ПРАГНЕШ ЗМІН? ДОЛУЧАЙСЯ!

Бюджет участі можуть запровадити у Новій Каховці. Наразі – ведуться засідання робочої групи та розробляється Положення про громадський бюджет, яке на сесії мають ухвалити депутати міськради. Попередньо планується, що ідея запрацює у 2020 році.

Бюджет участі (громадський, партиципаторний бюджет) – це демократичний процес, який надає можливість кожному мешканцю взяти участь у розподілі міської скарбнички. Тобто, мешканці самі вирішують на що витрачати кошти міста.

Для цього новокаховчанам необхідно представити власний проект, направлений на покращення міського простору. Це можуть бути програми з розбудови інфраструктури, покращення енергоефективності, соціальні, культурні, спортивні ініціативи тощо. Таким чином вибудовується прямий діалог з громадою і зростає імідж міста.

Поки фахівці працюють над впровадженням ідеї – паралельно ведуться зустрічі з громадськістю, де пропонується вже зараз замислитися про майбутні зміни. Так, 14 листопада, КП «Агенція регіонального розвитку» зустрілася з представниками Громадської ради (голова – Лариса Житченко). Менеджер агенції Олексій Масюткін розповів чому громаді вигідна така ініціатива та як це працюватиме на практиці. Спершу необхідно розробити та подати свій проект, далі – здійснюється відбір кращих задумів спеціалістами. Третій етап – голосування. Кожен мешканець Нової Каховки зможе віддати свій голос за найбільш привабливу ініціативу шляхом інтернет-голосування або ж за бюлетенями. Проекти, які набрали найбільше голосів, реалізують за кошти громадського бюджету.

В Україні вперше бюджет участі було впроваджено в 2015 році в трьох містах: Чернігові, Черкасах та Полтаві. На кінець минулого року його вже запровадили 48 міст, що представляють всі області України. Зокрема, громадський бюджет впроваджено у Херсоні і Каховці.

За додатковою інформацією мешканці міста можуть звернутися до КП «Агенція регіонального розвитку».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.