«ВОНИ НАС ЗАХИЩАЮТЬ, КОЛИ ПРИХОДИТЬ ЧАС…».

З нагоди Дня Захисника України в Новій Каховці відбувся мітинг біля пам’ятної стели Захисникам України на проспекті Перемоги.

На урочистості прийшли керівництво міста, військові, духовенство, керівники і працівники підприємств та організацій, учнівська і студентська молодь.

«Історія України – це низка важливих, вирішальних, неоднозначних, нерідко абсолютно протилежних за значенням моментів, сказав, звертаючись до громади, міський голова Володимир Коваленко. Коли на нашу землю хтось зарився, коли хтось заважав нам жити – ми об’єднувалися і ставали єдиною нацією. В дитячому віці я із захопленням дивився на героїв Другої світової війни. Працюючи на заводі «Сокіл», приймав на роботу молодих воїнів, що повернулися з військових дій за межами нашої країни. Коли став керівником міста – нажаль, цей ланцюжок не перервався. Сьогодні ми з громадою шануємо мужність і жертовність українських захисників, які захищають свободу сучасної України, і які стали частиною нашої громади.

Бог дав всім нам можливість жити мирно на цій землі. Та нажаль не всі цього прагнуть. Тому на захист мирних громадян України піднялися мужні чоловіки і жінки, які проявили свій характер, любов до рідної землі своєю мужністю і рішучістю. Цей справжній патріотизм трансформувався у навчальних закладах, громадських організаціях, діти з малих років відчувають справжню любов до своєї країни.

Сьогодні ми зібралися біля  стели Захисникам України. За її появу  я вдячний громадській організації воїнів АТО «Біла стріла» – вони прийшли з ідеєю в цій стелі об’єднати подвиг всіх захисників України різних поколінь – щоб об’єднати українську націю. Тут молодь складе свій життєвий іспит на любов до України. Тут ми вшановуємо героїв різних поколінь. Тут ми даємо клятву любити рідну землю і завжди боронити її від тих, хто посягне на нашу незалежність і свободу. Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці прошу захисту для кожного мешканця нашої громади, для наших захисників, мирного неба і віри в те, що наше єднання допоможе подолати загарбників і повернути мир і щастя на святу українську землю».

«Там серед поля гнеться тополя та й на козацьку могилу…», співала народна капела міського Палацу культури давню пісню українських захисників. «Ніколи знову він не почує сина сміх…Лихо минає, біль лиш з роками стрічкою знов на граніті – нові імена. Ми пам’ятаємо тих, хто не з нами…», – краяли душі слова сучасної української пісні у виконанні юної співачки.

На мітингу пригадали, що свято Покрови Пресвятої Богородиці з давніх давен було святом українського козацтва, а Богородиця – заступницею української землі. Секретар Новокаховської єпархії, протоієрей Миколай нагадав – Божа допомога, духовне життя є підґрунтям всього життя людини. «На кожному богослужінні ми молимося за тих, хто віддав свої життя за Україну, – сказав він. –  За них буде піднесена особлива молитва в день Покрови Пресвятої Богородиці. Без духовного життя ми нічого не досягнемо. Але дарма просити Божого захисту, якщо в середині держави ми будемо руйнувати те, що маємо. Якщо духовне життя не буде підґрунтям в нашому житті – все буде марним. Без поваги, без любові неможливо нічого досягти. Бажаю всім здобути цю християнську любов – починаючи від любові до людини – до дбайливого ставлення до найменшої рослини поряд з вами. Лише тоді ми зможемо розраховувати на Божий захист і на материнський Покров Пресвятої Богородиці».

Почесну варту в цей день здійснив загін «Сокіл» Новокаховського професійного електротехнічного ліцею під керівництвом директора закладу, полковника Козацтва Запорозького Олександри Василівни Карпенкової, яка відзначена Державною нагородою «Берегиня України». До складу загону «Сокіл» увійшли 15 ліцеїстів першого курсу. Загін очолює хорунжий Дмитро Горбенко. На урочистості завітали козачата ЗОШ №5 м. Таврійськ.

Учасники мітингу змогли побачити показовий виступ переможців міського та обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл –джура» – команди загальноосвітньої школи №1 «Козаки-довженківці». Міський голова Володимир Коваленко вручив юним козачатам подарунки від БФ «Н.Каховка».

А потім згадали всіх захисників України різних поколінь. Заступник командира 57-ї ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка, капітан Дмитро Савченко від імені особового складу привітав всіх зі святом мужності і патріотизму, історії і добра – Днем Захисника України. «Це свято не лише чоловіків, а всіх, хто любить і захищає свою батьківщину, сказав він. – Нехай ваш дім буде наповнений світлом і любов’ю, а робота приносить задоволення. Слава Україні!».

Голова ГО ветеранів АТО «Біла стріла» Дмитро Марков, звертаючись до громади, з болем наголосив: «На жаль, досі продовжується війна, гинуть наші побратими, друзі, батьки. В цей день я хочу, щоб ви не забували про ветеранів. Щоб звертали увагу на тих, хто вас захищав, і хто нині мешкає поруч з вами. Не тікайте за кордон за копійки. Живіть в рідному місті, захищайте його. Дякую всім жінкам, які нині боронять нашу землю. Дякую вчителям, які навчають дітей українським традиціям, відкривають їм сторінки української історії і виховують їх справжніми патріотами».

Новокаховська громада хвилиною мовчання вшанувала пам’ять загиблих героїв-земляків, які полягли на сході України за кілька останніх років – Сергія Підгорного, Віктора Галети, добровольця Дениса Перепелиці, Олега Гребінського, Романа Гавриленка, Валерія Вахненка, Василя Артамкіна. До могил загиблих новокаховчан-учасників АТО на міському кладовищі та до меморіального комплексу загиблим воїнам 57-ї ОМПБр від громади міста поклали квіти військові зенітно-ракетної бригади та військові 57-ї ОМПБр.

За вікову українську історію наша земля не раз закликала своїх синів стати на її захист. Мільйони людей вірять, що небо нашої матері-України буде мирним. Адже його сьогодні оберігають славні українські воїни – дочки і сини України. До пам’ятної скульптури Захисникам України, вшановуючи мужність українських воїнів, поклали квіти міський голова Володимир Коваленко, голова Ради ветеранів міста Дмитро Папуша і голова Молодіжної ради Анастасія Жила. Учасники мітингу приєдналися до покладання квітів

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.