НОВА КАХОВКА ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ВИЗВОЛИТЕЛІВ УКРАЇНИ

У 1943 році 2 листопада територію, де нині розташована Новокаховська ОТГ, було звільнено від фашистів. А 75 років назад радянські війська вийшли на нинішній кордон України і повністю звільнили нашу державу від фашистської навали. Ці дорогі серцю події новокаховчани відзначили 1 листопада, зібравшись на мітинг у міському Парку Слави, біля могил, де перепоховано останки визволителів Херсонщини.

…Наприкінці вересня 1943 року війська Четвертого Українського фронту вступили в Північну Таврію. Почалися тяжкі бої за визволення Лівобережжя Херсонщини. 2 листопада була звільнена Каховка, села Ключове і Британи.

Міський голова Володимир Коваленко нагадав:«Від сивочолих ветеранів до молоді, а ще – воїни, громадські організації, керівники та працівники установ і підприємств, мешканці міста – всі прийшли сьогодні сюди, в цей Парк Слави, розуміючи, що є на Землі місця, де треба звірити свій життєвий шлях, свою совість з тими, хто дав можливість нам з вами жити, працювати, здійснювати свої плани, мати свою долю.

В цьому Парку Слави – якраз таке місце. Вже 76 років минуло з дня звільнення, і ми розуміємо, зважаючи на цю дату, що ветеранів вже практично не залишилося серед нас…Один з небагатьох – реальний учасник війни, Степан Тимофійович Міненко, який сьогодні поряд з нами. Воїн, який знає правду про ту війну. А ще її знають ті, хто був маленькою дитиною в ті роки. І ті внуки і правнуки, які пам’ятають історію своєї сім’ї, дідів-прадідів. Це вони сьогодні, отримавши від долі випробування і заклик рідної землі стати на її захист, боронять нині її передові рубежі.

Все в історії нашої країни поєднано. І поки ми будемо пам’ятати минуле і шанувати його, робити з нього висновки – ми вбережемо себе від трагічних випробувань у майбутньому.  Тому на цьому святому місці кожен з нас має зрозуміти, задати собі питання – чи знаю я історію тієї далекої війни? Історію наших пращурів, які з тієї війни вийшли героями? Бажаю, щоб ми, подолавши сьогоденні випробування, стали просто людьми, з вірною пам’яттю і щасливим майбутнім. Про це мріяли воїни, чиї останки нині знаходяться в нашому Парку. Їм – вічна слава!».

Учасник бойових дій, ветеран Другої світової війни Степан Тимофійович Міненко, якому вже 93 роки, висловив бажання побувати на мітингу, щоб звернутися до новокаховської громади від імені своїх полеглих, померлих і ще живих побратимів. Він нагадав нащадкам: Перемога дісталася дорогою ціною. Мільйони віддали за неї своє життя. «Дякую своїм ровесникам, однополчанам. І бажаю всім вам миру і щастя!», – сказав Степан Тимофійович. Він подякував міській владі за підтримку організації ветеранів війни та праці, за пам’ять про воєнні події, яка передається наступним поколінням завдяки пошуковій роботі, зустрічам з учасниками війни, військо-патріотичним фестивалям і конкурсам.

Пісні про війну учасники мітингу почули у виконанні Народного хору ветеранів міського Палацу культури (керівник Світлана Ричкова).

До учасників мітингу звернувся клірик Свято-Андріївського кафедрального собору, архімандрит Ілларіон. Він нагадав – кращі сини і доньки держави віддали свої життя за нашу землю. Ми маємо про це пам’ятати!

Голова Молодіжної ради при міському голові, студентка Новокаховського політехнічного коледжу Анастасія Жила запевнила – молодь знає про важкі воєнні роки, про мужність захисників української землі, пам’ятає ці сторінки історії. Вони – в пам’яті родин, у фотографіях, що зберігаються в сімейних альбомах, у квітах біля пам’ятників у дні скорботних, пам’ятних дат, пов’язаних з подіями Другої світової.

Тож і цього разу вдячні новокаховчани вшанували пам’ять загиблих покладанням вінків та квітів до могил, в яких перепоховані останки бійців, що захищали українську землю від фашистів.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.