ОБ’ЄДНАННЯ НОВОЇ КАХОВКИ І СЕЛА ВЕСЕЛОГО: «МИ ХОЧЕМО БУТИ З ВАМИ ОДНІЄЮ КОМАНДОЮ»

Рішення, доленосне для Нової Каховки і села Веселого Бериславського району, було прийнято депутатами Новокаховської міської ради на позачерговій сесії 30 липня – «Про надання згоди на добровільне приєднання Веселівської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади. На сесії Новокаховської міської ради, крім народних обранців Нової Каховки, керівників підприємств, установ, відділів,  були присутні сільський голова села Веселе Людмила Іванівна Аннас, секретар сільської ради, депутати, керівники КП Веселого.

Володимир Коваленко надав слово начальнику оргвідділу Новокаховської міської ради Роману Пашкевичу, який  запропонував депутатам розглянути проект рішення.

«Це перший офіційний крок щодо добровільного приєднання Веселівської  сільської територіальної громади до Новокаховської  міської територіальної громади, – звернув увагу Роман Пашкевич. – Якщо буде сьогодні ваше позитивне рішення – далі на нас чекають ще два кроки. І ми станемо однією громадою. Офіційно у червні 2019 року Веселівська сільська рада ініціювала цей процес приєднання. Провели громадські слухання, і в липні прийняли рішення про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади до міста обласного значення – Нової Каховки. І звернулись із цією пропозицією до нас. Тому ми і виносимо цей проект рішення на ваш розгляд. Але це – перший наш офіційний крок до приєднання».

Дійсно, як офіційний – це перший крок. Але міський голова Володимир Коваленко звернув увагу – ще з моменту будівництва Каховської ГЕС село Веселе є одним цілим з нинішньою Новою Каховкою. Для багатьох мешканців Веселого Нова Каховка стала місцем роботи, навчання та розваг дітей, містом для розвитку бізнесу. «Тому рішення про приєднання буде абсолютно розумним», – підкреслив Володимир Коваленко.

«Я був на громадських слуханнях. Депутати Нової Каховки зустрілися з мешканцями Веселого. Відповіли на запитання. І громада Веселого прийняла своє рішення переважною більшістю голосів. Це позиція відповідальних людей. Пройде час, на наші місця прийдуть інші керівники. Але важливо те, що ми робимо сьогодні для наших громад, і що залишимо для наступних поколінь», – сказав Володимир Коваленко. Він нагадав – постійні комісії розглянули це питання, протокольно зробили позитивний висновок. І це дає право поставити його на голосування. Та перш, ніж розпочати цю процедуру, Володимир Коваленко надав слово нинішній голові Веселівської сільської ради Людмилі Аннас, зазначивши: «Це людина, яка зі своїми колегами зробила багато для того, щоб сьогоднішня подія відбулася».

Людмила Аннас, ледь стримуючи хвилювання, висловила сподівання на позитивне рішення, якого з нетерпінням чекають у Веселому: «Дуже приємно сьогодні, що ми звернулися до вас із пропозицією приєднання до Нової Каховки – міста, яке і ви, і ми вважаємо одним з кращих міст обласного значення Херсонщини, – сказала вона. – Ми дуже раді, що ви не відмовили нам і погодилися на нашу пропозицію. Загалом пропозицій було три – на об’єднання з Козацьким, з Бериславом і з Новою Каховкою. Щодо двох перших – ми їх обговорювали, обраховували, але не бачили в них подальшого розвитку нашої громади. І тому стримувалися у своїх рішеннях. Обміркували і пропозицію приєднання до Нової Каховки. Найбільше мене як голову сільської ради цікавила думка людей, що проживають у селі. Я не маю права таке доленосне рішення приймати сама. Тому ми обговорили всі деталі, порадились – і сьогодні я звертаюсь до вас від імені всієї громади села Веселе. Під час голосування 744 мешканці виявили бажання бути однією командою з вами. Будь ласка, підтримайте! Я дуже люблю своє село. Але ми також любимо Нову Каховку, бо мешканці Веселого більшу частину життя проводять у вашому місті. Можливо тепер воно стане спільним містом для всіх нас. Я дуже сподіваюся на ваше рішення.

Наше село дуже привабливе. На його території є родючі землі, є підприємство «Сатурн і К», де розводять рибу. Ми часто буваємо у Новій Каховці – працюємо і відпочиваємо у вашому місті, а новокаховчани відвідують наше село. Приміром, святкують весілля та інші сімейні дати на території  виноробного господарства князя Трубецького. Отже, ми давно пов’язані з вами. Тому, шановні депутати, дуже б хотілося, щоб ваше рішення  було позитивним. І ми зробимо все, щоб спільними зусиллями наша громада стала ще більш привабливою. Один з напрямків – це зона зеленого туризму. І ми вже маємо багато позитивних напрацювань. А якщо об’єднаються підприємство «Таврія» і виноробне господарство князя Трубецького – це буде новина на всю Україну! Дуже б хотілося повезти сьогодні додому ваше позитивне рішення про приєднання Веселого до Нової Каховки».  Присутні у залі зустріли ці слова оплесками.

Міський голова Володимир Коваленко підтримав виступ голови Веселівської сільської ради і  підтвердив – фактично село Веселе вже давно міцно поєднане з Новою Каховкою: «Про Нову Каховку ще й гадки не мали, а село Веселе вже багато років існувало. Історія нашого краю – не лише надбання сучасного періоду. Вона сягає у глиб віків. Наше місто і село Веселе фактично вже давно є одним цілим. Мешканці села працюють на підприємствах, у лікарні, школах та садках Нової Каховки, розвивають тут свій бізнес. Тому все логічно зійшлося в часі і просторі. Я дякую голові сільської ради і депутатам, бо знаю, скільки переживань, турбот, безпідставних закидів щодо бажання села відділитися від району їм довелося витримати. Але якщо ми на такому рівні об’єднаємося – тоді й Україна буде єдиною, матиме перспективи. Ми вже з Людмилою Іванівною говорили про подальші кроки: оглянули Будинок культури села – він потребує ремонту. Якщо на оновлення закладу зможемо отримати фінансову підтримку від Фонду регіонального розвитку – будемо радіти. А ні – то будемо думати, як допомогти. Жити в селі важче, ніж у місті. Ми це знаємо: в нашій громаді 9 сіл та селищ.  Тепер додасться ще одне село. Їх кроки були чесними з першого дня. Вони одразу сказали про своє бажання приєднатися і вже свого слова не змінювали. Тому сподіваюсь, що на це рішення очікують і мешканці Веселого, і мешканці Нової Каховки».

 Депутат Новокаховської міської ради, керівник КП «НК ШЕУ» Анатолій Гуртовий одразу поцікавився у Людмили Аннас – скільки мешканців у Веселому та скільки кілометрів доріг у селі? Голова сільської ради розповіла – в селі мешкають 2974 жителя. А протяжність доріг – 17 км. «Село дуже компактне. Але є дуже багато робочих моментів – не люблю слово «проблема». Їх потрібно вирішувати. Це життя. За кілька років у селі зроблено дуже багато. Коли у 2010 році я зайшла до нашого дитсадка – мені хотілося плакати. А на сьогодні він – один з кращих в районі. Чому Будинок культури потребує ремонту?  Бо в нас був вибір: або ремонтувати осередок культури, або дитячий садок. Ми обрали більш пріоритетне – дитячий заклад. Нині в нас потужна музична школа – її відвідують 102 дитини. Наші вихованці часто беруть участь у заходах в Новій Каховці. Ми зробили опалення в музичній школі, де в попередні роки взимку діти сиділи в рукавичках. Ми переконані – в першу чергу потрібно оновлювати заклади, які відвідують діти. Щоб вони мали все для свого навчання і розвитку».

Після щирого емоційного виступу Людмили Аннас  Володимир Коваленко поставив питання про приєднання Веселого до Нової Каховки на голосування. Депутати Новокаховської міської ради одноголосно підтримали проект рішення про надання згоди на добровільне приєднання Веселівської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади. Присутні у залі вітали це рішення стоячи. Після голосування Людмила Аннас від всієї громади подякувала новокаховським депутатам.

А Володимир Коваленко доручив першому заступнику Леоніду Чурсинову, керівникам установ, підприємств, відділів уважно поставитись до подальших кроків у питанні приєднання Веселого до Нової Каховки. «Все потрібно зберегти, всю інфраструктуру, працівників, заклади. Об’єднання в жодному разі не повинно погіршити надання соціальних послуг на території села Веселе, а навпаки – має сприяти покращенню життя людей», – підсумував доленосне рішення Володимир Коваленко.

                                                                                                                                                                   Вікторія Раєвська

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.