«СПОЧАТКУ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ІДЕЯ, ДАЛІ – ТІ, ХТО В НЕЇ ВІРИТЬ. І ЛИШЕ ПОТІМ – ГРОШІ НА ЇЇ ВТІЛЕННЯ»

На цьому наполягає генеральний директор компанії-проектувальника, яка понад 20 років спеціалізується на проектуванні будівництва спортивних споруд,  Володимир Шумілін. 19 липня, рівно місяць тому, він урочисто на великій сцені перед міським кінотеатром «Юність» передав Новій Каховці в особі міського голови Володимира Коваленка  завершений проект будівництва Центру Олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

За кілька годин до події, під час брифінгу Володимир Шумілін детально розповів журналістам  всі деталі розробки проекту, його особливості і перспективи:

  • Мені приємно, що проект отримав право на життя. Сьогодні черговий етап цього проекту. Сьогодні – процедура його передачі місту. Ми намагались максимально адаптувати проект до тих умов, які нині є в Новій Каховці, і які будуть в майбутньому. Сама ідея – це попередньо розроблені проекти спортивних комплексів, які адаптуються, виходячи з конкретних потреб міста. Це принципова різниця до підходів у проектуванні. В чому вона полягає? Зазвичай проектування спортивних комплексів проходить так: коли йде замовлення – від міста або приватної особи – приходить архітектор. Він підписує контракт і дістає «чарівну книжку» – вона називається ДБН спортивних споруд. Там написано все про те, як проектувати спортивні споруди. Саме тому, що там все написано, в нас в Україні немає спортивних споруд, в яких можна провести не те що Міжнародні – хоча б Національні змагання за стандартами Міжнародної Федерації. Це головна причина. «Чарівна книжка» – ДБН – видана у 2003 році. Але фактично це – стандарти 1984 року! Тобто ми проектуємо минуле – і в цьому вся біда всієї індустрії проектування спортивних споруд в Україні.

В усіх країнах змагання проходять за єдиними правилами. Тому потрібно розуміти: коли ми проектуємо спортивні споруди в Україні  – вони повинні відповідати правилам Міжнародної Федерації.

Місто звертається щодо такого проекту – проводимо зустрічі з керівництвом міста, спортивною громадою. З’ясовуємо, що саме хочуть бачити мешканці, визначаємо потенційну кількість відвідувачів. І обираємо найбільш реальний для міста варіант, який адаптуємо до його особливостей і можливостей.

В УКРАЇНІ БУДУЮТЬСЯ ВЖЕ ДВА ТАКИХ ЦЕНТРИ

Така процедура відбулася і в Новій Каховці. На сьогодні проектуємо  8 проектів «Н2О» в Україні. Два з них вже будуються – у Коломиї та Краматорську. Думаю, що Нова Каховка буде третьою. Замовлені ще два таких проекти для інших міст України. Як правило, такий проект замовляють міста з населенням від 50 до 100 тис. мешканців. Чому так? Поясню. Коли ви візьмете всі ваші міські спортивні споруди, і порахуєте, скільки вони займають землі, які витрати на їх обслуговування – забезпечення теплом, електрикою, скільки працює тренерів, та найголовніше – скільки там займається дітей і які змагання в них проводяться, ви будете здивовані: виявляється, що один проект «Н2О» забезпечить потреби всіх нині наявних в місті спортивних проектів. Причина проста: тому що всі ваші проекти проектувались по ДБН. Це проекти з минулого. А життя сучасного спорту і потреби кожної людини настільки змінилися за 30 років, що вся існуюча інфраструктура не може задовольнити нині ці потреби. І користуємося тим, що маємо, бо немає інших споруд.

ВОЛОДИМИР ШУМІЛІН ВІДПОВІВ НА ЗАПИТАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ:     

  • Якщо нинішній стан спортивних споруд – це проблеми існуючих ДБН, чи не намагалися Ви виносити це питання на державний рівень як спеціаліст?
  • Ця проблема вже озвучена Міністерству молоді та спорту, Міністерству регіонального розвитку. Я є ідеологом впровадження цієї програми. Нині готується реформа спортивної галузі. Я беру в цьому безпосередню участь. Ідея створення «Н2О» народилася у 2010 році. Коли я вивчив ситуацію, і, зокрема, щодо плавання – поїхав на першу Конференцію в Уругваї – її проводила Всесвітня Федерація плавання. На конференцію прибула компанія з Голландії. Нас об’єднало спільне розуміння того, що потрібні підготовлені проекти. І ми почали діяти. Я представив цю ідею в Міністерстві молоді та спорту. Голландці почали реалізовувати проекти завдяки приватній компанії, і за кілька років вже мали практичні результати. Я кілька років переконував працівників Міністерства, наскільки це потрібно. Коли зрозумів, що такий метод не працює, я вирішив сам інвестувати в цю ідею. Ми створили готові проекти, один з яких сьогодні знаходиться у вас.
  • Навіщо для впровадження проекту така велика ділянка? Невже для будівництва басейну потрібно так багато землі?
  • Хіба мова йде тільки про басейн? По-перше, спортивні споруди будуються з перспективою на 30-40 років. Це дуже великі інвестиції не те що для міста – для країни.

Як називалося село, на місці якого нині побудовано Нову Каховку? Ключове. Це був початок 50-х років минулого століття. Уявіть, що ми, мешканці села і живемо у ті роки. Комусь з нас приходить ідея збудувати ГЕС. Що сказали б тоді більшість мешканців? Думаю, ви розумієте. На початку в ідею вірять лише одиниці. Я для прикладу кажу про масштаби Особистості і її роль в цих проектах. А плани на 30-40 років – це дуже масштабно!

У вашому місті є такі люди, хто вірить у масштабні проекти та їх успіх. На початку роботи це були ваш міський голова Володимир Коваленко і секретар міської ради Олександр Лук’яненко. До них почали приєднуватися ті, хто повірив у здійснення цього задуму. Ми почали розуміти: проект народжується! Випадково сталося так, що про проект розповіли Ігорю Колихаєву. Він одразу сказав: « Я готовий підтримати проект!» – і зробив це. Стало зрозуміло: проект має право на життя!

 

І хочу вам розкрити секрет успіху впровадження ідеї.  Хто думає, що спочатку потрібні гроші, а далі – все інше – ніколи не досягне результату. Спочатку – народжується ідея. Потім – з’являються люди, які бажають і можуть цю ідею реалізувати. Лише потім з’являються гроші. Бо люди, які довіряють гроші, повинні розуміти, кому і на які цілі вони їх направляють.

Ігор Вікторович як меценат профінансував проектування цього комплексу. На сьогодні перший етап завершився. Перший контракт на реалізацію такого проекту в Україні ми підписали у 2016 році у Краматорську. Коли почалося фінансування – підійшли депутати ВР, які мали відношення до спорту. І запропонували зробити Державну програму з будівництва басейнів для плавання. Завдяки Програмі державою виділено перші 200 млн. грн.., які направлені на будівництво басейнів у восьми містах України. Загалом було подано 28 заявок. Тож процес зрушив з місця, і нині Державна Програма активно діє. Крім того, існує програма Державного Фонду регіонального розвитку.

Проект передбачає планування і поступове будівництво. Перший блок – басейн, вісім доріжок. Універсальний спортивний зал з професійними розмітками міжнародного класу – 20х40м. Основні види спорту – футзал, гандбол, баскетбол, волейбол. На першому поверсі – ресепшн, група кафе, роздягальні, приміщення для медичного персоналу. Другий поверх – приміщення для секції боксу, боротьби, тренажерний зал. Будуть створені території для занять боксом – бо на сьогодні в місті немає жодного рингу, а також для занять гандболом. Це перший етап.

Другий етап передбачає будівництво так званої громадської зони: конференц-зал, кафе-бар для відкритої зони басейну – це літня зона, здатна вмістити 500-800 чоловік. Обидва басейни – спортивні. Їх спільне використання дає можливість проведення Національних Міжнародних Чемпіонатів. За стандартами такі змагання можуть проводитись при умові, якщо є басейн для розминки і басейн для змагань. Власником Центру Олімпійських видів спорту буде муніципалітет.

На березі Дніпра в Новій Каховці знаходиться база Олімпійських видів спорту для стрільби з луку. Федерація, дізнавшись про впровадження проекту «Н2О», висловила побажання, щоб для стрільби з луку також знайшлося місце в Центрі. І ми це зробили. Буде споруджено такий блок для підготовки лучників – 8 доріжок для тренувань і для дистанції 70 метрів. Такого в країні нині немає! Але використовувати лише для лучників – неправильно. Тож будуть створені умови для комбінування і надання можливості проведення кількох змагань одночасно.

В Коломиї в такому проекті на прохання спортивної громадськості врахували  спеціальну зону з басейном для тренувань каноїстів. Громада Нової Каховки, враховуючи багатолітній успіх міста у підготовці байдарочників та каноїстів, теж запропонувала передбачити в Центрі територію для їх підготовки. Таке побажання проектанти врахували.

Всі види спорту, всі тренери мають точні річні календарі. Вони точно знають, коли протягом року які змагання будуть проводитись. Це дасть можливість заповнити всі існуючі готелі міста на кілька місяців наперед. А в подальшому, враховуючи велику кількість учасників змагань, планувати будівництво нових готелів поряд з центром.

Є необхідність створення стоянок для машин та автобусів, а також зони розваг на воді – аквапарку, для якого потрібно не менше 5 га землі, зеленої зони. Об’єднавши всі ці плани, зрозуміло, навіщо потрібна така земельна ділянка. А розташування на ній всіх перелічених споруд дозволить не лише задовольнити спортивні уподобання новокаховчан, але й розвивати унікальну базу Олімпійських видів спорту, сучасні облаштовані  території для відпочинку і розваг.

  • Протягом місяця проводили опитування – мешканці цікавляться, що буде із деревами, які нині ростуть на цій території?
  • Цю ділянку важко назвати парком. Це швидше хаотичні зарослі. З початком будівництва тут буде проведено благоустрій, висаджено молоді дерева і кущі – і ви одразу побачите різницю між тим, що було, і  сучасним облаштуванням «зеленої зони».

Щодо самого басейну – це може бути басейн-пляж. Сезонні басейни, в яких об’єднуються спорт, відпочинок і розваги.

Керівник КП «Акваспорт» Тетяна Лисенко додала: спортивні організації Нової Каховки підтримують впровадження проекту, надають свої пропозиції. Всі вони обговорюються і максимально долучаються до реалізації.

«Ваш проект має право на більш масштабний розвиток» – підсумував Володимир Шумілін. Загальна площа  комплексу – Центру Олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка»  – 12,5 тис. м2, одноразова пропускна здатність – 550 чол., 1200 чол. з глядачами, бюджет будівництва – 200 млн. грн.., термін реалізації проекту – 24 місяці.

Нагадаємо, що 19 липня Володимир Шумілін урочисто передав громаді Нової Каховки в особі  міського голови Володимира Коваленка проектну документацію на будівництво Центру. Громадськість міста  висловила підтримку проекту. Керівництво Нової Каховки, проектанти, спонсори, відомі спортсмени поставили підписи за підтримку проекту. «Ми це зробимо заради вас» – написав на підтримку проекту міський голова  Володимир Коваленко.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.