СТЕЖКАМИ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА.

У вересні Україна відзначає 125-ти річчя з дня народження видатного кінорежисера, сценариста, засновника української кінематографії Олександра Довженка.

Нова Каховка в житті митця посіла своє особливе місце. Саме тут Олександр Довженко пише свою «Поему про море», робить перші її кінопроби, долучається до будівництва міста та гідровузла. Саме тут востаннє закохується у велич Дніпра та широкий степ, тут залишає частинку свого серця…

Прогулянки вулицями молодого міста спонукають письменника до рішучих дій щодо остаточного портрету архітектурного обличчя Нової Каховки. І таку мандрівку стежками О.П. Довженка, які відмічені на мапі міста своїми особливими родзинками, підготував до ювілею митця відділ культури і туризму Новокаховської міської ради.

У далекі 50-ті роки ХХ століття Нова Каховка була свідком виспівування О.Довженком краси і величі Дніпра, молодого міста; згодом ці місця вподобали новокаховчани та, вшановуючи пам’ять Олександра Петровича, звели альтанку, відкрили пам’ятник героям громадянської та Великої Вітчизняної війни, школі №1 присвоїли ім’я кінорежисера, встановили пам’ятник самому О.П.Довженку на березі Дніпра у міському парку. До 125-річного ювілею митця зусиллями майстрів та учнів електротехнічного ліцею створена та презентована символічна «лавочка Довженка».

Екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька 11 вересня інтригувала учнів 8-Б класу ЗОШ №3 розповідями про поєднання Олександра Довженка з Новою Каховкою та краєвидами його улюблених куточків у місті. І 26 учнів відкривали для себе нову історію рідного міста, нового Довженка та нові відчуття приналежності до унікальності степового краю. Місто найдорожчих почуттів дарувало кожному екскурсанту свою неповторність осінньої краси.

На пам’ять залишились фотографії та спогади.

Заступник начальника відділу Яна Малига

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.