«Я ТУТ АБИ ДАТИ ПОШТОВХ».

Взаємна співпраця сторін, створення якісного туристичного продукту та його широка промоція – тільки за такою схемою туризм зможе стати провідним напрямком розвитку та наповнити значну частину міського бюджету. У цьому впевнений доктор Вернер Оппітц, який 30 років очолював департамент туризму в Австрії.

Незалежний експерт прибув на Херсонщину на запрошення громадської організації «АРР ТОТГ». А на зустрічі 16 жовтня він окреслив тези-побажання як висновок своєї 15-денної експедиції по таврійській землі. Своє бачення майбутнього нашого краю також представив волонтер Корпусу миру США, фінансист Томас Чой.

Поспілкуватися з міжнародними фахівцями до Центральної міської бібліотеки прийшли заступник міського голови Володимир Сироватка, начальник міського відділу культури і туризму Наталія Зарудна, спеціалісти КП «Агенція регіонального розвитку» (директор В’ячеслав Костенюк), представники бізнесу та громадськість. «Мене дуже тішить, що представники влади системно взялися за розвиток туризму, – відзначає керівник ГО «АРР ТОТГ» Павло Ярмій. – Сьогодні ми запросили експертів, які б тверезим поглядом змогли оцінити наші можливості та дати фідбек». На перспективності туризму як провідної галузі у життєдіяльності міста наголосила Наталія Зарудна. Вона впевнена: у Нової Каховки є всі шанси аби стати центром туристичного розвитку в області. Заступник міського голови Володимир Сироватка зазначив, що на зустріч прийшло багато молоді, які пов’язують своє майбутнє з туризмом і для них це гарна можливість збагнути як працюють механізми, попрактикуватися з англійської і перейняти досвід.

А досвіду пану Вернеру не бракує. Він був свідком як невеличкий повоєнний Зальцбург став справжньою меккою для туристів, сприяв туристичному розвитку у багатьох країнах: від Мексики до Китаю. Він розповів: 30% прибутку Австрія отримує завдяки туризму. Кожна з 9 провінцій цієї країни має власний департамент туризму, завдання яких – зберегти наявні та створити нові туристичні об’єкти. «За ці дні перебування на Херсонщині я віднайшов чимало прихованих скарбів. Перш за все, слід зрозуміти: туризм принесе багато коштів тільки за взаємної співпраці всіх сторін – влади, громадськості і бізнесу. Надзвичайно важливо презентувати принади вашого краю на загальноукраїнській і міжнародній арені. На жаль, не можу сказати, що до цього дня я щось чув про туристичну Україну. Хоча подорожую по всьому світу. Я тут аби звернути увагу та дати поштовх всім учасникам цього процесу до рішучих дій», – наголосив містер Оппітц.

Він відмітив: гостям з інших країн безперечно сподобається Дніпро. Можливості, який він відкриває у Новій Каховці майже безмежні. Це і кемпінг на його схилах, і річкові прогулянки на яхті, і чарівні садиби з парками поблизу. Водночас, Томас Чой відзначив: увагу слід зосередити на залученні «домашнього» туриста, а потім замислюватися над гостями з-за океану.

Учасники дискусії зійшлися, що серед першочергових проблем, які потребують вирішення – незадовільний стан доріг і нестача інформації про туристичну Херсонщину. Втім, Нова Каховка впевненими кроками прямує до реалізації свого потенціалу. Павло Ярмій анонсував, що незабаром делегація з нашого міста поїде презентувати себе на велику туристичну виставку до Львова.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.