ОБЕРЕЖНО: БОТУЛІЗМ!

За повідомленням Держпродспоживслужби,  за 5 місяців 2019 року в Україні  зафіксовано 40 випадків захворювання на ботулізм, під час яких  постраждало 46 осіб, із них  3 – померли. Як повідомила під час апаратної наради 2 липня керівник міської Держпродспоживслужби Світлана Собко, «наша біда – це стихійна торгівля. Це загроза того, що може виникнути ряд захворювань, у тому числі ботулізм».

Цього року на Херсонщині вже зафіксовані перші випадки захворювання на ботулізм. Після того, як херсонець поласував копченою  тюлькою промислового виробництва та жінка з Каховського району скуштувала солену тарань власного приготування – їм стало зле. Людей направили до Херсонської обласної інфекційної лікарні, де за виявленими симптомами було поставлено діагноз і надано першу медичну допомогу хворим. Діагнози підтверджені лабораторно, після чого хворі отримали протиботулінічну сироватку та подальше стаціонарне лікування.

Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості захворювань, які пов’язані із вживанням рибної продукції, зокрема промислового виробництва. При аналізі захворювань на ботулізм  по Україні 21 випадок пов’язаний із вживанням рибної продукції, із них 4 – ймовірно із вживанням рибної продукції промислового виробництва.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.