ДЕРЖАВА ПЕРЕДБАЧИЛА ПІЛЬГИ ЗАХИСНИКАМ

24 жовтня  у виконкомі Новокаховської міської ради відбулась зустріч із ветеранами АТО і ООС. Говорили про пільги, якими захисники можуть скористатися як учасники бойових дій.

Зустріч проводив заступник міського голови Віктор Замковий.

На зустріч були запрошені керівник ГО «Учасники АТО «Біла Стріла» Дмитро Марков, директор КП «Муніципальна охорона» Михайло Нечеса, військовий комісар Новокаховського міського військового комісаріату Дмитро Самойлов, директор Новокаховської міської філії Херсонського обласного центру зайнятості Надія Котляр,  начальник відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг УПСЗН Олена Коренкова, головний спеціаліст відділу земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Олена Загурська, спеціаліст відділу земельних відносин  та комунальної власності Надія Гайбура, фахівці управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, учасники АТО і ООС.

Розглянули питання пільгового навчання і опанування нових професій, надання відпусток на санаторно-курортне лікування і психологічну реабілітацію, відпусток на літній відпочинок, пільг по комунальним послугам, питання, пов’язані з ортопедичною допомогою та протезуванням, а також мова йшла про виділення земельних ділянок.

По питанню навчання директор Новокаховського міського центру зайнятості Надія Котляр розповіла: у центрі існує велика кількість вакансій для учасників АТО/ООС. Це і вчителі, і медичні працівники, бармени, трактористи, механіки та багато інших професій. Крім того, навчання з більшості професій здійснюється за державний кошт, а студенти отримують щомісячну стипендію.

Далі йшла мова про санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію. Учасники АТО/ООС мають можливість кожен рік брати безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію, однак значна кількість людей відмовляється, або ж взагалі не користується цією пільгою. Кожен має право вільного вибору пансіонату, який відповідає встановленим вимогам. Здійснюється виплата грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційного закладу та назад.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебувають дві людини, які потребують протезування. Крім того, Управління володіє всіма необхідними ортопедичними засобами: колясками, милицями, ходунками, устілками для взуття, електроколясками тощо.

У частині пільг по комунальним послугам для учасників бойових дій відбулися певні зміни. Начальник відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг УПСЗН Олена Коренкова наголосила: «Вчасно сплачуйте рахунки за комунальні послуги, інакше при виникненні заборгованості кошти, які ви раніше отримували на руки особисто, будуть зараховуватись на безготівкові рахунки, з яких, у свою чергу, будуть автоматично списуватись на комуналку. Скористатись залишками цих коштів ви зможете лише після повного погашення заборгованості і за умови відсутності інших заборгованостей, відкривши додатковий рахунок в Ощадбанку».

По земельному питанню знову виникли певні спірні моменти, однак зі впевненістю можна сказати, що ситуація хоча повільно, але вирішується. Вадим Ковальов, голова кооперативу «Лісовий край», зауважив: «Чим більше учасників АТО/ООС приєднається до кооперативу, тим швидше пройде процес прокладання доріг та проведення необхідних комунікацій до земельних ділянок. Наразі членів кооперативу налічується близько 60 чоловік, однак цієї кількості людей все ж таки ще замало».

Щодо проекту проведення комунікацій та доріг, то він оцінений у 800 тис грн.

«Приблизно 350 тис грн. на проект готовий виділити міський бюджет, а стосовно решти суми – будемо звертатись до ХОДА з проханням співфінансування. А далі – як тільки проект буде готовий, одразу ж почнеться будівництво», – зазначив Віктор Замковий.

Таким чином, кожен учасник бойових дій отримав необхідну інформацію стосовно пільг, які він має право отримати.

Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.