців. Тому кожен виборець може  звернутися з письмовим запитом до органу ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) за своєю виборчою адресою щодо перевірки персональних даних у Реєстрі. Особливо це стосується виборців:

  • які голосуватимуть вперше (досягли 18-річчя);
  • колишніх військовослужбовців строкової служби;
  • громадян, що повернулися з місць позбавлення волі;
  • громадян, які прибули із закордону і знялись з обліку в МЗС;

А також виборці, які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто. Виборець, постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на таке звернення іншу особу.

Другий етап: перевірка даних попередніх списків виборців і виправлення помилок та неточностей. З 10 липня 2019 року на виборчій дільниці будуть знаходитися попередні списки виборців, з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Як виборець Ви можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. Але не поспішайте викреслити будь-кого просто так. До Вашої заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують зазначені в заяві відомості. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до голосування, а саме – до 16 липня. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться. Також Закон дозволяє щодо уточнення списку виборців звернутися до суду. Але в будь-якому випадку рішення суду надійде до  відділу ведення Державного реєстру виборців. Тому Вам як виборцю простіше і легше звертатися безпосередньо до  відділу.

Третій етап: ТЗМГ (тимчасова зміна місця голосування).

29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”.

Для тимчасової зміни місця голосування виборець може звернутися із відповідною заявою до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у цій заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування або до за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця, зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: “за сімейними обставинами”, “у зв’язку з відрядженням”, “у зв’язку з виробничою необхідністю”, “за місцем роботи”, “за місцем навчання”, “за місцем фактичного проживання”, “у зв’язку із відпусткою”, “у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням”, тощо.

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ваше ім’я було вписане гордим рядком у списки виборців, потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. Тим самим Ви зробите свій вклад у належне проведення виборів.

Ми приймаємо вже сьогодні і до 15 липня включно, тому що 16 липня формуватимуться уточнені списки, за якими буде проводитися голосування.

Отже, чекаємо Вас у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою: просп. Дніпровський, 23 (виконком), каб. № 104 (І поверх), щоденно з 8.00 до 17.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00. Контактні телефони 4-64-54, 9-00-34.

З 01 червня 2019 року відділ  працює і  у вихідні.

Начальник  відділу                                                                                                                          О. Ликашева

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.