ВОЛОДИМИР ЛУКАШЕНКО: “Я ПІШОВ НА ЦЕЙ КРОК, ЩОБ ВРЯТУВАТИ СЕЛО!“.

«Чим ближче до кінця року, тим більше набирає обертів процес приєднання громад» – такими словами розпочав позачергову сесію Новокаховської міської ради 17 жовтня міський голова Володимир Коваленко. Він повідомив депутатам: на сьогодні жителі села Малокаховка, вивчивши всі пропозиції, подивившись на дії  керівних посадових осіб району, зваживши пропозиції громади, зробивши розрахунки, вирішили, що їм буде комфортніше жити і працювати у складі Новокаховської ОТГ.

«Це їх вибір, їх бачення свого майбутнього, – переконаний Володимир Коваленко. – Мабуть, це наслідки того, що ми з вами створили умови життя, які кращі, ніж на інших територіях. З цього питання я мав розмову з головою Херсонської ОДА Юрієм Гусєвим. Його позиція – «як громада вирішить, так і буде».

Не секрет, що після прийнятих рішень про приєднання непросто було селу Веселому, селищу Козацькому. І Малокаховці нині непросто. Разом з тим, сільські голови зізнаються – такий «підвищений інтерес» до цих громад з боку відповідних районних рад виник лише тепер – в попередні роки ними взагалі не цікавилися!

«Ми нікого не примушували до прийняття рішень про приєднання, – підтвердив Володимир Коваленко. –  Але коли громади звернулись до нас із таким проханням – ми не маємо права залишити його без розгляду».

Володимир Коваленко повідомив: протягом двох останніх тижнів  здійснено важливі послідовні кроки, прийнято рішення – шлях приєднання розпочато. У Новій Каховці побувала делегація з Малокаховки на чолі з сільським головою Володимиром Лукашенком, у складі – депутата сільської ради, головного бухгалтера, керівників сільської школи, дитсадка, комунального підприємства. Керівництво Нової Каховки розповіло, як живе Новокаховська ОТГ і як живеться приєднаним громадам.

Секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко, керуючий справами виконкому Василь Акуленко, староста Дніпрянського старостинського округу Анатолій Білий побували на громадських слуханнях у Малокаховці. 16 жовтня відбулася сесія Малокаховської сільської ради, де прийнято рішення про приєднання до Новокаховської ОТГ.

І ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ, І РІШЕННЯ СЕСІЇ

Оскільки 18 жовтня мала відбутися сесія Херсонської обласної ради, а на ній – розгляд перспективного плану розвитку територіальних громад області,  17 жовтня було проведено позачергову сесію Новокаховської міської ради. На ній депутати розглянули питання «Про надання згоди на добровільне приєднання Малокаховської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади».

З цього питання доповів начальник оргвідділу Новокаховської міської ради Роман Пашкевич. Він перелічив процедури, які були пройдені до проведення сесії. 9 жовтня у Малокаховці пройшло громадське обговорення щодо приєднання до Новокаховської ОТГ. Після обговорення сільський голова Володимир Лукашенко видав розпорядження щодо ініціювання добровільного приєднання. 11 жовтня відбулася сесія Малокаховської сільської ради, де затвердили порядок проведення громадського обговорення з питання добровільного приєднання до територіальної громади міста обласного значення і закріпили це відповідним рішенням сільської ради. 13 жовтня в селі Малокаховка провели громадські слухання – були запрошені секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко і в.о. старости Дніпрянського старостинського округу Анатолій Білий. На загальні збори прийшли 184 мешканця села. За приєднання проголосували 126 чоловік, 11 були проти, 20 чоловік утримались, решта учасників не брали участь в голосуванні.

За результатами слухань 16 жовтня Малокаховська сільська рада прийняла рішення про надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення. І звернулися до Новокаховської міської ради з пропозицією розглянути в порядку, передбаченому законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад», питання про об’єднання у спільну громаду.

СЕЛО КЛЮЧОВЕ БУЛО У СКЛАДІ МАЛОКАХОВСЬКОЇ РАДИ!                  

Після доповіді Романа Пашкевича  Володимир Коваленко надав слово присутньому на сесії голові Малокаховської сільської ради Володимиру Миколайовичу Лукашенку.

Той в свою чергу розпочав виступ з подарунку – вручив Володимиру Коваленку книгу «Каховщина – любов моя!». Книга – про історію Малокаховки, Нової Каховки. Володимир Лукашенко нагадав: село Ключове, на місці якого згодом з’явилася Нова Каховка, раніше входило до складу Малокаховської сільради. Тож навіть історично наші громади – одне ціле.

«У МАЛОКАХОВЦІ – ГАРНИЙ ГОСПОДАР»

«Я є ініціатором приєднання Малокаховки до Нової Каховки, –  з особливим хвилюванням сказав Володимир Лукашенко. – Згідно Закону про децентралізацію сільська громада має право ініціювати приєднання. Були дискусії, обговорення з громадою, приймали рішення на виконкомі і на сесії. Жодного порушення процедури не допустили. Але нині негарно з нами вчиняють на рівні районної ради – надходять погрози. Прошу силові структури звернути на це увагу».

Як розповів сільський голова, нині  Малокаховка – успішне село. В ньому мешкає 3 тис. 400 осіб, з них 1тис. 636 осіб – працездатне населення. Багато мешканців села працює в Новій Каховці. Нині в селі – 780 пенсіонерів. Молодь від 18 до 35 років – 676 чоловік. Дошкільнят – 265. Дитсадок «Дзвіночок» відвідують 90 дітей – працюють 4 групи, 8 вихователів. Є психолог, логопед, музичний керівник, інструктор з фізвиховання.

Особлива гордість малокаховців – музей на території села. В ньому є експонати, яким майже 200 років!

У єдиній в селі школі -11-річці навчаються 350 школярів – не лише місцеві діти, але й школярі з Каховки, Таврійська, сусідніх сіл, працює 24 вчителі. «Школа чудова, – з гордістю зазначив сільський голова. – Зроблено ремонти в класах. Є комп’ютери, сучасні дошки. Школярі та вчителі забезпечені всім необхідним. У школі встановлені євровікна, замінено двері». Володимир Лукашенко зазнався: коли очолив сільраду і прийшов до дитсадка – був шокований  пожовклою білизною в дитячих спальнях, старими ковдрами, матрацами,  ліжками. Негайно на сесії прийняли рішення повністю все оновити. На кухні в дитсадку навіть не було необхідного кухонного обладнання для приготування їжі. Все придбали.

У занедбаному стані були будівлі сільради і Будинку культури – зі стелі капало! Виділили кошти на ремонт покрівель, провели опалення – в сільраді газове, у Будинку культури встановлено твердопаливний котел.

Зробили освітлення сільських вулиць, нові автобусні зупинки, встановили дорожні знаки, відремонтували дороги. Працює в селі терцентр, де збираються літні люди – спілкуються, навчаються роботі на комп’ютері, отримують соціальні послуги.

Є в селі і своя амбулаторія – в ній 5 працівників. Будівлю відремонтували: поміняли вікна, двері, відремонтували покрівлю, працює газове опалення. Тож до зими і навчальні, і медичні заклади села готові.

У сільраді працює 10 працівників. Володимир Лукашенко розповів: коли був обраний сільським головою – бюджет сільради сягав 800 тисяч. Нині – 3,5 млн. грн. Нажаль, дехто з приватних підприємців – важливих платників податку – виїхали з села. Сільський бюджет мали б поповнити надходження від розташування на його території сміттєзвалища – а це 17 га. Райрада встановила вартість одного гектара – 1 млн. Однак село після тривалих обрахунків отримало лише 480 тис. грн.. на рік. Загалом в Малокаховці обліковується 3 тис 150 га землі. З них 3 тис. га – це сільгоспугіддя, решта – під населеним пунктом. Зрошуються 562 га. Розпайованих – 1177 га. На території села працюють успішні аграрні підприємства. Однак весь податковий прибуток йде в район. В селі  залишається податок від 140 «єдинщиків» і кошти від оренди.

На території Малокаховки є кладовище. Сільрада вирішила: за похорон іногородніх брати оплату – 2,5 тис. грн.. Таке рішення поповнило бюджет села на 200 тис. грн..

Є в селі 7 підприємств торгівлі, своя перукарня, прибутковий «Комунгосп», забезпечений машиною для збирання сміття і трактором, працює 4 свердловини, цілодобова подача води.

Серед планів на майбутнє – зведення стадіону зі штучним покриттям, якого так чекають мешканці. Ці плани майже вдалося втілити в життя: сільрада передбачила 800 тис. грн.., таку ж суму мали виділити в області. Але не склалося. «А малокаховська футбольна команда в минулому році посіла перше місце по району», – пишається сільський голова. – Ми, як можемо, її підтримуємо». Є плани щодо освітлення вулиць і газифікації у новій частині села, заміни старого водогону, берегоукріплення. Сільський голова представив новокаховським депутатам генеральний план села. На березі Дніпра – де «нове село» –  передбачено будівництво будиночків і виділено 3 га під паркову зону.

ХТО ЧИНИТЬ ОПІР РІШЕННЮ МАЛОКАХОВКИ ПРО ПРИЄДНАННЯ?        

Після рішення про приєднання в селі виникла серйозна проблема – районна рада хоче закрити амбулаторію, дитсадок і школу. Заробітна плата  працівників цих закладів йде через відповідні райвідділи. Більш того – днями райрада повідомила, що має документи на право власності на будівлі закладів. Сільрада заперечує, бо вже давно має документи, які підтверджують, що садок і школа – власність сільської громади.

Володимир Лукашенко повідомив новокаховським депутатам, що на шлях приєднання депутати Малокаховки пішли свідомо, бо хочуть врятувати село.  

Однак після того, як в Малокаховці прийняли таке рішення, сільському голові почали надходити погрози, агресивно відреагувало керівництво Каховської районної ради. Як повідомив Володимир Лукашенко, розпочався тиск на працівників школи та дитсадка у Малокаховці – працівників змушують писати заяви на звільнення – мовляв, таке розпорядження дала голова Каховської районної ради Тетяна Тертична. «Запросили директора школи і завідуючу дитсадком і повідомили: попередьте своїх працівників, що через 2 місяці їх буде звільнено», – розповів Володимир Лукашенко.

«ЗАХОПЛЮЮСЬ МУЖНІСТЮ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ»

«Володимир Миколайович емоційно, з відчуттям того, скільки вкладено сил, досвіду, здоров’я у розвиток села, все вам розповів, – підсумував Володимир Коваленко схвильований виступ Володимира Лукашенка. –  Знаючи, як непросто йому сьогодні, я захоплююсь його мужністю. Ніяких власних питань він не вирішує – він дбає про долю громади». Володимир Коваленко акцентував – негативно реагувати керівництву району  на рішення Малокаховки неправильно. Громада має право зробити свій вибір!

Депутат міської ради Анатолій Гуртовий, вражений виступом Володимира Лукашенка, не втримався: «Давайте голосувати! Бо ми чуємо, що людина говорить від душі, з гордістю за зроблене в селі. Я багато разів бував у Малокаховці. Там видно, що є господар».

«Наше завдання було в тому, щоб процес децентралізації був абсолютно законним, – прокоментував подію секретар міської ради Олександр Лук’яненко. – Ми з Анатолієм Білим лише надали громаді Малокаховки інформацію, яка їх цікавила на шляху приєднання. Враження від села найкращі – воно доглянуте, гарне, розумно сплановане. Поспілкувались з громадою – побачили активних, цілеспрямованих людей, які не жаліються на життя, а вже ясно бачать подальші кроки нашої співпраці і з задоволенням їх обговорюють. Люди питали: «Навіщо ми вам потрібні?». Ми запевнили – нікого не примушуємо. Ви спочатку самі собі дайте відповідь на питання: «Які у вас є варіанти, і який з них кращий?». Те, що відбулося з Малокаховкою – відповідь на позицію районних рад «Та куди вони дінуться?». Як бачимо, можуть дітися. Нині реалізується максимальне право громад на самовизначення. Ми зі свого боку, погоджуючись на приєднання, бажаємо покращити життя мешканців всієї ОТГ – щоб і ми, і ті, хто до нас приєднається, отримали нові можливості для розвитку».

НОВА КАХОВКА ДАЛА ЗГОДУ МАЛОКАХОВЦІ НА ПРИЄДНАННЯ           

17 жовтня депутати Новокаховської міської ради одноголосно підтримали рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання Малокаховської сільської територіальної громади до Новокаховської міської територіальної громади».

«Як сільський голова Малокаховки – від усіх мешканців висловлюю вам щиру вдячність! – сказав після голосування Володимир Лукашенко. – Я пішов на цей крок для порятунку села».

Завершуючи розгляд питання, Володимир Коваленко нагадав: ще багато потрібно зробити. І переконати на багатьох рівнях у перспективності такого рішення, у можливостях створення на території об’єднаної громади кращих умов життя для всіх мешканців – заради чого і розпочинали процес децентралізації. «Хто б не приймав рішення про приєднання – варто пам’ятати, що такі кроки мають робитися не заради власних амбіцій, а заради поліпшення умов життя мешканців громад», – переконаний міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Вікторія Раєвська

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.