Почалась вступна кампанія 2019

10 липня в Україні почався прийом заяв на вступ до ВНЗ України.

Більшість вступників мають подавати заяви в електронній формі через власні кабінети на сайті.

Після подання першої заяви в електронному кабінеті жодних даних змінити не можна.

Тому абітурієнту треба перевірити, чи завантажені правильні файли: додатка до документа про освіту; фото вступника; довідки про місце реєстрації, якщо вступник претендує на сільський коефіцієнт.

У МОН додають, що перевірити в кабінеті також потрібно чи правильно розрахований середній бал; чи збігаються бали ЗНО, що відображаються в кабінеті та зазначені в сертифікатах ЗНО; чи правильно вказаний номер мобільного; чи правильно визначено громадянство, право на додаткові бали та сільський коефіцієнт.

Цьогоріч вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подавати будь-яку кількість заяв.

Джерело фінансування вступник обирає під час подання кожної заяви.

Окрім того, у кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він також обов’язково обирає її пріоритетність – від 1 до 7, де 1 – це найвища пріоритетність, а 7 – найнижча.

Відслідкувати увесь процес проходження своєї заяви вступник може через її статус, який змінюватиметься в електронному кабінеті.

У МОН також зазначили, що частина вступників подають заяви в паперовій формі до приймальних комісій вишу. До цієї категорії відносяться наприклад ті, хто вступають за співбесідою, іспитами, квотами 1, 2, квотою для іноземців; мають розбіжності в даних в ЄДЕБО та у шкільному свідоцтві (атестаті), сертифікаті ЗНО; вступають для повторного навчання за бюджетні кошти; мають право на першочергове зарахування (угода про відпрацювання лікарем чи вчителем в селі) та інші.

Станом на ранок 10 липня зареєстровано понад 138 тис. електронних кабінетів вступників, це майже 90% від очікуваної кількості цього року. Реєструвати кабінети та подавати через них заяви можна буде до 18-ї години 22 липня для тих, хто вступає за сертифікатами ЗНО та/або творчими конкурсами, складеними з 1 до 10(12) липня, й до 16 липня – для вступників за співбесідою, іспитами чи творчими конкурсами.

26 липня з’являться списки рекомендованих на бюджетні місця, до 31 липня абітурієнти повинні подати оригінали документів до вишів для зарахування. 1 серпня відбудеться зарахування на бюджет, з цього ж дня починається оприлюднення списків на контракт. Зарахування на контракт триватиме до 30 вересня.

Джерело: «Укрінформ», МОН України

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.