НОВА КАХОВКА: БЮДЖЕТНІ НЮАНСИ МІСТА ЗА ВЕРЕСЕНЬ ТА 9 МІСЯЦІВ 2019 РОКУ.

Велика апаратна нарада відбулася у Новій Каховці 3-го жовтня. Її провів міський голова Володимир Коваленко.

Про результати роботи господарського комплексу міста за вересень і 9 місяців 2019 року доповіла начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва.

Вона акцентувала – маємо впевнене виконання бюджету міста в 2019 році. За 9 місяців бюджет отримав власних доходів 245,4 млн. грн.. – це 104,8% до плану. Проти минулого року збільшення становить 66,1 млн. грн.., або 36,9%. Таке виконання – завдяки тому, що наприкінці минулого року платником податку на доходи з фізичних осіб було залучено військову частину А 18-36, яка регулярно сплачує податок і відчутно поповнює бюджет міста. За 9 місяців ці надходження становлять 38,4 млн. грн..

Загалом по податку на доходи з фізичних осіб місто отримало 153 млн. грн.. – проти минулого року це більше на 55,4 млн. грн. За інформацією Асоціації міст України, Нова Каховка нині серед лідерів  по надходженням  до бюджету – як взагалі, так і по податку на доходи фізичних осіб.

Загалом існує чотири бюджетоутворюючих податки. Від плати за землю до бюджету міста залучено 24,8 млн. грн.., або 104,2%, єдиний податок – 30 млн. грн.., або 111,5%. Певні проблеми спостерігаються протягом року щодо надходжень від акцизного податку. Недоотримані кошти за реалізацію пального у липні-серпні цього року  місто отримало у вересні. У липні – серпні поліпшилась ситуація з надходженням акцизного податку від продажу тютюнових виробів – недовиконання скоротили на 900 тис. грн..

Протягом 9 місяців місто отримувало надходження і з бюджетів інших рівнів. Це базова дотація – 7,6 млн. грн.., субвенції -освітня-60,9 млн. грн.. і медична-37,1 млн. грн.. Субвенція на соціально-економічний розвиток територій -3,8 млн. грн.. З обласного бюджету місто отримало додаткові субвенції: на соціальний захист населення – 95,4 млн. грн.. за 9 місяців. Такі ж позитивні результати місто має по виконанню зведеного бюджету – надійшло 266,1 млн. грн.. – 105,8 % до плану. Таврійська міська рада виконала планові завдання на 119,9% – отримано 15,8 млн. грн.., Райська сільська рада – на 118,8%.

Що стосується видаткової частини – за звітний період профінансовано 210 млн. грн.. Це в першу чергу захищені статті – заробітна плата, енергоносії. На благоустрій міста направлено за 9 місяців 20 млн. грн.. – щоб місто було чистим,  затишним, освітленим. На утримання і поточний ремонт доріг за 9 місяців – 5,2 млн. грн.

            КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ: ЗАРПЛАТА МЕДИКАМ І СУБСИДІЇ

          Як повідомила Ірина Фурсєєва, на 1 жовтня місто має кредиторську заборгованість на загальну суму 5,8 млн. грн.. З неї 2,7 млн. грн.. – по заробітній платі медичним працівникам Центральної міської лікарні, Причина – недостатній обсяг медичної субвенції. А також – заборгованість по субсидіям населенню, яка становить 3,1 млн. грн.. Найбільша частина – по субсидії за газ – 2,9 млн. грн..

                ЖОВТЕНЬ – ЧАС ЗАВЕРШЕННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ

Спеціальний фонд і бюджет розвитку: за 9 місяців надходження склали 6 млн. грн.. Основні – від продажу земельних ділянок – 5,2 млн. грн.. Видатки – з урахуванням залишку коштів та передачі із загального фонду до спеціального – 28,5 млн. грн..

Ірина Фурсєєва назвала об’єкти, на проведення робіт на яких були направлені кошти у вересні. Це видатки на виконання робіт з реконструкції магістральних теплових мереж по вул. Першотравневій -334,4 тис. грн.., реконструкція покриття тротуарів по пр.. Дніпровському та в парковій зоні – 119,7 тис. грн.., капітальний ремонт фонтану біля Літнього театру – 290,8 тис. грн.., капітальний ремонт хірургічного відділення – 75,6 тис. грн.., капітальний ремонт 5-поверхової будівлі (заміна вікон) у лікарні на Соколі – 109,4 тис. грн.., капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 – 346,1 тис. грн.., капітальний ремонт у Новокаховській гімназії (заміна вікон) – 186,9 тис. грн..,капремонт будівлі ЗОШ №5 – 120 тис. грн.., капремонт системи опалення НВК №2 – 193,4 тис. грн.., капремонт приміщення ЗОШ №10 – 899 тис. грн.., капремонт приміщень будівлі ЗОШ №4 – 100 тис. грн.., будівництво спортивного майданчика на території Дніпрянського старостату – 792 тис. грн.., реконструкція вуличного освітлення в Дніпрянах – 228 тис. грн.., реконструкція будівлі під «Народний дім» у Дніпрянах – 199,4 тис. грн..

«Це значний обсяг робіт, який було проведено у вересні», – звернула увагу Ірина Фурсєєва. Вона акцентувала: на цей період по бюджету розвитку по видатках заплановано 42 млн. грн.. Використано лише 28,5 млн. грн.. Понад 13 млн. грн. – це кошти, які є на рахунках казначейства, але досі не освоєні. Ірина Фурсєєва звернулася до головних розпорядників коштів: до завершення року завершити роботи і освоїти кошти.

Міський голова Володимир Коваленко дав протокольні доручення з цього приводу і зазначив: кошти є, потрібно пришвидшити темпи робіт. По Таврійську освоєно 2 млн. грн.. з 9-ти виділених рішенням сесії. Така ж ситуація по ЗОШ №10 – на рахунку 600 тис. грн.., час оголосити тендер на проведення робіт. «Жовтень – останній місяць року, коли ще можна вести активні роботи з реконструкцій та ремонтів», – звернув увагу керівників Володимир Коваленко. – Тож поспішайте в цьому місяці завершити заплановані роботи. У листопаді заклади вже мають бути готові до роботи в зимовий період».

Ірина Фурсєєва доповнила, що така ж ситуація – і по загальному фонду. Залишки коштів складають 24,4 млн. грн.. на 01.10.19 рік. «Позачергова сесія міської ради відбудеться 10 жовтня. В першу чергу вона просила провести аналіз асигнувань, які розпорядники коштів мають на сьогодні. Володимир Коваленко нагадав: «90% задоволення потреб підприємств та установ – за рахунок власного перерозподілу в середині бюджету. Кожна структура на початок року отримує бюджет. Чому нині виникає така кількість листів про надання додаткових коштів? Як ви планували бюджет на рік, якщо вам так багато коштів не вистачає? Я розумію, коли є об’єктивні звернення – як по дошкільним закладам. Там з 1 вересня – 10% зростання заробітної плати. Але зверніть увагу – передбачено «в межах фонду заробітної плати». Правда, це написано внизу документа – маленькими літерами. Не всі їх читають. І державний бюджет не компенсує ці витрати. З 1 січня 2020 року така ситуація виникне по освіті», – зазначив міський голова.

Ірина Фурсєєва повідомила – план по бюджету на жовтень становить 22,9 млн. грн.. Всього до кінця року планові показники, які необхідно виконати – 70,2 млн. грн.. Але основна задача – не тільки виконання планових показників, але й забезпечення залишку коштів на початок 2020 року, щоб його успішно розпочати. Перш за все – це авансові платежі бюджетним установам, розрахунки за енергоносії, а також харчування в дитсадках та лікарнях.

                МІСТО ФОРМУЄ ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ НА 2020 РІК

Триває активна робота по підготовці бюджету міста на 2020 рік – йде обговорення його основних положень. Поставлено завдання щодо перегляду діючих міських Програм – їх реальні цифри, викладення Програм в новій редакції. І залучення додаткових позабюджетних коштів. Кожен з головних розпорядників коштів має надати свій план участі в конкурсах, субвенціях.

Міський голова наполіг: держава передбачає в обов’язковому порядку 10% премії – це потрібно виплачувати. А решту – лише за ініціативність, активну роботу та реальні результати. «Якщо цього немає – не повинно бути і захмарних премій по 65%-70%!» – попередив міський голова. – А  ці кошти направити на потреби установи або закладу, а не надсилати листи про додаткове фінансування з міського бюджету. Проект бюджету наступного року має бути збалансований відповідно до цих вимог. Лише тоді ми зможемо винести його на розгляд депутатів міської ради».

Вже сьогодні видно, якою непростою буде фінансова ситуація у 2020 році. Місто має мінус 16,3 млн. грн.. по акцизу на паливно-мастильні матеріали, на міський бюджет держава переклала щомісячні витрати на придбання інсуліну для новокаховчан – діабетиків. І ще – мінус 42 млн. грн.. на 2020 рік на освіту. «Я реально знаю, що Державний бюджет готує нам з 1 січня 2020 року», – попередив Володимир Коваленко після повернення з Києва, де питання проекту бюджету на 2020 рік обговорювали на засіданні Правління Асоціації міст України.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.