«РОЗВИВАТИ РИБНУ ГАЛУЗЬ, А НЕ ЗНИЩУВАТИ»

Колектив ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» звернувся за допомогою до народного депутата Ігоря Колихаєва. Ми попросили його висловити своє ставлення до ситуації.

«В будь-якій оптимізації, реформуванні має бути економічна складова, – підкреслив Ігор Колихаєв. – Коли її немає – вважаю, що це вже відбувається рейдерство на державному рівні. Чому я про це кажу? Тому, що потужне підприємство намагаються приєднати до невеликого заводу – без жодних економічних обґрунтувань.

Я спілкувався з головою Агентства Ярославом Бєловим і висловив йому свою позицію. Це не оптимізація! Адже ще місяць тому ми з головою Херсонської ОДА Юрієм Гусєвим побували на заводі, визначили подальші плани розвитку підприємства. Запропонували створити Асоціацію рибних заводів – Юрій Гусєв підтримав цю пропозицію. Розглядали  можливі зміни в законодавстві – внесення пункту про промислове виробництво, щоб завод працював на самоокупності. Але що сталося далі – не розумію.

Ярослав Бєлов під час спілкування зі мною здивувався, дізнавшись, що існують такі плани розвитку заводу. Я запропонував йому: «Якщо ви хочете змінити менеджерів – можете це зробити, бо в них закінчується контракт.  Але підприємство повинно залишитися у своєму статусі і у складі ново каховської громади. Це і додаткові надходження до бюджету – понад 6,5 млн., і робочі місця. Ярослав Бєлов обіцяв подумати. Але я бачу, що вони продовжують йти шляхом оптимізації. З мого боку були вчинені необхідні дії, щоб цього не допустити: направлені листи Прем’єр-міністру, Генеральному прокурору, міністру МВС, директорам ДБР і НАБУ. Вважаю, що не можна безпідставно закривати або зупиняти  успішно працюючі підприємства будь-якої форми власності. А в даному випадку мова йде про завод, який забезпечує продовольчу безпеку держави, адже риба – один з найдешевших продуктів харчування.

Мною спрямовано лист до Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, в якому пропоную вивчити питання щодо обґрунтованості рішення, прийнятого Агентством.
А також створити при Комітеті робочу групу з числа його членів, членів Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, представників Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Державного агентства рибного господарства України та інших міністерств і відомств, до повноважень яких належить викладене. Ми повинні все врахувати, кожен крок треба вимірювати економічною доцільністю. Можливо, треба передбачити переведення подібних підприємств на госпрозрахунок і вирощувати рибу, яка користується попитом за кордоном. Ми можемо запропонувати ринку щуку, судака, коропа, товстолоба, білого амура. Ми повинні розвивати рибну галузь, а не вбивати її».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.