ЗНОВУ – ВИПАДКИ СКАЗУ.

Згідно інформації ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», в Україні за останні 30 років епідемічна ситуація щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою (зареєстровано 78 випадків захворювання людей) – реєструються поодинокі випадки захворювань, але є всі умови для їх поширення (неповні обсяги охоплення щепленнями проти сказу домашніх і диких м’ясоїдних тварин, відсутність або неповне регулювання чисельності безпритульних тварин, сезонні епізоотії серед лисиць та інших м’ясоїдних тварин).

За останнє десятиріччя найбільші показники захворюваності зареєстровано у 2011 та 2015 роках – по 6 випадків.

За перше півріччя 2019 року також зареєстровано один випадок захворювання на сказ. Так, 15.04.2019р. захворів житель с. Ганівка, Петрівського р-ну, Кіровоградської області.  Хворий за медичною допомогою не звертався, ветеринарні фахівці про випадок загибелі собаки не були повідомлені.

На території нашої області у першому півріччі 2019 року випадків сказу серед людей не зареєстровано.

По Херсонській області за 6 місяців поточного року зареєстровано                    6 осередків сказу тварин. По одному випадку у Бериславському, Великолепетиському, Новотроїцькому районах та 3 у Чаплинському. У вогнищах сказу постраждало від нападу тварин 6 осіб, захворіло 6 тварин: одна собака, 4 коти та 2 дикі тварини (1 лисиця та 1 їжак).

У першому півріччі поточного року в Новій Каховці звернулося  з приводу укусів та ослинень тваринами 143 особи (6 місяців 2018 року –  124 особи), з них постраждалих від безпритульних тварин – 74 (51,7%).

25 постраждалим призначено антирабічні щеплення (аналогічний період 2018 року – 19 осіб).

З тих, кому були призначені щеплення, були вкушені: безпритульними тваринами – 15, домашніми вбитими – 5, іншими – 5.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ТА ГОСТІ НОВОЇ КАХОВКИ!

Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» Новокаховської міської ради звертає вашу увагу на обережність при «спілкуванні» як з безпритульними, так і з домашніми тваринами.

У разі виникнення непередбачених агресивних дій з боку тварин, які привели до ушкоджень м’яких тканин, невідкладно звертайтесь до лікарів-травматологів консультативно-діагностичної поліклініки (м. Нова Каховка, вул. Героїв України, 33А), або до приймального відділення лікарні (м. Нова Каховка, вул. Свєтлова 1).

Лікар-епідеміолог Лариса Папаяні

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.