«ДУШІ 30-ТИ ВОЇНІВ ЗНАЙДУТЬ СВІЙ ПРИТУЛОК…»

Перша з часів Незалежності України Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Нікопольський плацдарм» завершилася на Херсонщині наприкінці вересня. В ній взяли участь волонтери з Каховки, Нової Каховки, Херсона (керівник Олександр Русін), Харкова, Києва (центральний офіс ВГО «Союз «Народна Пам’ять»), Дніпра, Кривого Рогу (керівник Анатолій Золотарьов), Мукачевого. Організатори експедиції – ГО «Військово-патріотичний клуб «Каховка», ГО «Військово-патріотичний клуб «Сокіл», ВГО «Народна пам’ять» за підтримки ОС Херсонська обласна асоціація «Об’єднання ветеранських організацій учасників бойових дій на Сході України».

Заступник командира військово-пошукового клубу «Каховка» Володимир Федченко розповів: «Взагалі, це було цікаве та важке випробування для нашої спільної команди клубів «Каховка» та «Сокіл», адже з самого початку ми запланували табір серед степу. На допомогу нам прийшов директор філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Великолепетиський елеватор» Сергій Гудзоватий, який надав експедиції дозвіл на використання колишнього польового стану підприємства, що знаходиться в районі проведення пошукових заходів. Більшість питань щодо розміщення членів експедиції, встановлення кухні, душових кімнат одразу було вирішено.

Далі на допомогу організатором експедиції прийшли Новокаховський міський голова Володимир Коваленко, депутати Новокаховської міської ради Сергій Хоменко та Олександр Афанасьєв, підприємці та депутати з Каховки Олег БарабашЮрій КифорукСергій ДроздикСергій Яременко, волонтер Олександр Назарук та голова Малолепетиської сільської ради Максим Колокот». Як розповів Володимир Федченко, нажаль, більша частина полів, де можна було проводити пошукові роботи, вже засіяна. Однак на кількох локаціях вдалося провести пошуки. За кілька днів до завершення експедиції знайшли масове поховання радянських воїнів. Спочатку знайшли останки чотирьох, потім 14-ти, далі – 21-го солдата.

«В останній день експедиції, під час ексгумації, стало зрозуміло, що знайдено санітарне захоронення 30 воїнів РСЧА, – розповів Володимир Федченко. – Нажаль, при загиблих були відсутні будь-які ідентифікатори, але є надія на архіви, де може бути схема поховання з прив’язкою до висоти, біля якої знайдено останки воїнів. Глибина розташування останків була від 10 сантиметрів до поверхні землі, та верхній шар вже почали розорювати плугом. Ще рік- два – і трактори розтягли б поховання по полю…

Основна мета експедиції – пошук загиблих – досягнута. В наступному році душі 30-ти воїнів, нарешті, знайдуть свій притулок. Маємо надію, до поховання нам вдасться встановити їх імена.
Вже плануємо Другу Всеукраїнську експедицію «Нікопольський плацдарм» на наступний рік. Щоправда, доведеться дещо «попрацювати» з різноманітними копачами, а також – фермерами та чиновниками, які так старанно їх підтримують. Та нашу команду такі люди не залякають, а підтримка офіційного пошукового руху набагато більша, ніж нелюди вважають.

Від імені всіх учасників експедиції ДЯКУЮ всім, хто нас підтримав і підтримує завжди! Окрема подяка нашим волонтерам-кухарям Наталлям з Кривого Рогу та Віті і Антону з ПТУ 14 м. Нова Каховка (керівник Ігор  Сердюк). Величезна подяка нашій міцній команді пошуковців – це Сергій Гончаров, Слава Пашинський, Андрій Проценко, Дмитро Шевчук, Дмитро Шульгін, Анатолій Завірський, Анатолій Обелець, Віталій Надточій,  Станіслав Лукашенко, Андрій Кашулін, Анатолій Єрастов, Максим Біжан, Данило Добродій та хлопцям з ВПК «Сокіл»!».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.