ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ВОЛОДИМИРА КОВАЛЕНКА ПРО РОБОТУ ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ

ПОКАЗНИКИ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ 2019 РОКУ

У 2019 році доходи міського бюджету проти минулого року зросли на 61,5 млн. грн. або на 40%, завдяки залученню нового платника з податку на доходи фізичних осіб  військової частини А-1736, від якої за 8 місяців отримано 36,0 млн. грн.

Всього до загального фонду за січень-серпень 2019 року надійшло 216,3 млн. грн. власних доходів, що складає 104,5% до плану звітного періоду. Треба відмітити, що за рахунок додатково отриманих надходжень, планові показники по доходах збільшено на 15,5 млн. грн., які спрямовано на вирішення проблемних питань, що виникали протягом року та потребували додаткового бюджетного фінансування.

Основним бюджетоутворюючим податком залишається податок на доходи фізичних осіб (питома вага складає 64%), до отримання надходжень якого залучаються всі мешканці міста, відраховуючи податок із своїх заробітних плат, інших отриманих доходів. За 8 місяців податку надійшло в сумі 137,3 млн. грн. Проти попереднього року надходження зросли на 52,2 млн. грн. або на 61%.

За останні 3 роки роки значно зросли надходження від єдиного податку (у загальній сумі доходів питома вага – 13%). За 8 місяців єдиного податку отримано 27,8 млн. грн., що більше проти минулого року на 6,1 млн. грн або на 28%.

Ще одним з основних джерел доходів є плата за землю. За січень-серпень поточного року плати за землю зараховано в сумі 21,8 млн. грн, що порівняно з минулим роком надійшло більше на 4,1 млн. грн або на 23,2%.

В поточному році проти минулого року спостерігається скорочення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів (тютюнові та алкогольні вироби) на 3,8 млн. грн., або на 15,6%.

Крім власних доходів, скарбницю міського бюджету наповнюють цільові субвенції з державного бюджету.

Це субвенції у сфері освіти – 60,7 млн. грн..: на оплату праці педагогічних працівників – 57,1 млн. грн, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти (нова українська школа) – 1,2 млн. грн., на розвиток інклюзивної освіти – 1,4 млн. грн.

У галузі охорони здоров’я – медична субвенція на утримання закладів вторинної медицини – 33,0 млн. грн.

Субвенції на здійснення програм соціального захисту населення (державні допомоги сім’ям з дітьми, пільги та субсидії населенню на оплату житлово-комунальних послуг) отримано в обсязі 86,5 млн. грн.

Субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – в сумі 1,2 млн. грн.. та на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – в сумі 660 тис. грн.

За попередні роки місто має найбільший за обсягом бюджет розвитку –
43,4 млн. грн..
Ці кошти спрямовуються на капітальні ремонти та розвиток соціально-культурної та житлово-комунальної сфери міста.

Поставлено задачі по формуванню бюджету на 2020 рік.

Найбільше непокоїть зменшення дохідної частини, що пов’язано з виключенням із дохідних джерел місцевих бюджетів акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Для бюджету міста втрати від цього податку складуть 16,2 млн. грн.., що призведе до  зменшення обсягу видатків, вкрай необхідних для забезпечення життєдіяльності міста.

Логічним закінченням процесу децентралізації та об’єднання територіальних громад є формування на 2020 рік єдиного бюджету Новокаховської міської об’єднаної територіальної громади, який включає бюджети, що досі були самостійними. Це бюджети: Новокаховської міської ради (м. Нова Каховка, селище Дніпряни), Райської сільської ради та Веселівської сільської ради Бериславського району.

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН НОВОЇ КАХОВКИ У 2019 РОЦІ

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловими підприємствами реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 1347 млн.грн., що становить 113,8% до січня-липня 2018 року та 7,4% до всієї реалізованої продукції по області. Проблемними питаннями провідної галузі в економіці міста залишаються: нестача обігових коштів у підприємств, ускладнення відносин з основними торгівельними партнерами, підвищення акцизу, зниження платоспроможності споживачів продукції та зменшення кількості замовлень на її виробництво.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Станом на 01 вересня 2019 року сільськогосподарськими підприємствами  зібрано зернових та зернобобових культур з площі 1531,2 га, що в 2,1 рази більше відповідної дати 2018 року. Валовий збір склав 6773,2 тонн, урожайність збільшилась на 12,2% до 44,2ц/га.

Реалізується державна політика надання фінансової підтримки галузі тваринництва. Власники тварин мають змогу отримати з державного бюджету фінансову допомогу на вирощення молодняку великої рогатої худоби. Новокаховською міською радою проведено роботу по підготовці необхідних документів на отримання спеціальної державної підтримки в галузі тваринництва від 9 громадян на 47 телят. Станом на 01 вересня 2019 року громадяни отримали 63,9 тис.грн. за утримання молодняку ВРХ.

Основними проблемами у сфері сільського господарства залишаються: висока ціна на енергоносії, воду, паливно-мастильні матеріали, насіння, мінеральні добрива; застаріле обладнання; валютні коливання; нестача робочої сили для обслуговування та вирощування багаторічних насаджень; малопрогнозовані кліматичні умови.

ТРАНСПОРТ

Підприємствами, які здійснюють автоперевезення, за січень-серпень 2019 року перевезено 68,8 тис.тонн вантажів, що становить 104,4% до аналогічного періоду 2018 року. Вантажооборот склав 15,2 млн.т.км., що становить 88,8% до обсягу січня-серпня 2018 року. Проблемним питанням залишається висока собівартість перевезень вантажів внаслідок підвищення цін на паливно-мастильні матеріали,  низька платоспроможність замовників та висока конкурентність з боку незареєстрованих фізичних осіб, які надають послуги з перевезення вантажів за нижчу вартість. Обсяги пасажирських перевезень  за січень-серпень 2019 року становили 1286,3 тис.пасажирів, що по відношенню до відповідного періоду 2018 року менше на 22,7%, пасажирооборот склав 22,4 млн.пас.км., що до січня-серпня 2018 року менше на 48,8%. Основною причиною зниження показників пасажирських перевезень є зменшення основного кола підприємств, підвищення з 01 січня 2019 року тарифів на перевезення пасажирів автобусами міського і приміського сполучення та низька платіжоспроможність населення.

ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ

По Новокаховській міській раді забезпечується розвиток інформаційних технологій, розширюється доступ до електронних інформаційних ресурсів. Мешканцям міста надається повний спектр сучасних телекомунікаційних послуг (аналогове, цифрове, НD-телебачення, міжнародний, міжміський та місцевий телефонний зв’язок, оренда цифрових каналів і трактів, Інтернет-послуги, постійне
IP- з’єднання та ін.).

КП «Новокаховська міська радіоорганізація» продовжує щоденну трансляцію своїх випусків на хвилі 100,9 FM відповідно до укладеної угоди з Херсонською ТРК „Софія”. На сторінці „Радіо Нова Каховка” в Інтернеті та на шпальтах щотижневої  газети ,,Говорить Нова Каховка” висвітлюються актуальні новини міста і Херсонщини в аудіо, відео та текстовому форматах.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Станом на 01 липня 2019 року на обліку Новокаховського управління ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі перебувало 1331 юридична особа – суб’єкт малого підприємництва та 3755 фізичних осіб-підприємців. Протягом І півріччя  надходження до бюджетів всіх рівнів від суб’єктів малого підприємництва склали 238,1 млн.грн. (від фізичних осіб-підприємців – 51,8 млн.грн., від юридичних осіб – 186,3 млн.грн.), що на 44,7% більше відповідного періоду минулого року. Надходження до місцевого бюджету за січень-червень 2019 року від суб’єктів малого бізнесу склали 159,8 млн.грн. (до січня-червня 2018 року більше на 46,1%), з них 29,2 млн.грн. – від фізичних осіб-підприємців, 130,6млн.грн. – від юридичних осіб (малих підприємств). Частка малого підприємництва в надходженнях місцевого бюджету склала 80,5%, в надходженнях до бюджетів усіх рівнів – 69,6%.

Спрощену систему оподаткування у першому півріччі 2019 року застосували 3062 платника єдиного податку, що на 3,2%, більше відповідного періоду минулого року. До місцевого бюджету за звітний період перераховано 22,4 млн.грн. єдиного податку, що на 3,9 млн.грн., або в 1,2 рази більше обсягів січня-червня 2018 року.

Політика підтримки розвитку підприємництва – один із пріоритетних напрямків діяльності міської влади. Для створення сприятливих умов започаткування, ведення та розвитку бізнесу затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в м.Нова Каховка на 2019-2020 роки.

ІНВЕСТИЦІЇ

За січень-червень 2019 року (за оперативними даними) підприємствами і організаціями освоєно 89,2 млн.грн. капітальних інвестицій (січень-червень 2018 року – 64,4 млн.грн.). Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств. Впровадження інвестиційних проектів до кінця 2019 року сприятиме зростанню обсягу капітальних інвестицій до 206,8млн.грн., що на 36,4% більше обсягів 2018 року.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста протягом січня-червня 2019 року зменшився на 253,4 тис.дол.США і на 01 липня 2019 року становив 7374,6 тис.дол.США. Інвестиції вкладено нерезидентами з 15 країн світу. Найбільші обсяги іноземних інвестицій зосереджено у будівництві. Значні обсяги вкладено у промислові підприємства, підприємства транспорту і підприємства, які займаються тимчасовим розміщенням і організацією харчування. Очікуваний обсяг прямих іноземних інвестицій на кінець поточного року – 7,8 млн.дол.США.

З метою створення сприятливих умов для розвитку інвестиційної діяльності на території міста та формування привабливого інвестиційного іміджу Нової Каховки постійно здійснюється робота з пошуку найбільш вигідних регіонів країн світу для налагодження співпраці на міжрегіональному рівні.

В рамках міжнародних проектів Новокаховська міська рада у березні поточного року брала участь в Міжнародній конференції „Місце України у світі: муніципальний маркетинг і брендинг”: три ріки, два моря, три країни» у Києві. А також брали участь у Міжнародній туристичній виставці – UITT – „Україна – подорожі та туризм”, м. Київ; Міжнародній виставці обладнання та технологій для поводження з муніципальними та промисловими стічними водами „Waste Water Management”, м. Київ; відкритті туристичного сезону на Херсонщині – фестиваль „Турист-Fest” у біосферному заповіднику „Асканія Нова” ім.Ф.Е.Фальц-Фейна.

ЕКСПОРТ  ТА  ІМПОРТ

Обсяг експорту товарів підприємствами та організаціями за січень-липень 2019 року становив 6564,9 тис.дол.США, що на 7,9% менше січня-липня 2018 року (4,1% до загального обсягу по області). Імпорт товарів збільшився на 10,2% до 8381,9 тис.дол.США. (6,4% до загального обсягу по області). Станом на 01 серпня 2019 року сальдо зовнішньої торгівлі товарами є від’ємним – 1,8 млн.дол.США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав – 0,8 (січень-липень 2018р. – 0,9).

Протягом січня-липня 2019 року зовнішньоторговельні операції товарами підприємства міста здійснювали з партнерами 40 країн світу. Найбільші обсяги експортних поставок здійснювались до Узбекистану – 24,2% до загального обсягу експорту міста, Білорусії – 22,8%, Молдови – 9,5% та Литви – 8,4%. Найбільшу питому вагу у загальному обсязі імпорту мали: США – 34% та Китай – 33,6%.

Основу товарної структури експорту м.Нова Каховка складали механічне та електротехнічне обладнання (64,2% до загального обсягу) та продукти рослинного походження (23,5%); в імпорті товарів найбільша питома вага припадала на поставки механічного та електротехнічного обладнання (72,1% загального обсягу) і продукти рослинного походження (9,2%).

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг за січень-липень 2019 року склав 101,8%, що на 11,8 відсоткових пункти більше проти січня-липня 2018 року. Рівень сплати населенням за послуги по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій склав 94% (січень-липень 2018 року – 88,6%), централізованого водопостачання та водовідведення – 87,7% (76,7%), газопостачання – 110,1% (148,7%), вивезення побутових відходів – 84,6% (81,2%).

На 01 вересня 2019 року по Новокаховській міській раді створено 201 ОСББ в 287 багатоквартирних будинках, в тому числі в місті Нова Каховка – 190 ОСББ в 271 будинку. В місті створено Револьверний фонд, який поповнюється за рахунок міського бюджету. ОСББ можуть брати безвідсоткові кредити на проведення ремонтних робіт в будинку. Протягом року на ці роботи виділено загалом 900 тис.грн.

РІВЕНЬ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника у ІІ кварталі 2019 року, становила 7558 грн. – на 15,4% більше ІІ кварталу 2018 року і 92,4% до середнього рівня по області (8176 грн.).

Станом на 01 серпня 2019 року заборгованість по заробітній платі склала 8 млн. 983,8 тис.грн. – в порівнянні з минулим роком збільшилась на 3 млн. 983,8 тис.грн. Заборгованість утворена по підприємству ТОВ “Новокаховський електромеханічний завод” у сумі 4 млн.665,5тис.грн., по підприємству ТОВ “Новокаховський електромашинобудівний завод” у сумі 442,2тис.грн. та по підприємству ТОВ “Каховка Протеїн Агро” у сумі 3 млн. 876,1тис.грн.

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

Зберігається тенденція скорочення чисельності населення. Станом на 01 серпня 2019 року на території Новокаховської міської ради проживає 66 тис. 059 осіб. За січень-липень 2019 року чисельність населення зменшилася на 385 осіб. Вирішальну роль відіграє природне скорочення – на 417 осіб (народилося – 225, померло – 642) та міграційний приріст на 32 особи.

Рівень народжуваності у січні-липні 2019 році порівняно з відповідним періодом минулого року зменшився, а рівень смертності збільшився.

Серед причин загальної смертності на першому місці – хвороби системи кровообігу, на другому – злоякісні новоутворення, на третьому – хвороби органів травлення.

БУДІВНИЦТВО

Обсяг будівельно-монтажних робіт, виконаних на території громади за рахунок усіх джерел фінансування, має стійку тенденцію до збільшення. В загальному обласному обсязі виконаних будівельних робіт це становить 34,9%.

За рахунок коштів міського бюджету за 9 місяців виконано робіт на  16 млн.  857 тис.744 грн.

Із запланованих на 2019 рік робіт на 64 об’єктах у повному обсязі виконані роботи на  41 об’єкті, на 16-ти – роботи продовжуються. Роботи поточного характеру виконані  на 25 об’єктах.

Центральна міська лікарня (9 об’єктів) – на суму  4 млн. 083,11 тис. грн. – заміна віконних блоків 5-ти поверхової будівлі на ЛК №2, капітальний ремонт сантехнічних систем відділення інтенсивної терапії на ЛК№1, реконструкція електричних мереж лікарняного комплексу №2 зі встановленням дизельної підстанції,  капітальний ремонт хірургічного відділення ЦМЛ, ремонт покрівлі     патологоанатомічного відділення.

Виконані  роботи з капітального ремонту поліклініки №4 у Центральній Основі:    ремонт сантехнічних систем з облаштуванням санітарних вузлів для людей з обмеженими фізичними можливостями та бойлерами гарячої води,  заміну віконних та дверних блоків, внутрішні опоряджувальні роботи.

Поточні роботи – на  14 об’єктах  на суму 1 млн. 559,24 тис. грн. – поточний ремонт 7-ми кабінетів західного та східного крил поліклініки, сантехнічні та загальнобудівельні роботи у патологоанатомічному  відділенні,  ремонт холу дитячої поліклініки  та  холу 5-ти поверхової будівлі ЛК №2, заміна віконних блоків у дитячому відділені і заміна сантехнічних систем поліклініки №1 на ЛК№1, ремонт електромережі 5-ти поверхової будівлі та ремонт кисневого трубопроводу на лікарняному комплексі №2.

Міський відділ освіти -19 об’єктів – на загальну суму  3 млн. 655,868  тис. грн. – в   установах дошкільної освіти на суму 428 тис. 852 грн. (заміна віконних блоків  на енергоощадні у 8 дитсадках – «Журавлик», «Дюймовочка»,  «Казка», «Оленка», «Червоненька  квіточка», «Вербонька», «Золотий ключик», «Соколятко»),

У  14-ти школах – на загальну суму 3 млн. 150 тис. 333 грн. замінені вікна на енергозберігаючі  у 4 закладах : ЗОШ №№ 5, 6, 10, гімназії; капітальний ремонт сантехнічних систем спортивної зали школи №1, виконані роботи по створенню нового освітнього простору профільної школи – академічного ліцею шляхом проведення капітального ремонту приміщень будівлі ЗОШ№4 зі впровадженням енерго – та ресурсозберігаючих заходів.

Виконані роботи з капітального ремонту частини приміщень ЗОШ № 10, де розміщено інклюзивно – ресурсний центр, розміщено пандус у ЗОШ № 1, замінено вікна в старшій школі гімназії, зроблено  капітальний  ремонт покрівлі будівлі ЗОШ № 5.

За рахунок коштів державної субвенції завершені роботи по заміні віконних блоків на енергоощадні  в будівлі Будинку дитячої творчості ( 76 тис. 683 грн.).

Роботи поточного характеру – на  11 об’єктах відділу освіти – освоєні кошти в сумі  639 тис. 697 грн.: у ЗОШ №10 – великої зали та  фасаду, ремонт сантехнічних та електричних мереж я/с «Сонечко», ремонт павільйонів у дитсадках  «Червоненька квіточка», «Колобок», «Віночок», ремонт систем опалення ЗОШ №1 та ЗОШ №8, ремонт покрівлі гімназії, відновлення вимощення ЗОШ №8.

На об’єктах відділу культури і туризму – на суму 291 тис.056 грн. виконані роботи з капітального ремонту системи опалення міської бібліотеки по пр. Перемоги,42, капітальний ремонт клубу в с. Корсунка. Відремонтовано двоповерховоу альтанку в парковій зоні, на другій альтанці роботи продовжуються. Завершено роботи по заміні покрівлі будівлі  музею історії міста.

На об’єктах відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту – на суму 335 тис. 371 грн. : виконано проектні роботи та отримано позитивні експертні висновки на капітальний ремонт спортивно-футбольного поля «Дніпро» спортивного комплексу  стадіон «Енергія» та капітальний ремонт будівлі  ФОК “Гарт”, виконані проекти  на капітальний ремонт багатофункціонального спортивного майданчика (волейбольне поле №2 та баскетбольний майданчик спортивного комплексу стадіон “Енергія”  по пр.Дніпровський,28) та капітальний ремонт огорожі сектору для метання легкоатлетичного поля для метання спортивного комплексу стадіон «Енергія», розпочаті роботи з ремонту головного входу стадіону «Енергія».   Ще 1 проект у стадії розробки (капітальний ремонт бігових доріжок та легкоатлетичних секторів спортивного комплексу стадіону «Енергія».

Виконані  проектні роботи на суму 111 тис. 875 грн. з будівництва «Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

На замовлення виконавчого комітету міської ради та одержувачів коштів виконані роботи на загальну суму  5 млн. 742 тис. 232 грн.

–  реконструкція  магістральних теплових мереж зі заміною діаметру по вул. Затишна   та  вул. Першотравнева, капітальний ремонт ділянки теплової мережі   будівлі Новокаховського техніко – економічного ліцею по вул. Першотравнева, капітальний ремонт ділянки теплової мережі по вул. Затишна, капітальний ремонт частини нежитлової будівлі по вул. Горького,22 під територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Проект погоджено Міністерством оборони.   Виконані роботи з  капітального  ремонту  будівлі КП «Трудовий архів»,  реконструкція площі біля кінотеатру «Юність», облаштування 2-х  дитячих майданчиків, проектні роботи з  модернізації артезіанських свердловин, капітальний ремонт будівлі КП «Міський оздоровчий центр», відновлення фонтану біля Літнього театру, капітальний ремонт будівлі кінотеатру «Юність» (проектні роботи  системи пожежогасіння будівлі), капітальний ремонт проїзної частини по вул. Дружби (в межах вул. Новоселівська- вул. Рибальська), капітальний ремонт ліфтів по вул. Перемоги,36, вул. М.Букіна,64 а, поточний ремонт приміщень комунальної аптеки по вул. Дружби.

ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДФРР передбачається:

– будівництво Центру надання адміністративних послуг, реконструкція водогонів водозабору «Сокіл», капітальний ремонт футбольного поля «Дніпро» спортивного комплексу стадіон «Енергія». Загальна вартість робіт 32,7 млн. грн., в т.ч. кошти державного бюджету – 29,12 млн. грн. Додатково до ОДА направлені об’єкти: реконструкція існуючої будівлі під дитячий садок по вул. Монастирська,50 в с. Корсунка, будівництво боксів для автобусів з прибудовою адміністративно-побутового комплексу.

З трьох проектів – переможців обласного конкурсу на суму 2, 918 млн. грн. у повному обсязі реалізовано один – капітальний ремонт ЗОШ.№4. Два інших –капітальний  ремонт дитсадка в смт Дніпряни та будівництво спортивного комплексу в с. Тополівка – в стадії реалізації.

Передбачається реалізація проекту «Будівництво спортивного майданчика біля Дніпрянської ЗОШ». Роботи здійснюються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 1 млн. 186 тис. грн.

Передбачено 2 млн. грн. коштів державної субвенції для заміни віконних та дверних блоків у ЗОШ №10. До кінця поточного року всі роботи планується завершити.

ОБ’ЄКТИ, ЗАПЛАНОВАНІ НА 2020-2021 РОКИ

Будівництво «Центру олімпійських видів спорту» «Н2О Нова Каховка»  
Продовження благоустрою паркової зони,  берегової зони, в районі ЦНАП та кінотеатру «Юність, реконструкція площі Сільських будівельників, будівництво МКР учасників АТО, капітальний ремонт будівель стадіону «Енергія», спортзалу «Будівельник», багатофункціонального спортивного майданчика (волейбольне поле №2 та баскетбольний майданчик СК стадіон «Енергія» по пр.. Дніпровському, 28, капітальний ремонт ФОК «Гарт».

Реконструкція проспекту Перемоги, вулиць Першотравневої та Горького,

Завершення реконструкції площі біля кінотеатру «Юність»,

Кап. ремонт будівель кінотеатру «Юність», оздоровчого центру, міського архіву, будівель виконкому, міського музею, картинної галереї, літнього театру, Палацу культури.
Капітальний ремонт будівлі шкіро-неврологічного диспансеру, хірургічного відділення ЦМЛ,
Продовження заміни віконних блоків на об’єктах соціальної сфери, Капітальний  ремонт перекриття 2-го поверху центральної частини будівлі НВК №2 із заміною підвісної стелі
Реконструкція існуючої будівлі під дитячий садок по вул. Монастирська,50 в с. Корсунка,
Будівництво боксів для автобусів з прибудовою адміністративно-побутового комплексу,
Будівництво самопливного каналізаційного колектору діаметром 600 мм від перехрестя вул. Дружби – вул. Маяковського по вул. М.Букіна
Розширення міського кладовища
Модернізація  мереж водопостачання та каналізації.
 

 

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.