КАХОВСЬКУ ГЕС-2 ПРЕЗЕНТУВАЛИ НА МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ.

Інвестиційний проект будівництва Каховської ГЕС-2 презентовано на Міжнародному економічному форумі «Таврійські горизонти». Одна з панелей форуму була присвячена питанням енергобезпеки.

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота розповів про перспективні проєкти компанії, акцентувавши увагу присутніх на будівництві Каховської ГЕС-2.

Зважаючи на відносно невелику частку гідроенергетики в загальному балансі галузі, Україна відчуває нестачу регулюючих потужностей. Виправити ситуацію допоможе введення в експлуатацію нових ГЕС і ГАЕС. Будівництво Каховської ГЕС-2 дозволить на 250 мВт збільшити сумарну встановлену потужність Каховського гідровузла за рахунок встановлення нових гідроагрегатів, при цьому забезпечити додатковий обсяг виробництва електроенергії для покриття попиту в піковій зоні графіка навантаження та скорочення виробництва електричної енергії в базовій та напівпіковій зонах добового графіка навантаження.

«Будівництво Каховської ГЕС-2 передбачене Енергетичною стратегією України на період до 2035 року. Метою проекту є переведення Каховського гідровузла з базового режиму виробництва електроенергії в напівпіковий та піковий, що покращить стабільність роботи енергосистеми України. Встановлення додаткових агрегатів дозволить підвищити використання стоку Каховського гідровузлу до 95 %, і таким чином, збільшити виробництво електроенергії. Наразі ми ведемо перемовини з потенційними інвесторами щодо реалізації цього проекту. Укргідроенерго веде активну роботу із залучення кредитних коштів як державних, так і комерційних фінансових установ іноземних держав. Будівництво Каховської ГЕС-2 – вагомий внесок в надійність Об’єднаної енергосистеми та енергетичну незалежність України», – зауважив під час презентації інвестиційного проєкту будівництва Каховської ГЕС-2 генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Будівництво Каховської ГЕС-2 матиме значний економічний та соціальний ефект, адже дозволить працевлаштувати близько тисячі осіб на етапі спорудження станції та 161 особу під час її експлуатації. Окрім того, дасть поштовх розвитку ринку будівельних матеріалів, а також підвищенню рівня життя населення регіону.

Під час Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» було підписано меморандум про співпрацю між найбільшою гідрогенеруючою компанією країни – Укргідроенерго та Херсонською обласною державною адміністрацією про співпрацю щодо реалізації інвестиційного проєкту «Будівництво Каховської ГЕС-2».

прес-служба Укргідроенерго

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.