В Україні у тестовому режимі запрацюють електронні посвідчення водія

Кабінет міністрів починає експеримент щодо впровадження електронних водійських посвідчень та техпаспортів, які стануть першими послугами “Держави у смартфоні”

Вказано, що одними з перших елементів «держави в смартфоні» буде запровадження онлайн-сервісів державних послуг для водіїв у тестовому режимі. Вже незабаром у рамках проєкту «Дія» запрацює мобільний додаток з цими послугами. Отже, абсолютно всі водії зможуть не носити з собою права кожен день, а власники автомобілів ще і техпаспорти. Це – перший етап. Далі у планах зробити доступним сервіс, при якому і невласники автомобілів зможуть показати техпаспорт в додатку.

«Ми в уряді хочемо, щоб державна система працювала для людей. Не заважала, а полегшувала життя українцям. Наша мета до 2024 року усі послуги перевести в онлайн», — наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Також уряд схвалив законопроект, який дозволить замовляти номери на авто через інтернет у будь-якого виробника.

“Як це працює зараз: при реєстрації транспортних засобів громадянин міг обрати номерний знак винятково з переліку тих, які були в сервісному центрі. Вигравали від цього корупціонери, які “допомагали” обрати “гарний” номер, а також великі монополісти — виробники номерів. З ухваленням проєкту це зміниться, при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію із обраним номерним знаком. Після зможе замовляти у будь-якого виробника потрібний номер”, – пояснюють в Кабміні і додають, що головна вимога — відповідність номерного знаку державному стандарту.

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook повідомив, що Кабміном ухвалено постанову про проведення експерименту щодо впровадження електронних водійських посвідчень та техпаспортів (в першій версії — тільки якщо ви власник авто).

“Отож чекайте на мобільний додаток Дія, у який ви зможете завантажити електронні документи. Все в розробці. Рухаємось за планом. Невдовзі можна буде їздити без пластику. Щоб ви розуміли, тільки цього року штрафів за забутий документ було більше ніж на 71 млн грн (160 000+ водіїв). У минулому штрафів на 80+ млн”, – зазначає пан Федоров.

Джерело: «Укрінформ»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.