НЕ ЗДАВ НА КАПРЕМОНТ – ЗАЛИШИВСЯ БЕЗ СУБСИДІЇ! ЧИ ЗАКОННО?

Із депутатським запитом до колег 22 серпня під час чергової сесії Новокаховської міської ради звернулась депутат Олена Михайлова. Вона повідомила: по допомогу звернулись пенсіонери – мешканці ОСББ по вул. Новоселівській, 13. «Голова ОСББ надає до УПСЗН інформацію про те, що ці люди мають борги по сплаті за комунальні послуги – квартплата», – розповіла депутат. А до суми квартплати включає ще й кошти, які голова ОСББ запланував на виконання капітальних ремонтів у будинку – нерідко навіть не порадившись з мешканцями!

Міський голова поцікавився: «Це додатковий фонд, який збирається з мешканців на ремонти, а не затверджені на правлінні поточні платежі? Тобто, виставляються додаткові збори?». Олена Михайлова підтвердила – саме так!

І продовжила: «Все було б добре, якби не одне «але»! Кожен з нас розуміє, що роботи капітального характеру, ремонти в будинку потрібно проводити. Я попросила мешканців зробити розрахунок їх витрат. Зробили розрахунок за 2018 рік. Якщо оплачувати по 2 грн. 80 коп. за м2, як встановлено внески в ОСББ, то щомісяця вони мають сплачувати 165 грн. за 2-кімнатну квартиру. А якщо врахувати сюди ще витрати капітального характеру – виходить 416 грн.! Кожного місяця тільки за одну квартиру! В кого з пенсіонерів є такі гроші? Тим більше, протягом року. І така ситуація триває в цьому ОСББ вже три роки! Люди намагалися розмовляти з головою ОСББ, закликали її діяти в рамках закону. Голова збори не проводить. Навіть не узгоджує, які види капітальних робіт будуть проводитись – просто повідомляє людям вже після  проведення робіт».

Депутат обурена:  щоб змусити мешканців, які отримують субсидію, заплатити кошти за капітальний ремонт в будинку, голова  ОСББ надає недостовірну інформацію до УПСЗН. І стверджує, що люди мають борги за комуналку. Як наслідок – субсидію вони отримати не зможуть!

«Коли ці мешканці прийшли до мене, я запропонувала написати до УПСЗН звернення. Щоб управління зробило запит в ОСББ, і голова дав роз’яснення, що це за суми боргу? Нажаль, в УПСЗН на це прохання ще не відреагували», – повідомила Олена Михайлова.  – Ситуація мене дивує. Люди мають право на відшкодування оплати ЖК послуг лише у визначеному розмірі –внеску, затвердженого на поточне утримання будинку. Держава не відшкодовує роботи капітального характеру! Тому голови ОСББ, які включають в заборгованість ці роботи, вчиняють незаконно!»

Депутат  внесла пропозицію: ст.16, ст.18 і ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування» дозволяє УПСЗН як розпоряднику коштів проводити перевірки в ОСББ. Якщо голова ОСББ надає довідки про заборгованість мешканців – вимагайте довідку від голови, за що нараховані ці борги!

Олена Михайлова запропонувала перевірити перелік послуг, завдяки яким утримується ОСББ. Всі знають про наказ Мінрегіону №190. Але як змусити голову ОСББ його виконувати – ніхто не знає! А головний розпорядник коштів, який відшкодовує витрати по цим внескам, може це перевірити.

Депутат  звернулась до колег з проханням – підтримати депутатський запит. А УПСЗН просила ще раз розглянути всі обставини, викладені в запиті. І захистити людей, щоб вони не ходили по інстанціям в пошуках правди, і мали можливість отримувати субсидію. До депутатського запиту Олена Михайлова долучила звернення з підписами мешканців.

Міський голова доручив розібратись в цій ситуації.

Володимир Коваленко нагадав: держава нараховує субсидії на поточні платежі. І в розрахунок не береться, які суми планує витратити ОСББ на ремонт покрівлі або комунікацій – ці суми в розрахунок субсидії не беруться! Такі проблеми стосуються всіх ОСББ. І мешканці все частіше звертаються зі скаргами. «Дехто, стаючи  керівником ОСББ, думає, що тепер має право на будь-які дії», – обурився міський голова, пригадуючи нещодавні спілкування з мешканцями. І зазначив: відділу комунального господарства належить частіше проводити навчання з головами ОСББ, роз’яснюючи їм їх права та обов’язки. Володимир Коваленко просив депутатів підтримати депутатський запит. А УПСЗН доручив, розібравшись в цій ситуації, проінформувати новокаховчан з приводу законного вирішення подібних проблем.

З присутніх на сесії 30-ти депутатів 25-ть запит Олени Михайлової  підтримали.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.