ВОЛОДИМИР КОВАЛЕНКО: «ПРО УСПІХИ І ПРОБЛЕМИ З КЕРІВНИКАМИ ПІДПРИЄМСТВ ГОВОРИМО ВІДВЕРТО»

КОЛЕКТИВ «ДМК «ТАВРІЯ»: ПРО РОЗТАШУВАННЯ ВІЙСЬКОВИХ І ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ

Відбулася зустріч міського голови Володимира Коваленка з керівником ПАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» Олегом Єрьоменком. Володимир Коваленко розповів: обговорили кілька актуальних питань.

По-перше, мова йшла про розташування бійців 57-ї ОМПБр на території Райського і Тополівки. Міському бюджету доведеться брати на себе витрати – близько 40-45 тис. грн. на місяць – з метою розташування інфраструктури військових у цих населених пунктах. «Військова частина дає до 4 млн. грн. на місяць надходжень до міського бюджету, військові активно відвідують міські заклади відпочинку і побутового обслуговування, значно збільшуючи їх дохід.  Тож відчутно пожвавили життя міста, роботу його закладів. А що стосується витрат на розташування бригади на нашій території – це наш громадянський обов’язок. Інакше і бути не може», – переконаний Володимир Коваленко. – Дано доручення керівникам юридичного відділу і відділу земельних відносин  щодо вирішення питань розташування бійців 57-ї ОМПБр».

Значна частина депутатів у складі Райської сільської ради – працівники «ДМК «Таврія». Як розповів Володимир Коваленко, керівник підприємства Олег Єрьоменко під час спілкування поцікавився: «По всій Україні активно йде процес децентралізації. Чому Райська сільська рада досі не робить ніяких кроків? Депутати від «Таврії» в Райській раді готові ініціювати це питання». Райською радою вже проведена одна сесія щодо приєднання. «Але далі не зроблено жодних кроків. Дивує позиція сільського голови. Чому досі ніяких заходів?», – дивується Олег Єрьоменко.

Ще одна тривога підприємства – знову Верховна Рада лобіює питання 100%-го завезення коньячного спирту з-за кордону. «А це для підприємства, яке має 300 тис. декалітрів власних спиртів, потужний удар. Воно не виживе, якщо в такому випадку держава його не підтримає», – передає Володимир Коваленко тривогу керівника і колективу «Таврії». Цю проблему колектив має намір озвучити народному обранцю Ігорю Колихаєву.

ПІДПРИЄМСТВО «ЗКЕМ» ЗБІЛЬШУЄ ОБСЯГИ ПРОДУКЦІЇ

Нещодавно міський голова побував на ЗКЕМ. Директор підприємства Віталій Дробот порадував: ЗКЕМ нарощує об’єми продукції. В минулому році обсяг виробництва був  на  рівні 300 млн. грн.. У 2019 році мають намір збільшити цей показник до 400 млн. грн.

«Для цього, за словами директора, є всі передумови», – розповів Володимир Коваленко. – Ринок збуту розширили на Узбекистан, Білорусь, постачають продукцію на українські гірничо-збагачувальні комбінати – зокрема у Полтаву,  і на мукомельні підприємства. Обладнання у ЗКЕМу замовляють і підприємства ДТЕК – стратегічного холдингу, який працює в енергетичній галузі». Підприємства ДТЕК, як відомо, ведуть видобуток вугілля і природного газу, виробляють електроенергію на станціях теплової і відновлювальної енергетики.

Володимир Коваленко поцікавився проблемами підприємства. Віталій Дробот не приховував: це знову ж таки пошук ринків збуту продукції, кадрові проблеми, які нині характерні для всієї країни. Кадровий   дефіцит нині не дозволяє підприємству працювати у дві зміни. На ЗКЕМ дбають про соціальний захист працівників і достойні умови праці: облаштовують сучасні побутові кімнати, піклуються про благоустрій території підприємства – тут квітнуть троянди, встановлені бесідки. «В порівнянні з минулим роком, нині на підприємстві більше замовлень, тож і робота його стала активнішою», – поділився враженнями Володимир Коваленко.

КАХОВСЬКА ГЕС: ДЕФІЦИТУ КАДРІВ НЕМАЄ – Є ДЕФІЦИТ ВОДИ

Днями Володимир Коваленко відвідав Каховську ГЕС і зустрівся з директором Олегом Пащенком. Керівник розповів про вже виконані на підприємстві роботи з реконструкції, про витрати на розвиток інфраструктури, на ремонт шести агрегатів. Олег Пащенко  розповів і про проблеми. Одна з них – дефіцит води у Дніпровському басейні на каскаді ГЕС – це суттєво знижує об’єми. Тому режим роботи на підприємстві нині помірний.

Не менш важлива проблема пов’язана з енергоринком. На сьогодні не всі складові цього питання врегульовані законодавчо.  Кадрові проблеми на Каховській ГЕС відсутні – штат повністю укомплектований, працівники регулярно отримують достойну заробітну плату. На території підприємства є сад, який висадили і утримують самі працівники. Міський голова поспілкувався з колективом Каховської ГЕС, поцікавився турботами і проблемами, відповів на запитання.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.