Дітям-сиротам Новокаховської ОТГ роз’яснено можливість надання житла

13 серпня відбулось засідання комісії по формуванню в 2019 році пропозицій стосовно потреби щодо спрямування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за напрямами.

Очолив його заступник міського голови Володимир Сироватка. На засіданні також були присутні: секретар комісії Тетяна Кубатко, начальник служби у справах дітей Новокаховської міської ради Оксана Поповиченко, спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голова громадської ради Лариса Житченко, виконуючий обов’язки старости Дніпрянського старостинського округу Анатолій Білий.

На нього запросили 28 дітей-сиріт та їх опікунів, яким пояснили про можливість надання власного житла у порядку черговості відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до останньої постанови Кабміну за № 616 від 26 червня 2019 року відбулися певні зміни у сфері законодавства щодо надання житла дітям-сиротам.

Наприклад, цього року мають право на отримання житла не лише діти-сироти, а й діти, позбавлені батьківського піклування, а територіальні межі по придбанню квартир розширилися.

Під час засідання Володимир Сироватка акцентував увагу на основних цифрах і змінах: «Раніше ми отримали 6 квартир соціального житла і 8 квартир уже передали дітям, які йшли першими у черзі.

Сьогодні змінилася ситуація, і відповідно до вимог цієї постанови ми запросили вас, щоб повідомити про можливість отримання житла. Тобто, кожен із 37 дітей, які знаходяться на обліку у Новокаховській міській раді, а також у Райській сільській та Таврійській міській радах мають право на отримання житла. Однак, із 37 дітей подали заяви про необхідність отримання житла та всі інші документи 28 дітей.

Того року нам вдалося отримати 6 квартир, але якщо раніше квартири можна було придбати тільки за місцем перебування чи проживання, у Новій Каховці, то сьогодні територіальні межі розширилися. Тепер на це мають право діти із Іванівки, Генічеська, Скадовська, Олешків.

З обласного бюджету для цієї мети виділено 24 млн грн (на всю область). Це вартість 73 квартир».

Спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей попрохали дітей щорічно з жовтня по листопад місяць надавати до виконкому довідку про склад сім’ї з метою своєчасного обліку місця перебування, так як виникали прецеденти: минулого разу одну дитину ледве розшукали – вона знаходилась у Франції.

«На сьогодні маємо дуже стислий термін – до 15 серпня необхідно подати протокол сьогоднішнього засідання та пакети документів від дітей на розгляд обласної комісії. Коли обласна комісія визначиться, ми запросимо тих діточок, хто буде мати першочергове право на ці квартири. Якщо хтось з них відмовиться – будемо пропонувати далі», – зазначив, звертаючись до присутніх, Володимир Сироватка.

Завершаючи засідання на піднесеній ноті заступник міського голови пообіцяв: цього року вдасться отримати значно більше квартир ніж у минулі роки завдяки потужній підтримці обласних органів влади.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.