ІНВЕСТУЙМО В ЛЮДЕЙ!

Обласна програма «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017 – 2021 роки» є унікальною в Україні.

Документом передбачено створення умов для розвитку людського капіталу та здобуття безкоштовної доступної освіти, що здатна забезпечити підготовку кадрів для сільської місцевості.

Розвиток людського капіталу стає стратегічною ціллю. При формуванні людського капіталу не менш важливою проблемою є старіння кадрів та їх нестача, особливо на рівні сільських громад, зокрема педагогічних, медичних, працівників культури та агропромислового комплексу. Все це призвело до гострої потреби у кваліфікованих кадрах. Окремою проблемою є низький рівень життя населення та, як наслідок, неспроможність випускників шкіл, особливо сільської місцевості, сплачувати за здобуття вищої освіти. Саме тому впровадження регіонального замовлення на підготовку фахівців з гостродефіцитних спеціальностей є найважливішою складовою у формуванні  людського капіталу області.

Програма реалізовується в один етап – з 2017 по 2023 роки. Досягнення мети Програми можливе шляхом фінансування підготовки здобувачів вищої освіти за рахунок обласного, районного та міських бюджетів для абітурієнтів із сільської місцевості, надання у вищих навчальних закладах області якісної освіти випускникам шкіл за результатами ЗНО за рахунок коштів обласного, районного та сільських бюджетів з подальшим працевлаштуванням їх за місцем проживання.

Однією з умов укладання угоди на навчання є обов’язковість відпрацювання випускником, фінансування здобуття вищої освіти якого було здійснено  в рамках Програми, не менше 3-х років на рівні сільської місцевості.

Пріоритет  при відборі місця роботи  буде надано тій раді, де мешкає абітурієнт та від якої направлявся на навчання.

У рамках угоди на навчання кожна зі сторін бере на себе солідарну участь та відповідальність щодо формування людського капіталу. Зокрема районна державна адміністрація бере на себе гарантію щодо забезпечення  молодого фахівця першим робочим місцем, міська/сільська рада бере зобов’язання по забезпеченню його житлом.

На 2019 рік закладено понад 11 млн грн. за Програмою для навчання за цільовим пільговим кредитом в галузі освіти, медицини, культури, агропромислового комплексу, учасників АТО тощо. За перше півріччя вже підтримано абітурієнтів на 520 тис грн. Найбільше – 373 тис грн. – виділено на підготовку демобілізованих військовослужбовців, що проходили службу у зоні проведення АТО.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.