В ЙОГО ПОЛОТНАХ – ІСТОРІЯ НОВОЇ КАХОВКИ.

4 липня 2019 року Альбіну Станіславовичу Гавдзинському виповнилося б 96 років…

Картинна галерея імені А.С.Гавдзинського завжди напередодні цієї дати відкриває виставку творів геніального художника, співця Нової Каховки, її живописного літописця, людини, якій ми будемо весь час завдячувати створенню картинної  галереї у нашому місті.

Альбін Станіславович присвятив велику частку свого життя нашому місту. Вперше він приїхав сюди ще у 1949 році. Напевне, тоді тільки розроблявся план будівництва Каховської ГЕС. А потім, вже у 1951 році, він за покликом юнацької творчої душі на громадських засадах приїхав сюди знову, щоб стати живим свідком Великої будови і відтворити у живописі крок за кроком появу гідровузла, а згодом – і Нової Каховки.

У 1961 році Альбін Станіславович Гавдзинський зробив неоціненний дар місту – подарував 237 своїх робіт, які вперше експонувалися в Одеському музеї Східного і Західного мистецтва, після чого переїхали на постійне своє зберігання до Нової Каховки. Зараз в колекції галереї зберігається майже триста творів Великого митця, які складають її основу.

Альбін Станіславович Гавдзинський був удостоєний високого звання Народного художника України (2004), Почесного Громадянина Нової Каховки і Почесного будівельника Каховської ГЕС(1961).

Ім’я Альбіна Станіславовича Гавдзинського завжди пам’ятатимуть новокаховчани. До Нової Каховки він ставився з неймовірною ніжністю і любов’ю, історію її народження залишив у своїх талановитих роботах, які стали поштовхом до народження Новокаховської картинної галереї. Нині вона носить ім’я талановитого художника.

Виставка робіт Альбіна Станіславовича Гавдзинського триватиме до початку вересня. Ласкаво просимо до Новокаховської картинної  галереї!

В.о. начальника відділу культури і туризму Яна Малига

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.