«ЛЮДИ В БІЛИХ ХАЛАТАХ…»

До редакції надійшов лист, який змушує замислитись: чи має бути дрес-код для представників різних професій? В першу чергу – для лікарів? Далі – думка читача:

«Тиждень вагалася: розповісти, або махнути рукою? Але нарешті  вирішила, що треба звернути увагу на те, що мене збило з пантелику.

Почну з того, що минулої суботи я змушена була піти до свого сімейного лікаря в Амбулаторію №3 (місто Таврійськ), бо захворіла. Була субота, але лікар на щастя того дня працювала. Очікуючи своєї черги, звернула увагу: одна з медсестер робила уколи в маніпуляційному кабінеті, а друга сиділа поруч із дитячим лікарем. Але одяг в них чомусь був домашній(!) – спортивні трикотажні костюми. За час мого чекання одна зробила понад десять уколів хворим, а до дитячого кабінету заходило не менше п’ятнадцяти дітей з батьками. На моє запитання до медичної сестри: «А де Ваш медичний халат?» – на мене подивились здивовано. Я сфотографувала дитячу медичну сестру на робочому місці. Настрій я їм зіпсувала, але медсестра чергового лікаря халатик на себе натягла. Я сподівалась, що не буду нічого більше робити – медпрацівники і так все зрозуміли…

Але я помилялася! Через кілька днів я знову прийшла до лікаря – і що Ви думаєте? Дитяча медична сестра була в халатику, а медсестра сімейного лікаря – ні. Обурена, я звернулася до головного лікаря амбулаторії: «Чому медичні сестри без халатів?» І показала фото. Знаєте, що мені відповів головний лікар? «Я теж без халата приймаю хворих, бо в нас дуже холодно. От коли нам дадуть тепло, тоді ми вдягнемо халати…». Навіть, запропонував мені помацати його ноги, щоб я повірила, що він змерз! Як то кажуть, без коментарів…

Того дня на вулиці було 15 градусів тепла, у поліклініці 17-18. Розумію, що не надто тепло. Але ж халат можна було одягнути поверх теплого одягу! Головний лікар не міг вгамувати образу на мої зауваження, і, підсівши до мене в коридорі, почав розказувати, що… в Європі та Америці і дітей, і дорослих лікарі і медичні сестри приймають без білого халата… Чомусь від цих слів стало сумно. Цікаво, як вважають читачі?

Т.Малій

Від редакції додамо: що стосується інших країн, то приміром у США білий халат залишається дуже важливим символом – студенти-медики на першому курсі навіть мають спеціальну церемонію, на якій урочисто вдягають цю форму. Білий халат прийшов в медицину в XIX столітті, коли лікарі прагнули показати свою причетність до світу науки. А коли медицина перемістились з приватного помешкання до лікарні, це вбрання стало позначати людину, з якою можна обговорити табуйовані теми. В Англії пацієнти вважають, що лікар повинен одягати білий халат: «Лікарі – представники шанованої професії і повинні вдягатися відповідно”. Як свідчить статистика, в усіх країнах світу найбільше довіряють охайному лікарю, одягненому у професійний, а не побутовий одяг. А довіра пацієнта до лікаря – це безперечно найважливіше в медичній практиці.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.