ЧИСТІЙ ВОДІ – НОВІ ВОДОГОНИ

Понад тиждень тому підрядна організація, що перемогла в тендері – ТОВ «Великоолександрівське спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство» (керівник Віктор Болбас) –   розпочала в Новій Каховці масштабні роботи по реконструкції системи водопостачання. Директор КП «Міський водоканал» Валерій Радованець провів журналістів на територію водозабірних споруд і нагадав: замовником проекту виступило Управління ЖКГ Херсонської ОДА. Вартість проекту – понад 5 млн. грн.

Детальніше про роботи розповів начальник цеху «Водопровід» Павло Петренко. На запитання: «Що тут відбувається?» повідомив: «Ми знаходимось на території водозабірних споруд, що належать КП «Міський водоканал» Нової Каховки. Це головна насосна станція міста, яка подає споживачам до 80% питної води. Вона збудована за проектом 1968 року – здали її в експлуатацію у лютому 1972 року. Не важко порахувати, що вона майже 50 років експлуатується – без жодного капремонту! Враховуючи це і турбуючись про безперебійне водозабезпечення міста, розроблено проект реконструкції цієї насосної станції. А саме – найбільш вразливого її місця – це мережі водопостачання. Проект пройшов тендерні процедури. Перемогла підрядна організація, яка вже приступила до робіт. На даному етапі йде розробка грунту під демонтаж лівого водогону, який вже відключено від електропостачання, частково розрізаний і підготовлений до демонтажу. Розпочато розробку грунту для монтажу правого водогону.

  • У зв’язку з проведенням робіт чи не відчують споживачі перебоїв з водопостачанням?
  • Відчутні перебої – це коли води немає тривалий час, приміром, добу. Таких перебоїв бути не повинно. Але ситуації бувають різні – враховуючи масштаби і складність робіт, габарити труби. Але ми робимо все необхідне, щоб перебоїв з водопостачанням не було.
  • Який термін реалізації цього проекту?
  • Повинні закінчити роботи до 1 січня 2020 року. В результаті маємо повністю замінити лівий і правий водогін. І мова йде не лише про магістральні труби – тоді було б простіше. Під землею дуже багато комунікацій, запірної арматури великих габаритів. Старі труби будуть замінені на сучасні, пластикові, які не вразливі до корозії, як металеві. Якщо не буде механічного ушкодження, то ця труба – на віки! Вона ще й покращить якість води. Адже ми нині хоча й підіймаємо чисту воду, але вона йде до споживача старими іржавими трубами – якою вона буде? Все одно, як набрати джерельну воду у старе відро. Заміна труб також позитивно вплине на енерговитрати роботи насосу. Для порівняння  –  це як їхати грунтовою дорогою або новою асфальтною…».

Павло Іванович показує частину території, де верхній грунт вже знято технікою. З під піску на глибині до 3 м видно старі заіржавілі труби. На території водозабірних споруд – два великих резервуари чистої води – по 1,5 тис. тонн в кожному. Ця вода підходить до насосної станції другого підйому і насосами закачується у водопровідні мережі міста. Глибина свердловини – 45 м. Вода чиста, не потребує ніякої обробки і дезінфекції. «Незважаючи на це, ми двічі на рік дезінфікуємо водопровідні мережі, – продовжує  Павло Петренко. – Ви звернули увагу, що кілька останніх років після проведення робіт з дезінфекції мереж запаху хлору не чути? Відкрию секрет: ми перейшли з одного дезінфікуючого компонента на інший. Раніше використовували хлорне вапно – воно давало різкий запах. Кілька років назад почали  використовувати гіпохлорид натрію –  в цивілізованих країнах віддають перевагу тільки цьому засобу. Хоча він дорожчий за вапно, але головне – безпечний, не канцерогенний, і його використання не шкідливе для людини, не спричиняє патологій.

На проведенні реконструкції з боку підрядника працює близько 10 чоловік. Спеціалісти водоканалу здійснюють забезпечення виконання робіт. Виконроб підприємства-підрядника Надія Чечіна розповіла: такими роботами  займаються вже не один рік по всій Херсонщині і за межами області. Роботи на водоканалі називають складними – труби дуже зношені, течуть, тому працюють обережно, щоб не залишити місто без води. Роботи сподіваються завершити до 10 грудня. Цими днями продовжується етап зняття грунту і демонтажу старих труб. Вже 8 листопада будуть завезені нові пластикові труби українського виробництва з Дніпра.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.