ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ НОВОЇ КАХОВКИ ВОЛОДИМИРА КОВАЛЕНКА

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

У звітному році мережа установ культури і мистецтва поповнилась чотирма клубними установами Дніпрянського старостинського округу, вдалося зберегти структуру та контингент навчальних закладів, забезпечити підтримку діяльності аматорських колективів краю.

На території Новокаховської ОТГ працює 2 міських і 7 сільських клубних закладів, 2 школи естетичного виховання і ще 2 підрозділи, в яких займається 681 дитина. Місто має 14 бібліотек, з них 8 – у селах та селищах.

При 9 бібліотеках працюють інтернет-центри для користувачів. Відділу культури і туризму підпорядковані 3 музеї, ще один відомчий – музей ПАТ «ДМК «Таврія», один музей працює при Таврійському виконкомі.

Клубними установами проведено понад 360 масових заходів, з них 25 загальноміського рівня, які профінансовані на суму – 867 тис. 737 грн.

Аматорські колективи – а їх 87 – відвідують понад тисяча учасників самодіяльності. Звання «Народний» та «Зразковий» мають 21 колектив, з них у Палаці культури – 18.

У 2019 році проведено численні фестивалі та конкурси: Різдвяна ялинка, свято Водохреща, День Соборності України, День пам’яті героїв Крут, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, фестиваль-конкурс дитячої та молодіжної творчості «Дотик до чуда», День Героїв Небесної Сотні, «Дніпровська Перлина», заходи до Дня заснування міста, загальноміське свято «Новокаховська Масниця», Фестиваль хореографічного мистецтва, Міжнародний жіночий день 8 Березня, до 205-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, обласний конкурс читців, присвячений 205-річниці Т.Г. Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум», проводи юнаків до Лав Збройних сил України, відзначення 120-річчя з дня народження Г.О.Довженка, мітинг, присвячений роковинам Чорнобильської катастрофи, День пам’яті та примирення та День Перемоги, VІ Таврійський Туристичний конгрес, патріотична культурно-мистецька Акція до Всесвітнього Дня вишиванки, мітинг до 158 – річниці перепоховання Т.Г.Шевченка, Міжнародний Конкурс Академічного Мистецтва Юних «VIVAT, MUSICA», День захисту дітей, міський фестиваль учнівської та студентської творчості «Смарагдове місто», День Скорботи, урочиста зустріч особового складу 57-ої окремої мотопіхотної бригади та відкриття Меморіального комплексу на території розташування 57-ої ОМПБр, конкурс на здобуття літературної премії ім. А.Бахути, День Конституції України, День Прапора України та День незалежності України, відзначення 125-річчя з дня народження О.П.Довженка, ХХ ювілейна виставка-ярмарок «Таврійський Ярмарок», День міста Нова Каховка.

Відновлення міського Палацу культури сприяло проведенню в його стінах святкових заходів з нагоди професійних свят місцевих організацій та установ, учбових та навчальних закладів, їх ювілеїв та збільшенню концертної діяльності творчих колективів Палацу культури і сільських клубів. Мешканці міста мають змогу відвідувати театральні та концертні вистави митців України, які здійснюють гастрольну діяльність на сцені Палацу культури. За звітний період відбулось 26 гастрольних вистав в Палаці культури (м. Полтава. м. Харків, м. Київ, та ін.). Отримані додаткові кошти на спецфонд ПК в сумі 140 тис. грн.

Творчі колективи Палацу культури провели 4 благодійних концерти для воїнів, які охороняють стратегічні об’єкти міста та регіону.

Покращується матеріально-технічна база сільських закладів культури, що сприяє активізації культурно-масової роботи, якості масових заходів. У кожному із 7 сільських клубів працюють вокально-хорові, хореографічні колективи, ведеться гурткова робота. За сприяння міської влади 7 вокальних ансамблів сільської місцевості отримали по два комплекти сценічних костюмів, забезпечені апаратурою та технічним приладдям.

Централізована бібліотечна система представлена 14 бібліотеками, 8 з яких знаходяться в сільській місцевості. За 9 місяців поточного року бібліотеки обслужили 14,5 тис. читачів, книжковий фон складає 236,2 тис. примірників. Відвідування веб-сайту та блогу Централізованої бібліотечної системи становить понад 5 тис. осіб.

Збільшується кількість відвідувачів музеїв міста та картинної галереї. В музейних установах проведено понад 350 екскурсії для 22 тис. відвідувачів,  оформлено нові стенди, фотоальбоми, організовано 50 виставок образотворчого, декоративно-ужиткового.

Мережа навчальних мистецьких закладів збережена. В школах естетичного виховання навчається 681 учень. Звільнені від плати за навчання 138 учнів. Батьківська плата за навчання, затверджена відповідним рішенням виконкому та становить:   фортепіано, електронні інструменти, гітара,  вокал – 150 грн., баян, акордеон, струнно-смичкові інструменти – 130 грн., духові інструменти, бандура, домра – 90 грн., художнє, театральне  та хореографічне відділення -120 грн. По спецрахунку шкіл естетичного виховання батьківська плата за півріччя склала 337,8 тис. грн. При дитячій школі мистецтв працюють 3 групи самоокупності (хореографічна, художня і музична). Плата за навчання склала 73,6 тис. грн. Кошти використані на оплату праці викладачів та забезпечення матеріальної бази закладу.

При школах створено колективи: дитячі хори «Сонет», «Акапелька», «Юні голоси» Ансамблі скрипалів, бандуристів, народних інструментів, саксофоністів, флейтистів, ансамбль духових інструментів, народний ансамбль скрипалів «Ренесанс», учбові театри «Колібрі», «Ілюзія», «Зірочки» хореографічний ансамбль «Первоцвіт» та інші. Учні шкіл естетичного виховання та дитячі колективи протягом  2019 року взяли участь у 15 фестивалях і конкурсах та стали лауреатами 69 дипломів переможців (з них 6 Гран-прі). Організовано 7 вистав-постановок та оформлено 17 виставок робіт юних вихованців та талановитих викладачів.

Розвиток туризму. Місто Нова Каховка стало одним з найпривабливіших міст Херсонської області для туристів з різних країн світу. Свідченням цього є проведення в 2019 році на території міста фіналу обласного масового заходу з профорієнтації учнівської молоді «Туристичний ПрофіКемп», учасниками  якого стали мешканці з 11 міст і районів Херсонщини – учні, вчителі, бібліотекарі, спеціалісти служби зайнятості та почесні гості (всього близько 400 осіб). Команди школярів презентували розроблені ними туристичні маршрути, брали участь у конкурсі-виставці сувенірної продукції та у конкурсі за номінацією «Кращий гід-екскурсовод». У рамках заходу відбувся Ярмарок професій Херсонщини, де професійно-технічні й вищі (І-ІІ рівня акредитації) навчальні заклади міст Нова Каховка і Берислав у формі майстер-класів ознайомили  школярів з професіями, яким навчають. Нова Каховка радо зустріла учасників VІ Таврійського туристичного конгресу (травень 2019 р.), який став відкриттям туристичного сезону на Херсонщині.

В рамках програми культурного обміну з містом – побратимом  Дрогобич, в Новій Каховці відомим українським художником та іконописцем Левком Скопом у квітні 2019 року були проведені творчі зустрічі, майстер – класи та благодійний аукціон; виручені кошти спрямовані на допомогу новокаховським дітям, які потребували невідкладної допомоги у відділенні Херсонської обласної лікарні.

2019 рік у Новій Каховці став роком Довженків – Григорія Овксентійовича та Олександра Петровича. З нагоди їх ювілеїв в місті проведені комплексні заходи. Під час святкувань 120-ї річниці з дня народження Григорія Довженка, що відбулися наприкінці квітня, між відділом культури Баштанської ОТГ (батьківщина митця) та Новокаховської міської ради була досягнута домовленість щодо спільного просування творчої спадщини Григорія Довженка. В Новій Каховці він знаний як автор та виконавець місцевої культурної родзинки – «орнаментальних панно». Відділом культури і туризму розроблені екскурсійні маршрути «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», проведені 65 екскурсій, влаштовані виставки робіт митця, керівництвом відділу обласним теле- та радіо каналам надані інтерв’ю для просування цієї туристичної привабливості міста.

У вересні урочистими заходами відзначили 125-річницю О.П.Довженка, в ході яких проведені бібліотечні та музейні заходи для молоді, показ художнього фільму «Поема про море», розроблений новий екскурсійний маршрут «Стежками О.Довженка», продовжується співпраця з с. Сосниця (батьківщина митця), низка заходів з посвятою у довженківці відбулась у ЗОШ №1, яка носить його ім’я. 

Цього року започаткований обмін творчими делегаціями між Новою Каховкою та містом-побратимом Дрогобич, який включає участь творчих представників у заходах. Новокаховчани взяли участь у фестивалі «Франкове Підгір’я», ІІ-ому Міжнародному пленері художників «Розмаїття культур у м. Дрогобич», ІV урочистій церемонії нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка. Наше місто двічі відвідали дитячі делегації з міста-побратима Дрогобич (юні спортсмени та учасники творчих колективів).

Зазначені події є поштовхом до розвитку внутрішнього та в’їзного туризму в Таврійському регіоні, залучення інвестицій в туристичну галузь, налагодження ділових та партнерських відносин між учасниками туристичного ринку.

На території Новокаховської міської ради функціонує 22 об’єкти туристичної галузі, серед них заклади сімейного відпочинку, культурного дозвілля, для любителів спорту, яхтсменів. Можливість лікувального оздоровлення забезпечують два дитячих санаторії (КЗ «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба», КЗ «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій Джерельце»).

Проводиться відстеження туристичних потоків. Протягом 9 місяців 2019 року туристичними послугами скористалося близько 37,5 тис. громадян, послугами в’їзного туризму (іноземці) скористалося понад 1,3 тис. туристів та гостей нашого міста.

Для репрезентації роботи відділу культури і туризму та зацікавленості користувачів інтернет-сайтів, з весни 2019 року впроваджена робота сторінки відділу культури і туризму, відвідування якої щомісяця становлять близько 6,5 тис. осіб.

На утримання закладів культури та органів місцевого самоврядування відділу культури і туризму з міського бюджету виділено кошти за 9 місяців 2019 року:

– на здійснення видатків по заробітній платі  12 585 тис. грн., на оплату енергоносіїв 1 905,4 тис. грн.,

– на проведення загальноміських заходів у 2019 році – 867,7 тис. грн.

– на вечори відпочинку в супроводі духового оркестру для ветеранів міста – 29,3 тис. грн,

– на перевезення творчих колективів, згідно транспортної програми – 75,5 тис. грн.

Оновлення закладів культури і туризму

Профінансовано ремонт системи опалення та установка 6 інвекторних кондиціонерів для Міської бібліотеки №2, на суму 251 тис. грн. Закінчено капітальний ремонт Корсунського сільського клубу на суму 291,6 тис. грн., та поточний ремонт цього приміщення на суму 69 тис. грн. Завершено капітальний ремонт покрівлі Музею історії міста на суму 477,442 тис. грн.

Проведена заміна електрощитів у КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв» на суму 15,6 тис. грн., в музеї історії та картинній галереї встановлено водяні лічильники на суму 7,1 тис. грн., по міському Палацу культури виділено кошти на проект з поточного ремонту та технічного обслуговування внутрішніх електромереж в приміщенні щитової ПК  на суму 17,5 тис. грн., здійснено виготовлення охоронного паспорту та облікової картки Палацу культури на суму 21,5 тис. грн.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.