ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: НАСТУПНІ КРОКИ

Дводенний Координаційний семінар Східного Партнерства «Нова політична ситуація для місцевого та регіонального самоврядування в Україні» пройшов у Києві. Він розпочався 5 вересня.
В рамках програми Східного партнерства PLATFORMA Асоціація міст України, а також Асоціації місцевих та регіональних органів влади Грузії та Молдови організували серію координаційних семінарів з метою здійснення моніторингу та визначення подальших кроків щодо реформи державного управління і децентралізації, просування політичного діалогу з органами державної влади та європейськими інституціями, визначення можливостей співпраці у сфері децентралізації та фінансування, а також розробки національного плану захисту та представлення своїх інтересів.

Учасниками семінару були міжнародні партнери – представники програми Східного партнерства PLATFORMA, Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG), Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR), Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Асоціації польських міст (APC), Асоціації муніципалітетів Республіки Хорватії, Представництва ЄС в Україні, Європейського інвестиційного банку, Європейської бізнес-асоціації, посольств, а також мери та заступники міських голів з українських та європейських міст.
У заході взяв участь народний депутат України Руслан Требушкін.
Асоціацію міст України під час заходу представили Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход та аналітик Аналітичного центру АМУ Тетяна Палійчук.
Нову Каховку на семінарі представляв секретар міської ради Олександр Лук’яненко.

На фото – (зліва направо) секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко, директорка програми Східного партнерства PLATFORMA Марлен Сімеон та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Відкрив захід Виконавчий директор АМУ О.Слобожан.
Зі вступним словом до учасників звернувся мер муніципалітету Айдовщина, політичний представник PLATFORMA Тадей Беоканін. Він привітав учасників та побажав їм плідної роботи.
Також привітала учасників директорка PLATFORMA Марлен Сімеон. Вона відзначила, що PLATFORMA – це європейська коаліція муніципалітетів, які співпрацюють та формують єдиний голос європейських громад. І вона рада, що АМУ також долучена до співпраці, оскільки Україна зараз впроваджує реформу місцевого самоврядування, а європейським муніципалітетам дуже важливий цей досвід. Марлен Сімеон відзначила, що PLATFORMA готова надавати всебічну підтримку Україні на шляху вровадження реформ та посилення їх результатів.

Виконавчий директор Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG) Келменд Заязі звернув увагу, що співпраця з Асоціацією міст України є дуже важливою, і вона буде поглиблюватися шляхом обміну досвідом, спільного проведення досліджень, а також організації онлайн-семінарів на тему гендерної рівності.
Народний депутат України Руслан Требушкін звернувся до учасників з вітальним словом: «До того, як я став депутатом, дві каденції я був міським головою, тому мені дуже близькі проблемні питання місцевого саморядування. Хочу подякувати за те, що існує така організація як Асоціація міст України, яка дійсно допомагає всім міським головам розвивати свої громади. Україна зробила перші кроки на шляху до децентралізації. Потрібно ще багато здійснити, щоб якісно завершити цю реформу. Зараз у парламенті ми працюємо не за регламентом, а поки не ухвалимо всі ініціативи, які необхідні країні. Серед них і децентралізаційні законопроєкти. Впевнений, разом ми будемо працювати та будувати ефективний діалог для побудови спроможних та заможних громад».

В рамках першого дня семінару відбулися дві дискусії. Модерував обговорення Келменд Заязі, Виконавчий директор мережі Асоціацій місцевих органів влади Південно-Східної Євпропи (NALAS). Одна з них – на тему «Децентралізація та ефективне врядування». В обговоренні взяли участь представники Молдови, Грузії, України.
Іноземні експерти та представники АМУ представили тенденції і виклики, які виникали під час проведення реформи державного управління в Грузії, Молдові та Україні, та озвучили рекомендації щодо рамок Східного партнерства після 2020 року.
З презентаціями виступили:
Віорел Фурдуі, Виконавчий директор Конгресу місцевих влад Молдови (CALM).

Давит Мелуа, Виконавчий директор Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG).

Володимир Мягкоход, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи.

Під час другої дискусії «Децентралізація та ефективне врядування: індекс Регіональної децентралізаційної оглядової структури NALAS щодо сталого місцевого самоврядування» в обговоренні взяли участь: Анджей Поравські, Виконавчий директор Асоціації польських міст (APC); Младен Пушкаріч, радник Асоціації муніципалітетів Республіки Хорватія; Елтон Стафа, експерт з питань децентралізації та публічних фінансів (NALAS); Тетяна Палійчук, аналітик Аналітичного центру (АМУ).
Спікери обговорили шляхи співпраці у підтримці зусиль щодо захисту та представлення інтересів Асоціацій органів місцевого самоврядування для проведення більш ефективних та змістовних реформ у сфері децентралізації, зокрема, із врахуванням висновків індексу Регіональної оглядової децентралізаційної структури (RDO) NALAS щодо сталого місцевого самоврядування в Південно-Східній Європі.
Під час обговорення експерт NALAS Боран Івановські презентував результати Індексу для країн Південно-Східної Європи – інструмент моніторингу, який вимірює прогрес, виклики, можливості та наступні кроки щодо вдосконалення усіх аспектів децентралізаційної реформи .
Також з презентаціями виступили:
Анджей Поравські, Виконавчий директор Асоціації польських міст (APC).
Тетяна Палійчук, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України.

 

                                                            Інформація офіційного сайту  

                                                            Асоціації міст України

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.