В Херсоні обговорили варіанти поділу області на регіони.

Круглий стіл з обговорення пропозицій щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою області пройшов у Херсоні.

Представники громад висловлюють одностайну думку стосовно того, що запланованих трьох районів недостатньо у вкрай територіально розгалуженій області з низькою щільністю населення . Це негативно позначиться на рівні доступності та якості послуг.

Нагадаємо, що в області заплановано створити Херсонський, Новокаховський та Генічеський райони. До цього переліку наполягають додати Бериславський та ще один у причорноморській зоні.

65% території області вже покриті 34 ОТГ, зокрема, 2 міськими – Голопристанською та Новокаховською. 3 громади очікують на вибори. Держава не змінює курсу на децентралізацію, і більшість уже створених громад не можуть очікувати поки «дозріє» меншість, підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

Крім того, область залишається без чинного Перспективного плану формування територій громад області, а низка об’єднаних громад через це ризикують залишитися без державного фінансування інфраструктурного розвитку. Йдеться про гальмування реалізації проектів, на які в громадах чекали 30–40 років.

Джерело: Новий день

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.