5 вересня в Україні розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

Відсьогодні в Україні почав працювати Вищий антикорупційний суд. Він здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів.

Історія його створення бере  свій початок з літа 2018 року, коли Верховна Рада України підтримала відповідний законопроект.

2 серпня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад Апеляційної палати цього ж суду.

Участь у конкурсі взяли 342 кандидати. До етапу кваліфікайційного оцінювання допущено 270 конкурсантів. Успішно склали іспит 113 кандидатів.

Наступним етапом стали співбесіди, які проводились членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Громадською радою міжнародних експертів.

49 кандидатів через спеціальне спільне засідання ВККСУ та ГРМЕ мали підтвердити свою доброчесність та професійність, семеро з них змогли пройти далі.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати цього ж суду тривав 7 місяців.

До Вищого антикорупційного суду було рекомендовано 19 суддів (48%), 4 науковці (10%), 12 адвокатів (31%), 4 кандидати із сукупним стажем (10%). З них до Апеляційної палати цього суду увійшли 12 осіб, половина з яких – судді, половина – адвокати та науковці.

Головою Вищою антикорупційного суду обрано Олену Танасевич.

Джерело: “Укрінформ”

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.