СЕЛО ВЕСЕЛЕ ВІДЗНАЧИЛО ПЕРШЕ 100-РІЧЧЯ!

Село Веселе в цьому році офіційно стало частиною Новокаховської ОТГ. Так співпало, що цього року, 12 жовтня, мешканці Веселого відзначили 100-річчя від дня заснування свого села. В селі мешкає 2 467 мешканців.

…..Такою великою делегацією новокаховчани побували у Веселому вперше. На запрошення в.о. старости Веселівського старостинського округу Людмили Іванівни Аннас 12 жовтня до Веселого – з подарунками, квітами, з гарним настроєм і щирими думками прибула делегація новокаховчан на чолі з міським головою Володимиром Коваленком.

Привітати мешканців села з поважним ювілеєм приїхали секретар міської ради Олександр Лук’яненко, депутати Новокаховської міської ради, цілий автобус творчих колективів Нової Каховки та їх керівників на чолі з начальником відділу культури і туризму Наталією Зарудною. Людмила Аннас особливо хвилювалася – вперше після об’єднання зустрічають у селі новокаховчан у такому поважному складі. Але з перших хвилин зустрічі свято пішло так, ніби багато років обидві громади живіть однією сім’єю. З перших кроків новокаховських гостей захопив святковий вихор творчих і кулінарних талантів мешканців чотирьох вулиць села. Співи, танці, народний гумор і смачні українські страви – Веселе вкотре підтвердило свою чудову назву. До речі, ми поцікавилися, чому саме так 100 років тому назвали село. Легенд багато. Старожили полюбляють одну з них: кажуть, століття тому на місці села був вишневий садок. І саме там збиралися на вечорниці парубки та дівчата. Кажуть, дуже весело було. Тому з появою села назву обрали одразу. І не жалкують.

Веселівці вміють святкувати, гостям догоджати, вони щедрі і веселі, але й «з перчинкою» – здатні на гостре, але не образливе слівце. Люди тут працьовиті, наділені унікальними талантами. Є серед них співаки і художники, майстрині декоративно-ужиткового мистецтва. Пишається Веселе своїм оркестром при чудовій музичній школі, яку очолює відповідальна і завзята Ірина Балибіна.  Є тут гарна середня школа і дитячий садок, і танцювальні колективи, і яскраві співаки – і малеча, і дорослі. На святі всі вони так органічно поєдналися з майстрами і творчими колективами Нової Каховки, наче все життя разом святкували.

Глядачі зібралися на площі перед сільським Будинком культури. Місце знайшлося кожному. Дбайливі господарі попіклувалися, щоб кожен міг подивитися святковий концерт, нагородження і скуштувати смачних страв. У фото-зоні розмістили фото-історію Веселого – мешканці із задоволенням знаходили на фотознімках обличчя своїх рідних та друзів! Свої талановиті полотна на святі представив місцевий художник Валерій Івченко. До речі, виставки його картин вже не раз проходили у Новокаховській картинній галереї. Місцеві майстрині вразили своїми вигадками, втіленими в гарні сувеніри – вази і шкатулки, годинники і квіти з ниток, паперу і навіть макаронів! А також – майстерно вишитими рушниками – і нитками, і бісером.

Земляків з ювілеєм села привітала тепер вже староста Людмила Аннас: «Дорогі земляки! Сьогодні до нас приїхало багато гостей, щоб разом з нами відсвяткувати цей славний ювілей. Люди нашого села протягом 100 років плідно працюють, і так само активно відпочивають. Здоров’я вам, терпіння, щастя, Божого благословення! В цьому році відбулася важлива для села подія. 10 жовтня Веселівська сільська рада припинила своє існування, і на сьогодні ми об’єдналися з Новою Каховкою, і створено Веселівський старостинський округ. Наша мрія здійснилася!».

Людмила Аннас запросила до слова міського голову Нової Каховки Володимира Коваленка. «З першого дня мого приїзду до Нової Каховки я знав, що поряд є село Веселе, є мешканці села, які працюють у Новій Каховці, пригадав міський голова. – Але за останні півроку як ви відкрили мені можливість увійти до вашої великої сім’ї, так і я відкрив вам душу. Я сам народився  у селі, знаю це життя. І переконаний: які б події не відбувалися – нічого не страшно, якщо ми разом. Село святкує 100 років! Це історія, це праця кількох поколінь. Всі ви вкладали в його розвиток свою працю і свою любов до землі. Тому Веселе нині таке гарне і перспективне. Хочу вас всіх запевнити, що приєднання до Нової Каховки жодним чином не погіршить ваше життя. Вас ніхто не образить. Ми будемо разом працювати, вирішувати проблеми, оновлювати дороги, здійснювати благоустрій, і будувати націй землі щасливе майбутнє. Щоб для радості були підстави».

Володимир Коваленко вручив Людмилі Аннас подарунок для сільського Будинку культури – ноутбук для покращення роботи закладу. А на прохання мешканців Веселого Володимир Коваленко заспівав пісню «Місяць на небі» – виконання надзвичайно вразило слухачів.

Від народного депутата Ігоря Колихаєва привітав ювілярів помічник народного обранця Юрій Кобцов і передав подарунок – смачні стиглі яблука для всіх дітей Веселого.

Людмила Аннас вручила Грамоти і солодкі подарунки колективам сільської школи та дитсадка, щасливим батькам новонародженого – до речі, в цьому році у Веселому народилося 16 немовлят! Грамоти і подарунки отримали працівники установ та закладів села. Святкову атмосферу підсилив чудовий концерт, в якому взяли участь колективи села Веселого і Нової Каховки. Спільне святкування завершили смачним частуванням і яскравим феєрверком.

Отже, нове століття село Веселе розпочало у складі Новокаховської ОТГ. Мешканці села кажуть «Мрія здійснилася!». Нехай наступне століття принесе мир, щастя і добробут кожному мешканцю села Веселого. А єднання громад зробить сильною всю Україну!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.