ОБЕРЕЖНО: КАРАКУРТ!

Протягом останніх 10-15 років кількість отруйних павуків у південному регіоні України значно збільшилася.

Однією з причин збільшення кількості павуків, зокрема – каракуртів, за думкою науковців, слід вважати різке зменшення поголів’я овець на території Херсонської області.

Коли на Херсонщині активно розвивали вівчарство і було велике поголів’я овець, випадки укусів людей отруйними павуками-каракуртами були в регіоні рідкістю. Вівці, яких випасали на пустищах та інших непридатних для землеробства площах (а саме там «квартирували» отруйні павуки), витоптували гнізда павуків і тим самим знищували їх. Вівці – одні з небагатьох тварин, які нечутливі до укусів каракурта. Але зараз, при дуже малій чисельності овець, павуки розплодилися і почали мігрувати не лише в населені пункти регіону (на присадибні ділянки, подвір’я), але й далі на північ, в інші області України. Вівці стримували збільшення популяції павуків, чого зараз немає.

Для того, аби уникнути укусів павуків, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради рекомендує дотримуватися нижченаведених правил безпеки.

Засоби застереження

Каракурти живуть переважно у сухій траві, харчуються комахами. Кусаються тільки самиці, в серпні вони охороняють кладки своїх яєць. Каракурт активний вночі. Тому, відпочиваючи на природі, або працюючи у полі чи городі, треба пам’ятати:

– якщо ви відпочиваєте на природі в наметі, то на землю біля входу в намет бажано покласти шматок овчини – її запах лякає і відвертає як гадюк, так і отруйних комах, в тому числі і каракуртів;

– не варто гуляти у заростях із сухою травою;

– на городі чи в полі треба працювати лише в рукавицях та закритому взутті;

– не залишати речі, насамперед капці, надворі, бо в них може залізти павук;

– не притуляти до тіла оберемки сухої трави;

– не зривати павутиння у сухих безлюдних місцях.

Ознаки укусу каракурта

Отрута каракурта («чорної вдови») в 15 разів небезпечніше за отруту гримучої змії. Небезпечні укуси каракуртів тим, що люди не встигають вчасно звернутись за допомогою до лікарів: через 2–3 хвилини на місці укусу на шкірі з’являється маленька червона цяточка, потім починається гострий пекучий біль, і вже протягом 15–30 хвилин біль розповсюджується по всьому тілу. Отрута вражає нервову систему. Людина скаржиться на гострий біль в області живота, попереку, грудної клітини. У багатьох спостерігається задишка, прискорені серцебиття і пульс. Найчастіше страждають ноги, оскільки людина наступає на норку або на її господиню. Якщо вкушеному вчасно не надати допомоги, він може померти.

Що слід робити:

– відразу після укусу викликати швидку медичну допомогу;

– негайно припекти місце укусу сірником (це необхідно зробити не пізніше, як за 2 хвилини, доки отрута ще не встигла поширитись по всьому організму). Від високої температури отрута, що не встигла всмоктатися, розпадається;

– можна видавити із ранки перші крапельки крові і відсмоктати отруту, випльовуючи і споліскуючи рот;

– до прибуття швидкої медичної допомоги звільнити постраждалого від тісного одягу, покласти на тверду поверхню, вкрити чимось теплим, тому що його зазвичай знобить, дати пити якнайбільше чаю, води, молока;

– дати постраждалому таблетку проти алергії;

– продезинфікувати місце укусу спиртом, горілкою.

Начальник управління з питань НС та ЦЗН міської ради Олександр Бараніченко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.