З ГЛИНИ ТА СОЛОМИ: НАРОДНИЙ ХЕНД-МЕЙД.

Ярмарок! Свято праці і торгівлі, спілкування і гарного настрою. З давніх-давен українці збирали ці великі торги, де ділилися останніми новинами й обзаводилися всілякою всячиною. Валками на торжищах стояли чумацькі мажі.

Славетні традиції шанують і новокаховчани, які вже вдвадцяте злетілися на щорічний «Таврійський ярмарок». Вперше свої двері відчинив і фестиваль «Чумак фест».

«Ярмаркувати прийшли всією сім’єю, як на велике свято», – піднесено розповідає ошатно вдягнена новокаховчанка, пробираючись крізь натовп до лавки з ковбасою. Позаду – наче заворожений, застиг її чоловік. Його погляд впився у крихку шию пляшки з медовухою.

Чого тільки не було на ювілейному ярмарку-фесті! Вздовж торговельного центру «Фреш» розляглися ятки з м’ясом, медом, солодощами, напоями, напроти яких – павільйони з сувенірами, одягом та взуттям. Зовсім поруч – Містечко майстрів. Впродовж п’яти насичених днів народні умільці тішитимуть містян і гостей різнобарвністю форм власних виробів. Глиняний посуд, солом’яні плетінки, декоративні розписи – тільки частина із запропонованого. Відвідувачі можуть поспостерігати за роботою майстрів або взятися за підкорення одного з народних ремесел.

Попит на безкоштовні майстер-класи 26 вересня виявився чималим. Жіночки купчилися біля столика з декупажем, чоловіки – на гончарці. Дітлахів же навчали оздоблювати імбирні пряники та робити екологічні мотанки.

Ірина Петрівна – досвідчена майстриня з Каховки, зазначає: перші іграшки робилися саме з трави. Вона закликає стояти на сторожі традицій, хоча й не відкидає факту використання сучасних матеріалів. «Ось солом’яна лялька. А це з кукурудзяного листя», – демонструє свої вироби натуралістка. Поруч – обереги, сувеніри, збори цілющих херсонських трав, які раніше матері загортали у мотанки і давали своїм дітям.

Розкладає приладдя і молода дівчина навпроти. Юлія вчить оформляти вітальні листівки і карвінгу – мистецтву художнього різьблення по овочах, фруктах, милу, дереву. Втім, вона каже: підійде будь-яка піддатлива поверхня, яка гарно тримає форму. Міні-ніж, міні-шпатель і півгодини зусиль – все, що потрібно для новоствореної прикраси і власної сатисфакції.

Справжній ажіотаж викликала поява чоловіка за гончарним кругом. Він порається не лише з глиною. Кремезним рукам піддаються вироби з металу, дерева, каменю, гіпсу. Сам чоловік з Сергіївки, приїхав на ярмарок на запрошення організаторів. Фігурний глечик був готовий вже за 20 хвилин пластичних рухів народного умільця.

Учасники алеї народної творчості та ремесел із задоволенням знайомили відвідувачів з виробами декоративно-ужиткового мистецтва та національних ремесел. «Таврійський ярмарок»/«Чумак фест» працює до 29 вересня, і на гостей чекало ще чимало цікавого! Зокрема, майстер-класи з живопису вином, приготування справжнього козацького кулішу і еко-майстер-класи.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.