«Книгомандри 2019» – зустрічайте митців слова!

20 червня у приміщенні центральної міської бібліотеки № 2 відбулась цікава подія: творча зустріч із майстрами слова, лауреатами міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» – українськими письменниками Віктором Вальдом та Ярославою Дегтяренко.

На зустріч завітала студентська молодь, працівники та директори інших бібліотек міста, місцеві поети та люди небайдужі до книжного слова, начальник відділу культури і туризму НМР Наталя Зарудна.

Дана зустріч стала можливою за грантової підтримки Українського культурного фонду та проекту Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. А. Б. Лавреньова «Книгомандри 2019».

Мета проекту – ознайомити мешканців Херсонської області з сучасними українськими письменниками та їх книжками, показати, що українська література розвивається і має такий багатий потенціал, що може дати фору зарубіжним авторам.

Проект буде працювати з червня по жовтень 2019 року. Заплановано 10 зустрічей з 15 авторами, серед яких Андрій Кокотюха, Люко Дашвар, Ірен Роздобудько, спочатку у Херсоні, а потім і у районних центрах області.

Сьогоднішні герої: Віктор Вальд (Херсон – Каховка) та Ярослава Дегтяренко (Запоріжжя) працюють у історичному жанрі.

Обидва автори лауреати літературного «Оскара» – «Коронації слова»: пан Віктор у 2017 році отримав три нагороди, а пані Ярослава у 16-му – відзнаку від видавця.

Віктор Вальд розповів, що стати на письменницький шлях йому ще у 8-му класі школи допоміг один незвичайний вчитель – Август Ернестович Вірлич: «Це людина, яка пройшла і німецькі концтабори, і сталінські концтабори, і для Херсону зробила настільки багато, що зараз щоб про нього розказати необхідно робити окрему презентацію. Людина, яка садила в автобус своїх учнів і возила по Херсонщині дивитися на скіфські кургани. Ви знаєте, що тільки на території Херсона їх 119? З них на мапі позначено лише 9, а розкопано – 2».

«А якщо нам проїхати по Херсонській області – курганів просто море. Уявляєте, що таке наша земля, котра із покоління в покоління воювала? Це все могили, могили видатним воїнам», – додає пан Віктор.

Ярослава Дегтяренко зізналася, що за фахом вона юрист, і навіть ніколи й не думала, що стане писати історичні романи. Більше того, у школі навіть не любила історію, але зараз її сприйняття змінилося: «Історія – це так цікаво, – каже Ярослава Дегтяренко. – Це яскравий та неймовірний світ! Тільки треба вміти правильно та цікаво розповідати. А в нас так довго спотворювали наше минуле. Через це ми не відчуваємо зв’язку з минулим України, з нашими предками, не розуміємо, як нам всім пощастило народитися в Україні. Нам є чим пишатися, і нам треба берегти власну країну. Україна в нас одна – іншої нам ніхто не дасть».

Наприкінці зустрічі кожен мав змогу отримати автограф від письменників та придбати їх книги.

Анонси зустрічей, їх відеозаписи та фотоматеріали можна переглянути у Фейсбуці, Твіттері, Інстаграмі та Телеграмі, а також на сайті юнацької бібліотеки ім. А. Б. Лавреньова.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.