ФІНАЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА – І ПОЧНЕМО БУДІВНИЦТВО!

На позачерговій сесії Новокаховської міської ради депутати підтримали проект рішення про затвердження тексту договору на проведення експертизи проекту будівництва між КП «АкваСпорт» Новокаховської міської ради» та ТОВ «Українська будівельна експертиза» і затвердження текстів документів для проведення експертизи проекту.

Як пояснила керівник КП Оксана Лисенко, всі документи, пов’язані з проектом, розглядаються депутатами міської ради. Нині проект має пройти експертизу, тому рішенням сесії необхідно затвердити текст договору, а також текст документів для проведення експертизи проекту «Будівництво Центру Олімпійських видів спорту «Н2О-Нова Каховка» по проспекту Дніпровський, 18-а у м. Нова Каховка, Херсонської області. Це текст анкети замовника на проведення експертизи, текст доручення на представлення інтересів КП «АкваСпорт» і текст замовлення на проведення експертизи проекту будівництва. Директору КП «АкваСпорт» Оксані Лисенко доручили підписати договір на проведення  експертизи проекту будівництва, а також підписати і направити ТОВ «Спортпроект» як генеральному проектувальнику документи – анкету замовника для проведення експертизи проекту, доручення на представленні інтересів КП «АкваСпорт» і текст замовлення на проведення експертизи.

Секретар міської ради Олександр Лук’яненко детально розповів депутатам про нинішній етап впровадження  проекту будівництва Центру Олімпійських видів спорту «Н2О-Нова Каховка»:

  • На початку липня було оголошено про завершення проектних робіт. Є основний проект і додаткові проекти, які фінансувалися обласною і міською радою. До 5 вересня проектанти зібрали весь проект в одне ціле. І було оголошено, що тепер його можна передавати на комплексну експертизу. Це означає – експертиза проекту і проектно-кошторисна документація. Ми провели роботу щодо пошуку відповідної експертної організації, і зупинилися на організації, яка робила проекти по всій Україні – в тому числі і проектів «Н2О», які впроваджуються в інших містах – Коломия, Ніжин, Краматорськ. Це дуже складна експертиза. Проектна кампанія надала основні позиції, які сьогодні вже можна озвучити: площа земельної ділянки – 14,95 га, площа земельної ділянки в межах проектування – 6,53 га, площа забудови – 7,99 га – стільки потрібно, щоб цей проект реалізувати. Це я відповідаю ще раз тим людям, які, не знаючи інформацію, наголошували, що вистачить 40 соток. Для невеличкого об’єкта може і вистачить. А для цього проекту потрібно, згідно всіх будівельних норм в Україні, 7,99 га. Наступні позиції: поверховість – 3, ступінь вогнестійкості – 2, загальна площа – 12 тис 382 м2, корисна площа – 12 тис. 304 м2, спортивна площа – 6 тис. 445 м2, пропускна спроможність  за годину – 379 чоловік, будівельний об’єм будівлі – 100 тис. 351 м3, кількість створених робочих місць – 76. Загальна кошторисна вартість будівництва в поточних цінах станом на 20.08.2019 рік – 465 млн. 820 тис. 180 грн. В тому числі – будівельних робіт – 318 млн. 044 тис. грн., устаткування 57 млн. 655 тис. грн., інші витрати – 12 млн. 483 тис. грн., ПДВ – 77 млн. 636 тис. грн.. Тривалість будівництва – 36 місяців.

Менше, ніж за два роки, ми завершили проект і подаємо його на експертизу. До цього було проектування земельної ділянки – вона пройшла чотири експертизи. Потім була експертиза щодо екологічних наслідків. Далі – експертиза геокадастру, і експертиза Держгеокадастру в Україні. Більше немає в нашій державі ніяких експертиз, які потрібно провести стосовно цієї земельної ділянки. Всі погодження, всі необхідні документи і процедури вже зроблені і є в наявності.

З точки зору вартості експертизи – порахуйте, який відсоток має сума 322 тис. грн. – а це вартість експертизи – від загальної вартості проекту – 465 млн. 820 тис. грн.? Це символічна сума. Я дякую проектній організації, що в процесі переговорів вони зрозуміли, що у міської ради, в нашому бюджеті такої суми коштів, які дійсно потрібно було віддати за таку експертизу, немає. І вони пішли нам на зустріч і встановили символічну ціну.  Дуже приємно, що нас розуміють і обіцяють через місяць надати остаточну експертизу проекту.

Які можливості надасть нам ця подія? Ми зможемо подати цю проектну документацію на тендер, апелювати до держави для виділення перших коштів – маю надію, що це відбудеться в цьому році. І проект буде запущено – як би хто не заперечував. Дуже дякую всім вам за підтримку! Сподіваюсь, що в подальшому всі ви будете брати участь в реалізації цього проекту».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.