ДЖЕРЕЛЬНА МЕЛОДІЯ НАШОГО МІСТА

До 1914 року туризм в Україні був мало розповсюджений. До перших спроб належить студентська екскурсія 1876 року до Криму (під керівництвом професора Новоросійського університету М. Головінського), мандрівки студентів високих шкіл у Галичині у 1880-их pоках (учасником їх був І. Франко, який для мандрівників написав вірш «Сонце по небі колує»).  Але за 100 років туризм став невід’ємною галуззю українських міст, тому що він стає рушійною силою економіки, сприяє зміцненню і поширенню економічних, соціальних і культурних зв’язків.

Не відходячи від розповсюдженої позиції, відділ культури і туризму Новокаховської міської ради активно пропонує в розпал туристичного сезону відкрити для себе Україну з мальовничого містечка на півдні – Нової Каховки, яка захоплює не тільки природною красою, різноманітними культурними традиціями, архітектурними принадами, але й цікавою історією.

Маршрутом «Місто тисячі джерел» з цікавої історії і розпочалась 21 червня зустріч 23 екскурсантів із самого В’єтнаму з представниками відділу культури і туризму Яною Малигою та Діною Ягусевич. Відпочинок після напруженої роботи та інтенсивного навчання потрібен кожній людині, але коли він пізнавальний та емоційний – приємніше вдвічі.

Розпочалась екзотична подорож з улюбленого місця новокаховчан – міської пристані, звідки відкривається чудова панорама знакових акцентів  міста: велична Каховська ГЕС, плавні, дніпровські джерела, та довгоочікуваний для східних гостей прибережний затінок, який забезпечували розлогі дерева парку ім.. Степана Марковича Фалдзинського. Нескінченні природні фотозони новокаховської флори та фауни прийшлися до смаку вибагливим туристам. Зупинити їх фантазію у фотографуванні іноді виходило лише розповідями про цікавинки міста та про історичні аспекти виникнення наявної краси.

А далі, крокуючи тінистими береговими алеями, мандрували східні гості вздовж купелі, яка вразила їх дитячими пірнаннями та водяним феєрверком. Вікові платани, які належать до ботанічної пам’ятки природи місцевого значення, випромінюючи світло століть, заворожували іноземних туристів величчю життєвої сили. Охоплюючи їх стовбури, східні екскурсанти започаткували нову традицію: обіймаючи дерево разом із своїм супутником по життю, об’єднуєш сімейну життєву енергію, охороняючи її від зовнішніх втручань. А навкруги вторили вічним цінностям підземні джерела, пробиваючись до світла, розтоплюючи свою прозорість у водній поверхні ріки. А перелічити кількість маленьких струмочків не вистачило пальців – їх майже тисяча.  Місто із тисячею джерел полонило уяву іноземців!

Враження гостей постійно підвищував градус емоцій: від звичайного блиску в очах до інтонаційних реплік з жестикуляціями. А як же не захопитись архітектурним ансамблем на центральній площі міста, з елементами славнозвісних «кам’яних вишиванок» на Палаці культури, Літньому театрі? Охоплені красою парку Т.Г.Шевченка, квітковим оздобленням Парку атракціонів, різнобарвністю рослинного асортименту міста, група екскурсантів опинилась у «колисці» спортивної слави Нової Каховки – на стадіоні «Енергія».

Палким сонцем проводжала Нова Каховка іноземних туристів до наступної туристичної зупинки біля степових водоспадів у сусідньому селищі Козацьке. Через могутній витвір людської волі та праці – Каховську ГЕС – їхали, затамувавши подих та вдивляючись у бурхливі води колишнього Борисфена та нинішнього Дніпра.

Залишки маєтку Петра Трубецького з охолоджуючими струмочками степових водоспадів серед чагарників бузини, і середньовічна вежа литовського князя Вітовта були останніми намистинками у туристичному кольє в’єтнамських поціновувачів української екзотики, яка має тисячолітню історію. І вже зовсім по-дружньому прощалися наприкінці подорожі екскурсанти зі спеціалістами відділу культури і туризму, вимовляючи вивчені слова подяки. Адже тонкі струни східної душі затремтіли від незвичайної мелодії нашого краю.

Ми відкрили наше місто для гостей, оскільки впевнені, що Нова Каховка – це невичерпне джерело туристичних екскурсій, цікавих історій та романтичних легенд. Чого варті лише дивовижні панорами Дніпра, «кам’яні вишиванки», велич Каховської ГЕС, різноманіття рослин парку С.М.Фалдзинського, архітектурні ансамблі міста, мелодія тисячі джерел!

Ми радо запрошуємо до нашого міста-саду! Вибір за Вами!

Яна Малига

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.