ПРИЄДНАННЯ СЕЛА ВЕСЕЛЕ ДО НОВОЇ КАХОВКИ: ЗРОБЛЕНО ЩЕ ОДИН КРОК

Після прийняття Новокаховською міською радою 30 липня рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання Веселівської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади» – свою сесію провели і депутати Веселівської сільської ради. Як передбачає процедура, наступний крок – сесія Новокаховської міської ради і рішення «Про схвалення проекту рішення «Про добровільне приєднання Веселівської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади», яке дозволить направити документи до Херсонської ОДА з метою отримання висновку для завершення процедури об’єднання.

Про це на початку позачергової 65-ї сесії Новокаховської міської ради депутатам повідомив міський голова Володимир Коваленко. Оскільки розгляд питання відбувався на позачерговому засіданні – провели спільне засідання постійних комісій. «Хочу, щоб ви, розуміючи значення цього питання, поділилися своїми думками з цього приводу і прийняли відповідне рішення», – запропонував Володимир Коваленко.

Начальник оргвідділу міської ради Роман Пашкевич повідомив: згідно вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Новокаховська та Веселівська ради вже прийняли відповідні рішення про надання згоди щодо добровільного приєднання Веселівської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади. Згідно закону, Веселівська сільська рада на своїй нещодавній сесії ухвалила рішення про добровільне приєднання Веселівської сільської територіальної громади. «Відповідний проект рішення виноситься сьогодні і на ваш розгляд», – звернувся до новокаховських депутатів Роман Пашкевич.

Наступний крок – направлення рішення до Херсонської ОДА для отримання висновків щодо відповідності нормам Конституції України і чинному законодавству. Згідно вимог чинного законодавства, розроблено і План організаційних заходів, які після позитивного висновку Херсонської ОДА мають бути виконані в максимально стислі терміни до початку бюджетного процесу: розрахунки обсягів доходів і видатків громади, моніторинг закладів, які утримуються, створення і утримання мережі відповідних підприємств – все для того, щоб система надання послуг для мешканців Веселого в жодному разі не погіршилася.

Депутати активно висловлювалися з приводу важливого для обох громад питання. Кілька з них взяли слово і вийшли на трибуну.

Депутат Сергій Сліпий: «До нас хочуть приєднатися – тож ми маємо друзів! Якщо до нас добровільно приєднуються – це означає, що ми з вами добре робимо свою справу. Вітаю всіх нас! Вважаю, що ми на правильному шляху. Сподіваюсь, що в подальшому ми зможемо залучити до нас інші громади».

Депутат Сергій Євстратов: «Зверніть увагу, що відбувається: село, яке тривалий час жило в сусідньому районі, вирішило жити однією громадою з Новою Каховкою. Для мене це знакова подія. Люди обирають краще! І вони обрали нас! Думаю, що це – оцінка нашої з вами праці. Праці всіх, хто працює у виконкомі, і всіх новокаховчан. Здоров’я нам і сил далі йти цим шляхом!». Сергій Євстратов повідомив, що на території КП «Міський ринок» нині офіційно зареєстровані і працюють 8 підприємців села Веселе.

Депутат Сергій Хоменко – один з небагатьох депутатів, хто кілька місяців тому спілкувався з мешканцями Веселого, має там друзів та рідних: «З самого початку спілкування голова сільської ради Людмила Аннас щиро пішла назустріч. Тільки потужні громади мають право на життя. Думаю, що приєднання Веселого – це тільки початок потужної Новокаховської громади, яка в подальшому охопить не лише  Веселе, але й Козацьке, і Кам’янку, і населені пункти на іншому березі. Маючи таку потужну громаду, ми зможемо розвивати багато господарських напрямків, розвивати туризм. Думаю, ми на правильному шляху. І прошу підтримати це рішення».

Депутат Павло Розломій: « Подію, яка сьогодні має відбутися, ми підтримаємо. Це бажання приєднання йде від самих громад. Я знаю багатьох мешканців Веселівської громади, і вони висловлювали таке побажання ще задовго до нинішньої можливості. Людмила Аннас просто об’єднала всі ці прагнення і прийшла з цим питанням. Сьогодні ми бачимо приклад об’єднання  громад, розумного погляду у майбутнє, бажання досягти  нового рівня розвитку і життя громад. Тому із задоволенням підтримую це рішення. Думаю, що на порядку денному воно стоїть вже давно».

Секретар міської ради Олександр Лук’яненко: «В будь-якій раді – міській, сільській, селищній – є особливі сесії. І можливо тільки з часом громада зрозуміє їх доленосне значення. Ця сесія доленосна не тільки для Веселого – з точки зору їх майбутнього розвитку. І не тільки у фінансовому плані, а доленосна адміністративними можливостями, інтелектом наших фахівців. Такі сесії потребують максимальної  присутності на них депутатів міської ради. Бо такі рішення повинні прийматися максимальною більшістю складу ради. І я вважаю, що – одноголосно. На сьогодні нас у залі – 21 депутат. Частина мабуть відсутні з поважних причин, але думаю, що є депутати, які відсутні з інших причин. Або байдужість, або нові плани. Хотілося б, щоб в наступному депутатському скликанні, в якому приходять до нас нові території, нові громади, було дано поштовх  професійному, інтелектуальному, культурному розвитку, виходу нашої великої спільної громади на новий рівень розвитку до нових успішних можливостей. Неважливо, з яких районів об’єднуються громади. Важливо, щоб в нашій державі, на наших територіях люди відчули новий рівень якості життя».

Після виступів депутатів міський голова зазначив – весь процес підготовки цього питання повністю відповідає всім законодавчим вимогам.

«У вирішенні цього питання нема нічиїх персональних амбіцій. Ми слухали людей – і в першу чергу тієї території, яка приєднувалася. Я був на громадських слуханнях – переважна більшість  мешканців Веселого висловлювали ту пропозицію, яку ми з вами розглядаємо. А також під час селекторної наради 5 серпня голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв чітко сказав: в державі до 1 січня 2020 року процес об’єднання громад буде проходити добровільно. А після цієї дати процес децентралізації вже піде згідно перспективних планів, які області подали до Кабінету Міністрів.

Люди йдуть туди, де є фахова система: медична, транспортна, освітянська, дошкільна і позашкільна, де є структура закладів відпочинку, умови для розвитку бізнесу, робочі місця. Коли чотири роки тому розпочався цей процес – нерідко об’єднувалися села, які не мають якісного соціального пакету послуг для мешканців. Але в державі повинні відбутися зміни, які мають покращити життя людей. Тому прийняття нами такого рішення – це активна державницька позиція. Ми можемо лише порадіти тому, що люди оцінили можливості нашої громади і висловили бажання приєднатися до нас. Цей проект рішення є відповідальним, патріотичним, проукраїнським. Ставлю його на голосування і вірю, що ви його підтримаєте».

Всі присутні в залі депутати – а їх було 21 – одноголосно підтримали проект рішення.

Володимир Коваленко повідомив: всі ці дні голова Веселівської сільської ради Людмила Аннас постійно була на зв’язку. Делегація села Веселого побувала у Дніпрянському старостинському окрузі, де староста Анатолій Білий охоче поділився досвідом приєднання. З боку райради були спроби не відпустити Веселе «з-під свого крила». Але, як нагадав Володимир Коваленко, Закон прописаний так, що на цей процес не може впливати райрада або райадміністрація – це виключно повноваження громади. Лише вона має право вирішувати, з ким об’єднуватися.

«Село Веселе з перших днів свідомо йшло до цього рішення» – звернув увагу Володимир Коваленко. – Є інші приклади: деякі населенні пункти рік назад самі ініціювали процедуру приєднання, але жодних дій протягом року не робили. А нещодавно заворушились, пропонують почати діяти. Але перші кроки мають робитися тими громадами, які добровільно виявили бажання приєднатися». Міський голова пообіцяв: якщо такі пропозиції будуть з боку деяких сусідніх  рад – він обов’язково повідомить про це депутатам.

Володимир Коваленко розповів ще одну новину: наступного тижня має намір зустрітися  з головою Козацької селищної ради Андрієм Андрійовичем Чирком.

Два місяці тому домовлялися, що після прийняття рішення Веселівською громадою відбудеться спілкування і з громадою Козацького – з їх ініціативи. Побували у Новій Каховці і делегації Кринок і Козачих Лагерів. Як підтвердив Роман Пашкевич, з ними відбулися зустрічі, були надані роз’яснення. Делегації повернулися до своїх громад і залишається лише чекати на їх подальші дії.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.