КП «МІСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» РОЗ’ЯСНЮЄ

За чий рахунок здійснюється періодична повірка квартирних приладів обліку води?

22.06.2017 року Верховною Радою України прийнятий закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-VII (далі –Закон), який набув чинності з 02.08.2017 року. Відповідно до зазначеного Закону, повірка індивідуальних приладів обліку холодної води з 01.01.2018 року платна!

Згідно п. 6 ст.1 Закону, прилад обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання – є вузлом розподільного обліку послуг водопостачання та водовідведення.
Згідно п. 2 ст. 6 Закону обслуговування (опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) вузлів розподільного обліку здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку.

Прийнято Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».  А також є рішення виконавчого комітету  Новокаховської міської ради Херсонської області від 24.04.2018 року № 109 «Про встановлення КП «Міський водоканал» тарифів на централізоване водопостачання/водовідведення та на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», де з вартості тарифу було вилучено витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою індивідуальних засобів обліку, з 15.05.2018 року демонтаж, монтаж, ремонт та повірка засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюватиметься за кошти споживачів.

Як здійснюється нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного проведення повірки квартирних лічильників?

У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового лічильника, а в разі його відсутності – згідно з нормами водоспоживання, затвердженими рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради.

Але в цьому випадку за користування послугами водопостачання та водовідведення без засобу обліку води, абоненти будуть притягнені до адміністративної відповідальності за порушення правил користування водою, відповідно до п. 102 1 Адміністративного Кодексу України.

ДО УВАГИ! Демонтаж лічильника без його попереднього розпломбування представником КП «Міський водоканал» із складанням акта розпломбування ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Як здійснюється нарахування у період тимчасової відсутності лічильника під час проходження лічильником повірки.

В пункті 15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.