Ігор Колихаєв: ми повинні розвивати рибну галузь, а не вбивати її

Депутат Верховної Ради України від Херсонщини, заступник голови парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Ігор Колихаєв переконаний, що «реформування» в рибній галузі, яке сьогодні відбувається на Херсонщині, є антидержавницьким і може призвести до погіршення стану регіональної економіки області.

Ми звернулись до народного обранця з запитаннями з приводу ліквідації найбільшого в Україні державного підприємства по розведенню риби.

– Ігоре Вікторовичу, яким чином вам стало відомо про цю ганебну для держави подію?

– На початку минулого тижня до мене звернулись представники адміністрації, профспілкового комітету, трудового колективу державної установи «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» з проханням про допомогу. У тексті листа йшлося про раптове рішення Держрибагенства про закриття підприємства. Наказ про припинення діяльності заводу був підписаний керівником державного органу 9 жовтня. Працівники цього підприємства є моїми виборцями, тому я не маю права залишатись осторонь і повинен зробити все можливе аби розібратись в цьому питанні.

Я вивчив ситуацію і прийшов до висновку, що рішення про ліквідацію приймалось не на підставі економічних розрахунків, або в рамках довгострокового плану розвитку, а можливо, навіть, в чиїхось особистих інтересах. Адже на сьогодні не існує жодного аналітичного документу, який би доводив економічну доцільність закриття юридичної установи «Новокаховський рибоводний завод частикових риб».

Підприємство досить ефективно веде свою господарсько-фінансову діяльність. Завод не має кредиторської заборгованості, податки сплачуються вчасно, заробітну плату люди отримують день в день. Що стосується виконання державного замовлення по вирощуванню малька риби, то тут теж всі зобов’язання виконуються.

– Які дії ви вжили для надання допомоги підприємству як народний депутат?

Я підготував і направив заяви Прем’єр-міністру України, Генеральному прокурору, міністру МВС, директорам ДБР и НАБУ. Я вважаю, що ми не маємо права безпідставно закривати, або навіть зупиняти працюючі підприємства будь-якої форми власності. А в даному випадку мова взагалі йде про завод, який забезпечує продовольчу безпеку держави, адже риба – це один з найдешевших продуктів харчування, з точки зору витрат на виробництво.

Крім цього, перед працівниками підприємства стоїть завдання захисту екології водойм України. Багатокаскадність Дніпра, через велику кількість ГЕС, побудованих на річці, сприяє масовому розвитку синьо-зелених водоростей, що забруднює головну водну артерію України. Та риба, яку вирощують на новокаховському заводі, очищує водойми. Це найбільш дієвий і екологічно безпечний спосіб у порівнянні з хімічними.

– Місяць тому ви були на заводі разом з головою Херсонської ОГА Юрієм Гусєвим і тоді було прийняте рішення сприяти розвитку рибної галузі на Херсонщині?

– Саме так. Ми тоді відвідали підприємство, подивились технологічні процеси, оглянули матеріальну базу заводу, поспілкувались з працівниками. Резюмуючи побачене, я вніс пропозицію створити асоціацію профільних підприємств для спільного вирішення проблемних питань галузі. Юрій Гусєв підтримав мене і пообіцяв всіляко допомагати підприємству. Минулого тижня ми побачили «підтримку», яка вилилась у ліквідацію потужного працюючого заводу.

Вчора з’явився нарешті коментар голови ХОДА, в якому він заявив про свою  позицію і виступив на захист збереження заводу. Будемо сподіватись на те, що моя робота протягом минулого тижня і участь очільника ХОДА, який підключився вчора, матимуть позитивні результати.

В цій справі мене більш за все обурив не сам факт організаційного рішення, прийнятого Агенством, а відсутність економічного аналізу і аргументованих причин ліквідації. Я не отримав на свої запити жодного зрозумілого пояснення щодо того, звідки народилась така ідея і головне в кого.

– Які ще інструменти впливу є у вашому арсеналі, як народного депутата?

– Окрім поданих мною звернень до перерахованих вище інстанцій, я спрямував лист до Голови Комітету Верховної Ради України.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.