ДО 23-Ї РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.

«ОБОВ’ЯЗОК БЕЗ ПРАВА – РАБСТВО, ПРАВО БЕЗ ОБОВ’ЯЗКУ – АНАРХІЯ»            

… «Є Конституція!», – такими були перші слова тодішнього голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції 315-ма голосами на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Голосування за Конституцію України в цілому відбулося о 9.20 ранку 28 червня 1996 року.

Вона стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави і визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації і функціонування органів державної  влади та органів місцевого самоврядування. Конституція складається з 15 розділів, 161 стаття зібрана у 14 розділів, а ХV розділ містить 17 перехідних положень. Тексту Конституції передує преамбула. Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

З того часу минуло 23 роки. Прийняття Основного Закону ознаменувало документальне закріплення незалежності України. І щорічно 28 червня українці відзначають цей день як державне свято.

З нагоди Дня Конституції у міському Палаці культури відбулися урочистості.

«День 28 червня назавжди вписаний в історію, як день створення, народження Основного Закону нашої держави – Конституції, – сказав міський голова Володимир Коваленко, звертаючись до представників ново каховської громади. – Міжнародними експертами Конституція України визнана однією з кращих в світі. Там чітко прописані принципи демократії, правила життя українців. Правда, там не прописані поняття совісті, відповідальності, честі, поваги, любові. Там не написано, що потрібно вміти слухати – і чути. Вміти сказати – і нести відповідальність за сказане і зроблене. Це все залежить від нас. Вимагати набагато простіше. А от засукати рукава – і до роботи… Нажаль, в нашому суспільстві багато тих, хто не хоче цього робити. На щастя, в нашому місті, в цій залі – ті люди, які знають, де народилися і живуть, люблять свою землю, шанують історію України, пращурів, мають почуття гідності і відповідальності. Тут люди різних професій – які роблять все для того, щоб наше місто було успішним, охайним, гідним серед інших міст України. Щоб воно чарівною квіткою вплелося у розкішний «вінок» інших українських міст – заради успіху всієї України!».

Були цього дня і важливі подарунки. Директор Новокаховського структурного підрозділу «Швейний цех №8 швейної фабрики «ВІД» Андрій Сєров та працівники фабрики привітали новокаховчан, і в особі міського голови подарували новокаховській громаді власноруч виготовлений подарунок – Державний Прапор України – шириною 9 м і довжиною 20м. «З великим задоволенням даруємо вам цей стяг, – сказав Андрій Сєров. – Сподіваємось, що Нова Каховка поб’є рекорд області не лише як володар найбільшого Прапора України, але й в інших починаннях!».

Українськими патріотичними піснями і танцями новокаховчан привітали юна співачка Катерина Дядіова, танцювальні колективи Палацу культури. Пригадали в цей день всіх, хто віддав своє життя за незалежність України. Від громади міста корзину квітів до пам’ятника ТарасуШевченку поклала молодь – спортивна гордість міста: майстер спорту Міжнародного класу, чемпіонка України з метання молота, член Збірної України у Чемпіонаті Європи серед молоді Юлія Кисельова і Чемпіон Європи серед юніорів з легкої атлетики в метання молоту, Чемпіон других літніх юнацьких Олімпійських ігор, призер Чемпіонату світу, Чемпіон України Гліб Піскунов.

                                                                                           Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.